Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka

Všichni víme, jak bolavý, hrozné a špatně se cítíme, když máme chřipku, můžete si představit, jak špatné to musí být pro koně? Koně, stejně jako lidé, může přijít dolů s chřipkou, která je způsobena virem. Existují i ​​jiné viry jsou kromě chřipkového viru, který způsobuje příznaky podobné chřipce u koní a zahrnují koní Herpes virus, adenoviry a rhinovirus, ale virus chřipky obvykle produkuje mnohem závažnější respirační příznaky, které mohou mít větší pravděpodobnost, že způsobí sekundární bakteriální problémy.

Mezi první příznaky chřipky koní viru jsou obvykle mírné až nízké horečka, celkový útlum, ztráta chuti k jídlu a energie, a některé výtok z nosu. Do dvou až pěti Dnů příznaky se obvykle stane výraznější a často obsahují velmi hluboký, suchý, suchý kašel stejně tak silný výtok z nosu, vysoké horečky, stejně jako potravinové zamítnutí. Většina koní nebude chtít vykonávat a neměly by být zdůrazněno, nebo pracovali během této doby.

Since koní chřipka je virus, nejsou tam žádné léky, které mohou léčit podmínku, musí být kůň vyvinout protilátky a odrazit virové infekce. Dobrou zprávou je, že obvykle většina koní bude dělat jen to po 2 až 3 týdny, za předpokladu, že jsou v teple a suchu, za předpokladu, se spoustou čerstvé, čisté vody a držel na vysokou kvalitu krmiva a doplňků během jejich využití. Koně, které jsou ponechány venku v chladném nebo deštivého počasí, mají špatnou kvalitu zdroje a nemají řádné péče jsou mnohem náchylnější k rozvoji závažných sekundárních bakteriálních infekcí v dýchacím ústrojí, které jsou více problematické než virus samotný. Antibiotika mohou být použity k léčbě sekundární virových infekcí a měla by být zahájena jakmile je problém identifikován.

Chřipka koní je velmi nakažlivý a je nejvíce problematické pro koně, které nebyly vystaveny na virus před. Infekce je prostřednictvím kontaktu s tělními tekutinami nakažené koně buď do vzduchu, když kůň kašle nebo prostřednictvím dotýkají waterers či krmiv, které infikované kůň byl v kontaktu s. Pokud je kůň zdravý a dobře udržované, je pravděpodobné, že mohou být schopni odrazit virus s velmi málo symptomů, ale koně ve špatném stavu, hříbat, klisen těhotné a starších koní mohou být vystaveni vyššímu riziku.

Izolace nakažených koní co nejdříve, je klíčem k prevenci útěk do stáje nebo pastviny. Vypálit všechny lůžkoviny a dezinfikovat všechny připínáček a krmení kbelíky. Udržujte waterers izolované a oddělené od zbytku koní. Očkování může být velmi efektivní při minimalizaci účinků viru, i když nebrání koně od skutečně chytat virus, spíše umožňují protilátky se již vyvíjeny v rámci koně bojovat. Koně, kteří jsou v kontaktu s neznámými nebo podivné koní v přehlídek a soutěží, nebo ty, které jsou tvarovány, by měla být očkována rutinně pátrat po chřipce koní, pokud je to problematické ve vaší oblasti.
Chřipka koní, získané poruchy, zdraví

Panosteitis
Oh ty Pretty Baby Blues
Eye Drenážní
Málo Nozdry V Pug-čichal chovy
Dysplazie kyčelního kloubu
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Podlitiny a krvácení u psů s trombocytopenií
Pemphigus foliaceus
Cherry Eye
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání
Megaesophagus

Leave a Reply