Křehký Hoof Může vyvolat dlouhodobé solidnosti problémy

Křehký kopyto je jedním z mnoha koní podmínek, které jak vysvětluje i štítky, zdravotní problém. Křehký kopyto je přesně to, co byste si mohli myslet, stav, kdy kopyto sám, včetně rohu a kopytní stěnou nebo exteriéru, vysychá a praská snadno, což vede k kulhání, stejně jako pravděpodobnost, že plísně a bakterie mohou dostat do kopyta.

Křehký kopyto je běžné u některých plemen, což vede vědci věřit, že je dědičná složka stavu. Plemena, která jsou více náchylné ke křehkému kopyta patří velšské poníky a New Forest ponyů, ale téměř jakýkoli jiný typ robustní koně nebo poníka, často popisován jako zavalité, může mít podmínku v jejich řadě. Koně, které jsou vzneseny ve velmi vlhkém nebo měkké a vlhké pastviny nebo v oblastech, které jsou pak přesunuty do suché, písčité nebo stabled podmínky s brčkem nebo pelety pro ložní prádlo může také vyvinout podmínku, kvůli změně v ploše, která je v kontaktu s kopyto. Protože některé plemena žili generací v mokrých, bažinatých podmínkách jen logické, že tato plemena budou mít největší problém, aby se přizpůsobily vlasů povrchy, které budou absorbovat vlhkost z kopyt. Koně chované pro suché oblasti jen zřídka ukazují známky křehkého kopyta, pravděpodobně z důvodu předčasného vyloučení chovných zvířat, která ukázala podmínku.

Křehký kopyto představuje problém pro léčbu tohoto stavu pomocí tradičních metod. Ve většině případů jsou boty slouží k ochraně kopyto, když je poškozený, ale když kůň má křehký kopyto se obvykle nemohou držet botu jako kopyto bude jednoduše tříska, nebo rozbít, když podkovář snaží připojit boty s hřebíky. Tam jsou některé speciální boty s klipy, které lze použít v extrémních případech stanovit kopyto s ochranou boty, aniž by další zátěž na kopyt a snaží se připojit botu s hřebíky.

Jedním z nejdůležitějších důvodů, které vám pomohou koně s křehké kopyta je dostat vlhkost do kopyta, stejně jako těsnění ve vlhkosti, který je produkován v lidském těle. Existuje mnoho různých tmely pro kopyta, které pracují velmi dobře, ale které by měly být použity pouze v případě, že je bez infekce nebo poranění kopyta, protože to může ve skutečnosti těsnění v anaerobních bakterií, což vede k velmi vážné problémy. Léčbu a zcela eliminovat plísně nebo bakterie před použitím tmelu. Kromě toho existuje mnoho z kopyt kondicionéry na trhu, které mohou být užitečné při léčbě středně křehký kopyto za předpokladu, že se používají, když je podmínka poprvé všiml. Pokud používáte kopyta tmely nebo kondicionéry dodržujte všechny pokyny výrobce, stejně jako odstranění všech zbytků před přidáním další vrstvy výrobku. Příliš mnoho vrstev buď kondicionér nebo těsnícím gelem může vést k nesprávné absorpci vlhkosti a může skutečně přispět k problému.

Krmné doplňky, které obsahují biotin, zinek a methionin jsou často doporučuje podkovářů a veterináři, a to zejména v případě, že kůň je velmi krmit seno a obilí příděly spíše než ven na pastvu. Většina koní na pastvině bude dostatek biotinu přes čerstvé trávy, ale zinek a methionin může být užitečné. Další jednoduché způsoby, jak pomoci koně s křehkými nohou je poskytnout blátivé oblast pastvin nebo cvičení prostoru a postroje je tak, aby stát v vlhkosti na 20-30 minut denně.
Křehký Hoof, Hoof poruchy, genetické poruchy, zdraví

Křehký Hoof Může vyvolat dlouhodobé solidnosti problémy
Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové
Canine Onemocnění ledvin: Dvě Nemoci jedno jméno
Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé
Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Zdravé a problematická Cvičení
Wobbler syndrom není vždy EPM
Koleno Dysplazie: Záhadný Stav pro veterináře a vlastníci

Leave a Reply