Krmení starší pes

Starší psi a psi starší budou muset pečlivě sledovat s ohledem na jejich stravovacích návyků a jejich strava. V mnoha případech starší psi budou potřebovat kompletní změnu potravy, zvláště pokud jeho nebo její výkon na úrovni se dramaticky snížila. Sledování starší psy váhu bude mít zásadní význam pro starší psy zdraví, nejen zvýšit jejich životnost, ale také, aby se zabránilo dalším komplikacím s otázkami, jako je artritida, zažívací problémy a dokonce i rozvoj diabetu.

Výběru potravin
Starší psi mohou mít pomalejší nebo méně účinné trávicí systém, takže je důležité zajistit, aby bílkoviny přichází z velmi vysoce stravitelné zdroje. Starší psi často velmi dobře na diety, které jsou vybaveny kuřecí, kachní, hovězí (ne hovězí vedlejší produkty nebo moučka) nebo jehněčí v kombinaci s hnědou rýží nebo jiných celozrnných jako ovesné vločky, které jsou šetrné na trávicí systém. Obecně množství kalorií z bílkovin by měla být nejméně 22 až 30 procent, v závislosti na tom, jak aktivní senior pes nadále. Aktivnější, tím vyšší je procento kalorií z bílkovin by měl být. Tam je pokračující výzkum, který ukazuje, že svržení množství bílkovin nižší než asi 24% může skutečně vyústit ve větší zdravotní problémy, pro starší psy, než to, co obecně to, co se dříve myslelo. Nicméně, pokud váš starší pes má problémy ledvin nebo jater, nebo má nějaké jiné onemocnění ledvin, jako je cukrovka, může být nutné snížit množství bílkovin ve stravě, aby se zabránilo komplikacím.

Pokud používáte komerčně připravený vysokou kvalitu, nebo prémiové granule, můžete být schopni jednoduše přepínat své starší pes do užšího vzorce, který bude nejjednodušší na psa. Pokud máte přepnout značky nebo typy potraviny, ujistěte se, že to tak pomalu, aby se zabránilo zneklidňující trávicí systém. To se nejlépe provádí tím, že prostě nahradí A, ¼ na dávce k původní potravině s novým jídlem. Krmivo tuto směs asi týden, pak přepnout poměr na A, A ½ nový a, ½ originální pro další týden. Třetí týden mix Ã, Â ¾ nového jídla s A, A ¼ starého jídla, pak na čtvrtém týdnu můžete krmit 100% nové jídlo. Pokud se kdykoli váš pes začne vykazovat známky zažívacích potíží, jako jsou průjmy, zvracení, plynatost nebo potraviny odmítnutí vrátit zpět k poslednímu směsi a prodloužit dobu této kombinace, dokud se problém nevyřeší.

U starších psů by neměly vyžadovat žádné další doplňky nebo doplňkové látky v krmivech, pokud doporučení vašeho veterináře.

Význam Fiber
Vlákno je důležitou součástí každého psa stravy, nicméně starší psi s pomalejším metabolismu a trávicího ústrojí musí mít vyšší úrovně vláken než více aktivní mladší psy. Zvýšení vláken potřeby se provádí postupně, stejně jako selektivní, neboť ne všechny vlákno je stejně prospěšná pro starší psa. Vysoké množství plniv a plnidly může způsobit nadměrné namáhání na trávicí systém, což vede k plynu, řídká stolice nebo hodně velký počet střevních pohybů za den. Nadýmání mohou být také zvýšila, což vedlo až k život ohrožující podmínky v hlubokých chested starších psů, jako jsou dogy, boxeři a buldoci.

Granule VS konzervy a zubní problémy
Psi, které neměli dobrou péči o chrup celé své mládí nebo plemen, které jsou náchylné k počátku ztrátou zubů a zubní problémy budou mít rostoucí potíže jíst suché granule. Toy plemena jsou zvláště náchylné k zubu problémů, jako jsou věk, někdy v důsledku genetických faktorů, ale také proto, že jejich vybíravé výživy, které často vede k vlastníků krmení konzervované potraviny.

Spínací senior psa konzerv je třeba považovat za velmi opatrně. Konzervované jídlo je mnohem těžší pro měření a řízení části, navíc je mnohem méně plnění pro psa a poskytuje téměř žádnou vlákninu. Pokud se krmení konzervované potraviny, je nezbytné krmit jen kapelu, kterou vám doporučil veterinář, který je vyrovnaný s ohledem na bílkoviny, kalorií a vlákniny. Vyhněte se zbytky od stolu nebo pamlsky mezi jídly, protože to může opravdu přidat kalorie a může mít za následek problémy hmotnosti řízení při krmení konzervované potraviny.

Kromě krmení konzervované potraviny se nebude pomáhat v udržení zdravých dásní a zubů, ve skutečnosti je pravděpodobné, aby se brzy zubů ztráta větší problém. Majitelé mohou vyvážit tento efekt stále otírat staršího psa zuby, stejně jako zajistit, aby pes má spoustu žvýkání, zubní kost zachází, a dokonce i přístup k čerstvé společných kostí pomoci skřípání zuby zdarma z kamene.

Místo přepínání úplně konzerv, je možné mírně zahřát a navlhčit granule těsně před krmením, aby se je měkčí na staršího psa úst. Chcete-li tento teplý malé množství nízkým obsahem sodíku hovězí, kuřecí nebo zeleninový vývar a zalijeme granule, jen tolik, aby navlhčit, ale ne namočit granule. Nechte stát po dobu několika minut, a pak nakrmit, odhazovat žádné jídlo ani nejedl. Mějte na paměti, že jakmile se jídlo navlhčeným to je více pravděpodobné, že zkazit.

Starší psi jsou hodně jako štěňata v tom, že oni dělají nejlépe s častějšími, malých krmení spíše než jen jeden větší jídlo na den. V ideálním případě starší psi by měli být krmeni dva nebo tři malé jídla po celý den a pak být čas jít ven. Plánování jak pro krmení a mimo čas pomůže problémy kontroly trávicí a dá psovi možnost vyhnout se nutnosti dělat bordel v domě.

Váš veterinář je často nejlepší osoba konzultovat s ohledem na to, jaký typ potravin jsou nejlepší možnosti pro vaše senior psa. Různé zažívací problémy a změny v oblasti energetiky a činnost úrovněmi může být normální známky stárnutí, ale mohou být také problematické a klíčové ukazatele nemocí a zdravotních podmínek, které mohou být léčeny.

Mluvit s veterinářem pravidelně s ohledem na případné změny v vašeho psa jíst, nebo zažívacími potížemi je kritická. U starších psů, kteří jsou žádnou známou zdravotní podmínky, může být důležité naplánovat prohlídky a rutinní schůzky každé tři až čtyři měsíce, spíše než jen jednou za rok.
Zdraví, psy, Dieta

Je to kluk nebo holka?
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
Rostoucí bolesti u velkých a obřích plemen
Panosteitis
Bite Rány
Pelger-Huet syndrom: Přihlásit věcí příštích?
Asymetrický čelistí
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení
Umělé dýchání a CPR pro psy

Leave a Reply