Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha

Mezi mnoha problémů, které mohou rozvíjet v psa kyčelních kloubů je onemocnění známé jako nemoc Legg-Perthe je, deprimující indispozice, která způsobuje zhoršení a zploštění kyčelního kloubu.

Ve většině psů, nemoc se vyvíjí, když je zvíře čtyři až osm měsíců. Kulhání může přijít náhle jinak vyvíjí postupně během šesti až osmi týdnů. Během této doby se svaly začnou k atrofii, což vyvolává dojem, že pes má jednu část kratší než ostatní. Tam také budou patrné omezená pohyb zvířete kloubů. Když se svaly na nohou stát oslaben atrofie, zpomaluje zvířete zotavení.

LPD se vyskytuje v malých psů více než v roce velké. To je zvláště převládající v miniatuře a hračky plemen, stejně jako Yorkshire teriérů a West Highland White teriérů. Nemoc poprvé způsobí, že postižený zvíře ztratit prokrvení stehenní kosti (stehenní kost). Pokud se tak stane, i kostní tkáň je ztracen, způsobuje krčku stehenní kosti sbalit a vyrovnat. Normálně krčku stehenní kosti přikládá míč, nebo hlavu, z kosti stehenní ke zbytku stehenní kosti. Když se to krk zhroutí, hlava stehenní kosti se pohybuje do nesprávné polohy, a časem se stává deformované. Konečným výsledkem je společný deformity, bolestivost a kulhání, že v průběhu času zhoršují. Ve většině případů je pouze jeden bok ovlivněna, ale nemoc může zasáhnout oba boky stejného zvířete.

Legg-Perthe choroba postihuje muže a ženy psy stejně. Není dosud známo, proč původní ztráta krve k femuru se vyskytuje, ale nemoc je vrozená, což znamená, že může být přenesen z rodičů mláďat.

Psi s LPD jsou diagnostikovány pomocí rentgenových paprsků. Vzhledem k tomu, zhoršení nastává pomalu, může X-paprsky třeba opakovat každé tři až čtyři týdny, aby k potvrzení diagnózy. Podmínkou je zpracovaný přes chirurgii, v němž jsou odstraněny poškozené hlavice stehenní kosti a krku. Jakmile poškozené kosti je odstraněn, vazy které se táhnou napříč kyčelního kloubu posílí a vytvoří falešný kloub. Zotavení z postupu je pomalý, mnoho psů trvat až jeden rok získat plné využití postižené končetiny. Obecně platí, že menší psi zotavit rychleji a komplexněji než větší psi, a mnoho psů může být ponechána s mírným bezvládnou nebo jiné abnormální chůze. Většina je však obnovit a pokračovat vést vysokou kvalitu života. Nejlepší výsledky jsou vidět u zvířat, která podstoupí operaci před tím, než vážné svalové zhoršení dojde.

Neexistuje žádný způsob, jak zabránit Legg-Perthe nemoc, jiné než vyhnout chovných zvířat, které mají onemocnění nebo jsou známé nosiče. Psi, kteří plánujete plemene by měl mít své boky rentgen a certifikován jako jasné, kdy se zvíře je jeden rok starý. Tímto způsobem, všechny mírně postižených psů identifikovat dříve, než se projít geny na další generace. To je důležité, protože mírné případy LPD obvykle bez povšimnutí, zatímco zvíře roste. Můžete mít svého psa X-paprsky přezkoušet a certifikovat tak jasné LPD prostřednictvím organizací jako je ortopedická nadace pro zvířata a Ústavem pro genetické prevenci a kontrolu nemocí.
Legg Perthes, zdravotní problémy, zdraví, Legg porod Perthes, Genetické poruchy, Hip Problémy

Příštítných tělísek může vést k vážným poškození kostí
Rostoucí bolesti u velkých a obřích plemen
Bite Rány
Osteochondrodysplasia
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Široký rozsah kulhání problémy u koní
Hemangiosarkom měkké tkáně Rakovina Nejčastější u psů
Narození Obtíže
Respirační viry
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace
Inside-Out řasy Agony of entropium

Leave a Reply