Ledvinové kameny u psů

Ledvinové kameny u psů, stejně jako u lidí, může být velmi bolestivé a může vést k vážným zdravotní problémy, pokud se neléčí. Zatímco některá plemena mohou být náchylní k zdědí schopnost vytvářet ledvinové kameny, existuje určitý počet faktorů, které v kombinaci mohou způsobit ledvinové kameny tak aby vytvářely v každém psa. V tomto článku se podíváme na to, co ledvinové kameny jsou a jak oni se tvoří, jaké jsou jejich příznaky a jak se dají léčit.

Jaké jsou ledvinové kameny?

Psi, stejně jako lidé, mají samozřejmě nerostů v jejich tělech, jako vápníku, hořčíku, amoniaku a fosforu. Tam, kde je příliš mnoho z těchto minerálních solí v moči, jsou filtrovány přes ledviny. Vzhledem k tomu, že může být obtížné pro tyto minerály že je rozpustná ve přirozeně kyselé moči psů, mohou být tyto minerály tvoří kameny. Zatímco oni nemohou představovat zdravotní riziko, zatímco v ledvinách, mohou růst velmi velké a být velmi bolestivé, pokud projdou přes zbytek močových cest, i blokování cest v nejhorším případě.

Kameny se mohou skládat z různých druhů minerálů, a každý druh kamene je často spojován s jeho vlastní jedinečnou příčinu. Některé obecné příčiny ledvinových kamenů mohou zahrnovat ledvin nebo infekce močových cest, dietní faktory, léky, nebo geriatrické ovlivní.

Co psi jsou ohroženi?

Zatímco ledvinové kameny jsou poněkud vzácné u psů, že existují a jsou některá plemena, která jsou přirozeně náchylní k rozvoji ledvinové kameny, jako dalmatinů, Yorkshire teriérů a anglických buldoků. Ledvinové kameny mají tendenci se objevit více fen a také starší pes psů.

Příznaky ledvinových kamenů

Bohužel, v některých případech nejsou viditelné příznaky. Ostatní psi mohou mít náhlé koliky nebo mají přerušované krev v moči. Nejviditelnější příznaky dojde, pokud se kameny přecházejí do trubek, které vedou k močovému měchýři, nebo močovodů. To způsobí silnou bolest, namáhání a neklid, dokud kámen projde nebo je chirurgicky odstraněna.

Diagnostika a léčba

Většina kameny jsou viditelné na rentgenu. Některé kameny jsou tvořeny z více organické hmoty než minerální a může být obtížné najít na x-ray, takže ultrazvuk může být použit k nalezení je.

Existují různé metody léčby závislosti na velikosti nebo typu kamenů nalezených v ledvinách. Pokud jsou velmi velké a není pravděpodobné, že přecházejí do močovodů, mohly kameny být řízeny prostřednictvím stravy. Existují diety k dispozici komerčně které podporují kameny, aby se rozpustil. Mají méně bílkovin, takže méně amoniaku se tvoří v moči, a další sůl na podporu pití, které mohou pomoci zředit moč. Psi, kteří nevidí žádnou změnu v pět nebo šest měsíců bude mít pravděpodobně kameny odstraněny chirurgicky.

Kameny, které jsou v nebezpečí, která prochází močovodů nebo nezměnil po změně v jídelníčku bude muset být odstraněna chirurgicky. Kameny jsou odstraněny z ledvin, pak ledviny vyprázdnění a zašitý.

S cílem pomoci odradit ledvinové kameny z reformy, by psi mají test moči dvakrát ročně, aby se zabránilo infekcím močových cest, mají přístup k často močit a spousta vody, aby je hydratovaná a moč dobře ředit.
Ledvinové kameny, zdravotní problémy, Zdraví, močových cest, získaného Poruchy, Různé poruchy, Dieta, krmení

Žaludeční krutů: smrtelné pro vašeho psa
Šedý zákal může ovlivnit vaše Canine
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus
Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem
Hyperextensions kloubů
Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen
Tato alergická reakce může být smrtící pro vašeho psa
Schnauzer Comedone syndrom: Making Best of It
Známky a příznaky
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat
Tricky porucha často napodobuje epilepsie, IBS

Leave a Reply