Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa

Existuje mnoho typů onemocnění srdce, které mohou mít vliv na svého psa, a jeden z vážnější z nich je onemocnění známé jako kardiomyopatie. Existuje několik typů této smrtelné nemoci, a jsou hlavní příčinou nepravidelného srdečního tepu (arytmie), městnavého srdečního selhání a náhlé smrti. Dva nejčastější patří onemocnění známé jako arytmogenní kardiomyopatií (ACM) a druhý známý jako idiopatické dilatační kardiomyopatie, nebo DCM. V mnoha případech, bude pes vyvíjet ACM první, a pak se stav vyvine do DCM.

Termín kardiomyopatie doslovně překládá k nemocnému srdečního svalu. To nastane, když se stěny srdečního svalu ztenčení, slabý a neschopný smlouvu správně. Levé straně srdce je obvykle ovlivněna nejvíce, ale obě strany mohou být rozšířené. Když se to stane, může srdce není pumpování krve účinně na zbytku těla, což způsobuje psa, aby unavený snadno a občas omdlí při každé významné fyzické cvičení. Srdce je oslabena schopnost čerpání také způsobuje tekutiny vybudovat v plicích, hrudníku a / nebo břišní dutiny, a pod kůží, což vede k chronické pneumonie, městnavé srdeční selhání a vysokým rizikem náhlé srdeční smrti. Některá zvířata mají také studené nosy a nohy, plus bledé dásně, které jsou obě známky špatného oběhu vztahující se k jejich kardiomyopatie.

Všechny tyto příznaky jsou obvykle doprovázeny probíhající arytmii. Podmínkou je dědičná v mnoha zvířat, ale také bylo spojeno s infekčními organismy, včetně těch, které způsobují lymeskou boreliózu, bartonellosis a trypanosomiáza.

V špičáky, je kardiomyopatie vidět především v čistokrevných zvířat větších plemen, zejména Boxer. To je také nalezené v Afgánský chrt, Dobrman, Great Dane, irský vlkodav, Newfoundland a staroanglický ovčák, stejně jako menší plemena, jako je americký kokršpaněl a anglický buldok. (V Cockers je příčinou věřil být nedostatek ve dvou specifických aminokyselin, karnitinu a taurinu, které mohou být obvykle opraveny stravou.) Ve většině případů jsou tyto podmínky stávku starší psy, a muži jsou postiženy častěji než ženy.

Kardiomyopatie je často dědičné onemocnění. Někdy to také může být způsobena nerovnováhou elektrolytů nebo léky na respirační a onemocněním štítné žlázy, takže váš veterinář bude vládnout na tohle před diagnostice ACM nebo DCM. Diagnóza onemocnění se provádí pomocí kombinace fyzikálních zkoušek, krve a laboratorních testů.

Psi s kardiomyopatií nelze vyléčit, a většina hyne do šesti do 24 měsíců poté, co byl diagnostikován. Nicméně, v mnoha zvířat, mohou být jejich symptomy mohou být úspěšně léčena po dobu, pokud nemoc je pečlivě zacházeno s léky (např. beta-blokátory a digoxin), v kombinaci se změnami životního stylu, včetně přísné kontrole stavu zvířete diety a cvičení. Odpověď na léčbu může se velmi liší od psa psa, ale jako u většiny závažných onemocnění, dříve je diagnóza stanovena, bude delší psa přežít.
Arrhythmogenic pravé komory kardiomyopatie, kardiomyopatie, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, získané poruchy

Hyperextensions kloubů
Závažným problémem jsou ve vysílení Letní teplo může být Fatal
Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
Potomac Fever: Sezónní Bakteriální infekce
Cerebelární Abiotrophy Serious Zděděno Stav Ve Arabové
Seborrhea: nejvíce matoucích Skin nemoc
Zdraví
Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Pláč a trhání u psů
Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém
Šroub-tailed Psi a hemivertebrae

Leave a Reply