Kočičí leukémie / myelodysplasie

Myelodysplasie je skupina krevních poruch ovlivňující tvorbu krevních buněk v těle, zejména, nikoliv však výhradně kostní dřeně. Lékařský termín pro tvorbu krevních buněk je hematopoiesis a je také odkazoval se na jako hemotogenesis nebo sanguification. Narazíte mnoha lékařských výrazů poukazujících na myelodysplasie including preleukemia, myeloidní leukémie, oligoleukemia, odoleukemia, Refactory anémie, a další. Ačkoli krev formace je přítomen, nějak správné tvoření krve je ucpán, by plaku (mastné usazeniny) nádory, a jiné překážky.
Stav se nazývá Erythremic myelosis dochází, pokud jsou krevní buňky jsou nezralé a nejsou regenerovat produkovat více buněk. Jakmile je tato podmínka je přítomna u koček, bude to přechod do akutní leukémie během několika měsíců.

Kočičí leukémie

Kočičí leukémie rakovina bílých krvinek a je považován za virové onemocnění, viru kočičí leukémie (FeLV) účinky tisíce divokých a domácích zvířat ročně. Tento virus je nakažlivá a nakazit ostatní kočky tělem sekretů a kočky sliny. Kočky přenášet onemocnění v průběhu péče, sdílení Toalety a krmení misky, a kousání sebe. Březí kočka může nakazit své nenarozené koťata nebo předat na nemoci během kojení. Účinnost viru bude trvat mezi 2 a 48 hodin v závislosti na je-li přítomna v suchém nebo vlhkém prostředí, jako je například kočičí podestýlky.
Některé kočky, které byly dříve vystaveny na virus vývoj protilátek IgG, které poskytují odolnost proti další infekci. Koťata do osmi měsíců věku jsou citliví na viru, ale jak stárnou, že se stávají odolnější k ní. Některé kočky nikdy dostat nemoc sama, ale stali nositeli přenosu viru na ostatní kočky.
Existuje více koček ve městě zadavatele FeLV než doma kočky, protože mají více kontaktu s sebou.
K dnešnímu dni neexistuje žádný lék nebyl nalezen, ale dobrou zprávou je, kočičí leukémie je léčitelná s komplexní léčebný plán. Nicméně, je zde ještě možnost, že kočka může být utraceno.

Příčiny kočičí leukémií

Příčinou kočičí leukémie musí být ještě objeven. Přispívající faktory jsou: stres
Výsadkové a dalších znečišťujících látek
Nesprávné stravě, která obsahuje chemické přísady a konzervační látky
Tyto faktory jsou známy k poškození a narušit vaše kočka imunitní systém, a tím oslabit schopnost těla odrazit rakovinné buňky.

Příznaky

Příznaky kočičí leukémií jsou poněkud obecné a zahrnují celou řadu věcí, jako je zvracení, horečka, ztráta hmotnosti, obecné nebo chronické nemoci, slabost, letargie, anémie, změny chování, průjem, lymfadenopatie (otoky lymfatických uzlin) odbarvení úst a dásní (ztráta růžové nebo červené barvy) a nažloutlou barvu v sclera (bělmo oka). Mohlo by být také příznaky krve ve stolici, a zadní noha ochrnutí. Je moudré se poradit na svého veterinárního lékaře, pokud některý z těchto příznaků, by mělo dojít, ale nejdůležitější při několika objeví najednou.

Diagnóza

Diagnóza se obvykle provádí pomocí krevních testů. Existují dva testy jsou k dispozici v tomto okamžiku. Tam je Elisa, která je Enzymoimunoanalýzy test a Ifa nebo imunofluorescenční test, (známý také jako Hardy nebo snímek testu).

Léčba kočičí leukémií

Prevence je i nadále nejlepším boj proti této nemoci. Prevence zahrnuje správné výživy, každoročními návštěvami u veterináře a očkování proti této nemoci.
Jakmile zjistíte, že vaše kočka má skutečně kočičí leukémii, vzdělávat se, a naučit se co nejvíce, jak můžete o této nemoci. Ujistěte se, že zadáte vaše kočka s vlastní stravou schváleného veterinárního lékaře, který je navržen tak, aby posilovací vaší kočky imunitního systému a zpomalit šíření rakoviny do okolních buněk.
Poraďte se s vaším veterinárním lékařem poskytnout komplexní léčebný program pro vaši kočku, která zahrnuje farmakoterapii, aromaterapie, podpůrnou terapii, a může obsahovat novější programy holistického léčení, homeopatii a akupunkturu.
Bylinné terapie dovolil nějaký úspěch v léčbě kočičí leukémií. Herb léčba je přírodní lék používá po staletí ve východních zemích. Lékařský výzkum potvrzuje, že bylinné terapie je účinná při posílení imunitního systému, čímž se zpomaluje růst zhoubných rakovinných () nádorů a šíření rakoviny jinak normálních krevních buněk. Opět jako opatrností, poraďte se se svým veterinárním lékařem než začnete některý z těchto léků na vlastní pěst.
Kočičí leukémie, myelodysplasie, zdravotní problémy, zdraví

Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
Azoturia nebo spoutání syndrom u koní
Foot Zranění
Potkávací Zpět Je Postavení problém
Pyotraumatic Dermatitida: Hasící Hot Spots
Tricky porucha často napodobuje epilepsie, IBS
Páteře Problémy v dlouhém couval plemen
Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti
Zamykání Patella Nebo Zamykání Kolena mohou být opraveny ve většině případů
Otitis externa Infekce Psí uši a jak na ně
Ledvinové kameny u psů

Leave a Reply