Kryptorchismus: Reprodukční problémy a problémy s chováním

Kryptorchismus nastane, když jeden nebo oba varlat u Colt nesestoupí do šourku. Tento stav může nastat v samce jakéhokoli druhu, ale to je často uvedeno v konkrétních linkách koní, takže je pravděpodobné, že mají genetický nebo zděděná komponentu. Když oslátko je varle nebo varlata nesestoupí hříbata se nazývá ridgling nebo plošinu, nebo může být také známý jako vysoce Flanker pokud varle se nachází těsně nad šourku pod kůži.

V všech mužských plodů jsou varlata nejprve se vyvíjel v břišní dutině, a pak asi v druhém týdnu vývoje se pohybují dolů tříselného kanálu, prostřednictvím dvou sad tříselných kroužků, do šourku. Prstence jsou svalové oblasti, které pomáhají pohybovat varlata dolů do šourku. V některých mužských plodů, přes hormonální, mechanické a vývojové důvodů buď jeden, nebo oba z varlat se nepohybují na správné místo. Ve většině mužských hříbat (hříbata) pravděpodobnost buď vpravo nebo vlevo varle neklesající, je přibližně stejné, ale šance na levé varle je ponechán v břiše, jsou mnohem větší, zatímco non-pocházející P varlata jsou více pravděpodobné, že se nachází v tříselného kanálu.

Důvod, že kryptorchismus je problém jak pro hřebců a valachů je trojí. Varlata, že nesestoupí nebude produkovat životaschopné spermie, protože teplota bude příliš vysoká pro správnou spermií rozvoj a pohyblivost, takže hřebec bude mít problémy s plodností. Kromě zachována varle je mnohem pravděpodobnější, že se nemocný nebo vyvinout nádory, a to jak s vážnými zdravotními důvody pro hřebce.

Hřebci nebo hříbata, které jsou neúplně kastrovaných a mají zadržený varle bude mít stejné riziko rozvoje nádorů nebo zdravotní související problematiku. Tyto geldings, jednou kastrovaná, bude i nadále vykazovat známky chovu jako chování včetně pokusů chovají jako zadrženého varlete bude i nadále produkovat testosteron. To znamená, že valach bude i nadále používat hormonálně řízené chování, stejně jako hřebec včetně montáže klisen a stává agresivní a těžko zvládnout kolem klisen v sezóně. Mnoho hřebci, které jsou povoleny k chovu a jsou kastrovaní později v životě nebo nařezaná hrdý bude i nadále vykazovat určité hřebce jako chování, což není nutně znamení kryptorchizmu.

Veterináři, že vykastrovat colts okamžitě přesvědčte se, že obě varlata sestouplá před zahájením procesu. Když je jedno varle není pocházející chirurgie bude muset vstoupit do tříselného kanálu nebo břicho k odstranění zachovanou varle. Jako každý chirurgický postup je riskantní pro hříbě, je důležité pečlivě zvážit své možnosti s ohledem na tento proces. Většina veterinářů důrazně doporučujeme odstranění zadržený varle, aby bylo zajištěno, že nebude stát problémem, jak hříbě zraje.
Kryptorchismus, genetické poruchy, zdraví

Pes s nadváhou? Nezapomeňte Kontrola štítné žlázy
Pulmonic Stenosis: Nejčastější vrozenou srdeční vadou
Lip skládání Pyoderma
Koleno Dysplazie: Záhadný Stav pro veterináře a vlastníci
Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach
Zadní noha Konformace a srp-Hlezna
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
Pochopení degenerativní myelopatie
Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní
Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen
Spongy Hoof – Opposite Of Dry Hoof

Leave a Reply