Klíšťata

Klíšťata, stejně jako blechy, se nacházejí ve většině oblastí světa, zejména těch, které jsou dobře zarostlé s množstvím kartáčů trávy a stromů. Klíšťata jsou hmyz sající krev, která lepí na kůži nějakého savce a může zůstat zapojený po dobu několika dnů, nebo dokud dokončení krmení. Klíšťata mohou nést stav známý jako Lyme nemoc, která může mít několik různých příznaků u psů. Podmínkou je vlastně způsoben bakterií v klíštěte známá pod vědeckým jménem Borrelia burgdorferi. Ne všechny klíšťata mohou přenášet bakterie, ale tam jsou tři různé druhů klíšťat, které mohou, nejvíce obyčejné bytí Deer Tick, která se nachází ve většině oblastí po celé Severní Americe a dalších oblastech světa.

Psi s Lyme nemoci bude obvykle dobře jeden den a pak začne jít chromý na jednu nohu, obvykle přední nohy. Mízní uzliny se budou zvyšovat a pes začne zažít velké bolesti při chůzi kolem nebo pohybu. Jak nemoc postupuje všechny nohy a klouby stanou ztuhlé a bolestivé se psem obvykle nechce se pohybovat. Pes bude mít také velmi vysokou horečku a obvykle nechtějí jíst ani pít. Vzhledem k tomu, nemoc zesílí tak rychle, obvykle jde od několika příznaků extrémním příznaků během několika dnů, může být často chybně diagnostikován jako jiné onemocnění, jako je například rakovina, autoimunitní onemocnění nebo dokonce krevní poruchy. Často klíšťata jsou tak malé, že majitel ani nemusí být vědomi toho, že pes byl pokousán. Pokud se tento stav neléčí může ovlivnit srdce a neurologické příznaky a mohou být život ohrožující. Léčba antibiotiky v raných fázích bude často být velmi účinné při léčbě lymeské boreliózy. V oblastech, kde klíšťaty nebo jiné bakterie nesoucí druhů klíšťat jsou přítomny většinou vlastník pouze očkování psa na Lyme nemoci, čímž se eliminuje možnost psa onemocní-li napaden.

Zaškrtněte životního cyklu,

Na rozdíl od většiny parazitů a hmyzu klíšťata skutečně mají poměrně dlouhou životnost u některých druhů, které potřebují tři roky dosáhnout zralosti, kde budou produkovat vejce nebo maté. Dospělá žena klíšťata snášet vejce v pozdním jaře nebo na podzim po skončení kojení. Samice klíštěte kanály, a pak spadne na hostitele zvíře a umírá na zemi. Vajíčka jsou ponechány na povrchu půdy pod mrtvého zimní vegetace, kde zůstanou spící dokud teplejšího počasí následujícího pružiny.

Na jaře se vajíček se líhnou larvy, které do obvykle připisují malé hlodavce, jako je myš, krysa, veverka nebo krtek. Havěť skutečně nesou, Borrelia burgdorferi bakterie v jejich krvi, a to je místo, kde je klíště poprvé stane infikovaný a stává dopravce. Larva zůstane připojen k myši nebo hlodavec dokud krmí, v této době již uvolní z kůže a spadne zpátky na zem. Tyto malé málo šest legged larva jsou skutečně velmi mobilní a často vylézt stébla trávy v místech, kde malí hlodavci cestují.
Jakmile larva se krmení a spadl na zem, bude to opět do režimu spánku a přečkat chladnější počasí až teplé jarní teploty dorazí. V této době se vyvíjejí do osmi nohama víl, které opět vyšplhat na trávě nebo tyčinky a připojit se k předávání savce krmit. V některých klíšťat nymfa dozraje do dospělosti v jedné sezóně, ale v jiných je tu další hibernace přes zimu, než jsou úplně zralé a připravené ke krmení, pářit a produkovat vejce.

Během cyklu klíšťat životního koncentrace škodlivých bakterií v těle klíšťat se stává silnější, což v malém množství slin potřebné k přenosu bakterií z klíštěte k psovi. Lyme nemoc může být přenesen z psů na člověka, ale lidé mohou dostat lymeskou nemoc přímo z klíšťat.

Odstranění Klíšťata

Pokud žijete v oblasti s klíšťaty je to dobrý nápad, mít psa na pravidelné blecha a zaškrtněte terapie. Mnoho z měsíčních aktuálních bleší ošetření také klíště odpuzující, která je poměrně účinná v prevenci klíšťata přichycení a sání psa krev. Kromě očkování psa na Lyme nemoc je vysoce doporučeno.

Pokud zjistíte, že klíště na psa je nejdůležitější pro odstranění klíštěte tak rychle, jak je to možné. Existují speciální pinzeta, která lze použít k odstranění klíšťat, aniž by opustil hlavu zapuštěný v těle. Je velmi důležité odstranit všechny klíště, a ne nechat hlavu v těle, protože to může vést k infekcím a dalším komplikacím. Chcete-li správně odstranit klíště použít speciální pinzetu tick stěhování nebo jiné pinzetou a uchopte hlavu co nejblíže k pokožce jak je to možné. Nevytahujte tělo, protože to může způsobit sliny, aby se vylučuje do sousta prostoru, což je přesně to, co se snažíte, aby se zabránilo. Jakmile se klíště je zajištěna v čele s pinzetou, vytáhněte klíště rovnou zpátky a ven. Nekruťte ani rock klíště tam a zpět, ani byste se měli snažit vytáhnout ven v ohnutím v opačném směru. Vytáhněte ji pouze ve směru přímky do kůže, a aplikovat jemně a stejnoměrný tlak.

Existuje mnoho lidí, kteří hlásí, že můžete zabít klíštěte potažen vazelínou nebo vazelínou, nebo vypálením se zápasem. Nejen, že tyto věci nefungují, ale oni jsou více pravděpodobné, že způsobí klíště kopat hlouběji a vylučovat více bakterií obsahující sliny. Pokud máte obavy o druzích klíštěte na psa se klíště k veterináři pro identifikaci a veterinář může předepsat antibiotika nebo může jen pozorovat psa aby zjistil, jestli je nějaká šance, že byla vystavena Lymeské boreliózy.
Zdraví, Lyme nemoc, Ticks

Roztroušená skleróza nebo spavá nemoc: A, jimž lze předcházet Virus
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Keratokonjunktivitida sicca
Psí Obsedantně-kompulzivní porucha: Jak se stát Porozumění Majitel
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Pyotraumatic Dermatitida: Hasící Hot Spots
Zvracení
Pulmonic Stenosis: Nejčastější vrozenou srdeční vadou
Budoucnost arabského plemene
Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha
Nadváha Kočky

Leave a Reply