Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy

Laminitidy je často nazýván zakladatel, ale dva jsou opravdu není totéž. Laminitidy je skutečná škoda na tkáně laminae o kopyta, zatímco zřizovatelem je pokračující podmínky, které se vyskytují, které jsou důsledkem laminitidy. Protože většina majitelů koní vymění dva termíny, je vždy důležité pro potvrzení, jaké stav oni se odkazují příliš. Laminitidy stejně jako zakladatel může dojít v rozmezí stupňů závažnosti od mírné až těžké a vysilující ke koni. Ve velmi závažných případech laminitidy a výsledné zakladatel kůň může být zničeny, pokud již nejsou schopni nést váhu na nohu nebo nohy.

Laminitidy může být způsoben několika faktory, včetně stravy a stresu. V mnoha koní laminitidy je přímým důsledkem nadváha koní se obrátil se na svěží pastviny a přejídání, nebo dostat do krmných zásobníků a jíst zrna nebo krmné pelety bez omezení. Some koně mohou také vykazovat známky laminitidy jíst velké množství trávy výstřižky z trávníku trávy. Některé toxiny, ložní prádlo obsahující ořešák černý hobliny a pití velkého množství studené vody, když je přehřátý kůň je také známo, že způsobují laminitis. Stres trailering nebo dokonce soutěže může také velmi občas způsobit laminitis v některých high-navlečených koní. Zakladatel nebo laminitidy může být akutní nebo chronická, ale každý útok bude dále poškodit laminae část chodidla, což vede k větší celkové škody. Laminae o kopyta je oblast zodpovědný za podporu kopytní kosti a distribuci hmotnosti koně ven do silných kopyt stěn. When laminitis je přítomen, laminae porouchá, což ve vztahu k hmotnosti bytí přímo na kopytní kosti, což vede v bolestech ke koni a rotaci kopytní kosti. V závažných případech by to poškození je trvalé a velmi vysilující.

Kůň s laminitidy nebo zřizovatel je poměrně snadné diagnostikovat, protože charakteristické chování bude vykazovat. Protože tam je hodně bolesti v nohou, obvykle přední nohy, bude kůň stát s jeho nebo její záda nohy natažené nahoru pod tělem a přední nohy natažené dopředu. Kůň nebude chtít chodit, a bude velmi tuhý a trhané pohyby ve, zejména na předních nohách. Pokud všechny čtyři nohy jsou zapojeny kůň často lehnout a odmítají se postavit. Oni obvykle jíst ani pít a bude vypadat velmi apatický a nezajímá v jejich okolí. Kopyta a spodní části nohou se cítíte horečku a horký na dotek.

Léčba v prvních známkách laminitidy nebo zřizovatel je zásadní. Chůze koně ve velmi měkkém terénu pomůže s klesající otoky a zvyšuje oběh. Nikdy nevstupujte koně na tvrdém povrchu, protože to může dále dojít k poškození kopytní kosti. Pokud kůň odmítá chodit, netlačte problém. Poskytnout aspirin dle vašeho veterináře doporučeného dávkování, dokud veterinář může se tam dostat. Obvykle veterinář zahájit léčbu Bute (více vhodně známý jako fenylbutazonu), a to buď IV nebo ústní, v závislosti na závažnosti stavu.

Správné vedení krmiva i jako nápravná sněžnicích, aby minimalizovala tlak na chodidlo nohy je nezbytná ve většině případů, kdy akutní nebo chronický problém s laminitis nastal, zvláště pokud je to postupovalo až zřizovatele.
Laminitidy, Hoof poruchy, zdraví, kulhání

Lymfom Rakovina
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů
Močové Problémy / Infekce močových cest
Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Je to kluk nebo holka?
Neuromuskulární degenerativní onemocnění

Leave a Reply