Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní

Ten kůň je páteř je nesmírně důležitá ve všech aspektech koně každodenního života. To je struktura, která umožňuje, aby se kůň nést jeho nebo její hmotnost, a to také je nutné pro spouštění a zvedání z krku, stejně jako pohybem nohou. Páteř koně není jako člověka, který je velmi flexibilní a mobilní. A koně páteř je pevná a navržena tak, aby bylo relativně neflexibilní, aby kůň stabilní a vyrovnaná. Kromě mícha koně je ochrana míchy, který nese nervové impulsy do těla umožňuje pohyb a tělo funkce, které se vyskytují v vhodným způsobem.

Když komprese míchy dochází, individuální obratle, které tvoří páteř od lebky až k ocasu tlačit přímo proti sobě, což způsobuje bolest a různým stupněm nehybnosti, do značné míry závisí na tom, kde komprese míchy dochází. Některé nemoci, jako je syndrom wobbler tyto jsou přímo spojené s míšní kompresi, ale také to může být způsobeno tím, dědičné faktory, zranění, nemocí a vrozených vad.

Ve většině případech mírné komprese míchy skutečné poškození páteře je v krku. To může způsobit změny v chování, jako je ztuhlý krk, že kůň není ochoten se obrátit na stranách, a to až na více nepříznivých podmínek, kde kůň nemůže snížit nebo zvýšit jeho nebo její hlava k jídlu či pití. Pokud komprese je blíže k kohoutku pak chybí koordinace na předních čtvrtí, ohromující, klesající a tažením předních nohou může být velmi zjevné příznaky.

V těžších případech se kůň může jevit putovat nebo rozložit na přední i zadní nohy a může se zdát schopen říct, kde jeho nebo její nohy jsou přistání. Mohou spadat přes objekty nebo změny v úrovni země a mají potíže roste.

Diagnostika páteře komprese musí být provedeno veterinářem, protože existuje mnoho dalších faktorů, které mohou způsobit stejné příznaky, včetně virových a bakteriálních infekcí, jako jsou koňské protozoálních Myeloencephalitis a traumatických poranění v důsledku pádu nebo nehody. X-paprsky a ultrazvukové testy, stejně jako krev a míšní tekutiny testy by měly být dokončeny zjistit příčinu symptomů před zahájením léčby.

Spinální komprese lze léčit chirurgicky a je účinný v mnoha případech. Bohužel chirurgie není obvykle provádí ve všech veterináři a může vyžadovat dlouhou oživení a terapii pro zajištění úspěšnosti léčby. Mnoho koní výzkumných středisek a vysokých škol se nyní provádí nápravná operace fúze typ opravit páteře komprese u koní. Tam je asi 75% úspěšností s těmito typy operací, ale jsou nákladné. Vzhledem k tomu, potenciál pro podmínku být předávány geneticky v některých linek se předpokládá, že je důležité, aby diskutovali o rozhodnutí chovat koně, který měl v minulosti problémy s míšní kompresí.
Komprese míchy, Genetické poruchy, zdraví, získané poruchy, Poruchy kostí a kloubů

Dyscoria: problém s oční čočky
Seborrhea: nejvíce matoucích Skin nemoc
Grass Nemoc nejvíce převládající v Spojeném království
Asymetrický čelistí
Otázky se zeptat na Chovatel
Keep Your Dog Trezor z chemických jedů
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů
Gangliosidóza GM1 a GM2
Nízká imunita
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní

Leave a Reply