Keep Your Dog Trezor z chemických jedů

Není to jen batolata, které mohou dostat do vašeho čistič odpadů nebo nemrznoucí kapaliny. Zvědavý zvířata také často přicházejí do styku s nebezpečnými chemickými látkami. Ve skutečnosti, Animal centra Control jedu kolem zeměkoule protokolu v stovkách tisíc volá každý rok od znepokojených majitelů domácích mazlíčků, jejichž zvířata byla náhodně vystaven pro domácnost jedy.

Mezi nejčastější příčiny otravy u psů jsou takové položky jako jsou lidská léků, insekticidů a rodenticidů. Je zřejmé, že poslední dva jsou přímé jedy, jež mají zabít domácnosti škůdce, a psa obvykle způsobí krvácení, křeče, poškození ledvin a smrt. Dokonce i blecha a klíšťatům léky určené speciálně pro psy může občas způsobit problémy, pokud zvíře prokáže, že je alergický, a / nebo pokyny nejsou přesně dodrženy.

Je to zvláště nebezpečný, když psi se dostaly do nebo jsou uvedeny lidské léky, jako jsou léky proti bolesti, léky, antidepresiva studené a potravinových doplňků. Je to nikdy dobrý nápad dát svého psa aspirin, paracetamol nebo ibuprofen tablet, který je navržen pro lidské bytosti. Dále by měly být všechny z těchto léků být uloženy na bezpečném skříně ze psa dosah.

Dokonce i léky určené pro vašeho domácího mazlíčka ještě může způsobit problém, pokud je pes alergický, v případě, že dávka je špatné pro psa velikosti a hmotnosti, nebo léky není podáván správně. Společné pachatelé jsou nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), antibiotika, dewormers, dirofilárií prevence přípravky, výživové doplňky a vakcín. Mnohé z těchto výrobků jsou určeny pouze pro určité druhy (buď psi nebo kočky, ale ne tak, například). Většina také jsou předepisovány a spravovány na základě váhy psa, který dělá po přesné pokyny pro dávkování kritické.

Domácí čističe, herbicidy a pesticidy jsou ostatní primární kategorie chemických látek za většiny zvířat otravy. Citlivé zvířata mohou reagovat po chůzi přes pesticidů se šněrováním na trávníku nebo se dostane do otevřené láhve čistící prostředek. Domácnost a dvůr rostliny mohou být také smrtelný toxin, azalky, lilie, jmelí, rododendrony a scheffleras jsou konkrétní pachatele.

Pokud váš pes byl vystaven žádné škodlivé chemikálie, zejména louhy, kyselinami nebo silnými čistícími dodávek, je třeba okamžitě:

Omyjte zasažené místo tekoucí vodou po dobu alespoň 10 až 15 minut.

Pokud jsou chemické látky do očí, vypláchněte oko velkým množstvím vody nebo fyziologického roztoku po dobu nejméně 15 minut. Fyziologický roztok se dává přednost, protože je méně dráždivý pro oční tkáně a surový kůže než čistá voda. Můžete si vytvořit svůj vlastní rychlým rozpuštěním 2 čajové lžičky kuchyňské soli v 1 litr vody, nebo 9 g soli v 1 litru vody.

Kartáč na odstranění suché chemikálie, ujistěte se krýt a chránit vaše a vašeho domácího mazlíčka oči, nos a ústa.

Vezměte zvíře k veterináři co nejdříve.

Stejně jako existují kroky, které by měly udělat, aby pomohla své zvíře, tam jsou také kroky, aby se zabránilo. Je-li vaše zvíře vystaveni chemickým látkám. Konkrétně, ne:

použít jakékoli neutralizačních činidel na kůži psa nebo očima. Tyto látky často způsobují chemickou reakci, která produkuje teplo a mohou zhoršovat zranění.

opláchněte svého domácího mazlíčka do vany nebo jiné stojaté zdroj vody, pokud byl vystaven na suché chemikálie. Tyto chemikálie se obvykle aktivuje vodou, a proto musí být máchání tekoucí (jako ze zahradní hadice), aby se odstranit chemikálie úplně a zabránit dalšímu poškození.
Alergie, zdravotní problémy, Zdraví, Očkování, onemocnění kůže, Medical, chemické citlivosti

Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Mýty O mange
Parvovirus Nejčastější infekční onemocnění v špičáků
Vzácné poruchy způsobuje částečné vypadávání vlasů u psů
Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,
Zadní noha Konformace a srp-Hlezna
Pupilární membrána často přítomný, obvykle nechává Vision NESNÍŽENÉ
Játra Amyloidóza
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
Hoof Wall ztráta v suché nebo mokré vozovce
“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku

Leave a Reply