Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové

Levandule hříbě syndrom nebo LFS je nově zařazen genetické onemocnění, které existuje v arabském plemene koní. To je způsobeno tím, autosomálně recesivní gen, což znamená, že je přímo zděděný od každého z rodičů. Jak pes i fena musí mít recesivní gen pro LFS a musí předat hříběte, aby pro hříbata mít vadu. Kůň, ať už muž nebo žena, která má jen jednu kopii genu pro LFS nebude vykazovat žádné známky nebo problémy po celou dobu jejich života, bude to jen jejich hříbě, pokud jsou zkřížené s jiným LFS recessive koně, který bude mít na riziko rodí se syndromem.

Nejvýmluvnější diagnóza LFS je unikátní barva hříběte. On nebo ona bude narodí s levandulí, stříbrná nebo pinkish nádechem do kabátu, který je odlišný od šedé nebo bělouš zbarvení, je velmi neobvyklé barvy. Oči mohou být také poněkud modravě na šedou barvu, ale to často není tak nápadný. Klisna bude obvykle mít problémy při poskytování hříběte a hříbě bude schopen stát ani se pohybovat jeho nebo její nohy. Obtížná dodání je vzhledem k tuhosti hříběte, které často zahrnuje mají hlavu a krk vyklenutý dozadu.

Hned po narození hříbě bude mít svalové křeče a být schopni se dostat k jeho nebo její nohy. Často oni budou bojovat, ale nedokáží koordinovat své pohyby. Budou sát, pokud láhev krmení, ale obvykle umírají během jednoho až tří dnů po narození. Zatímco živý hříbě bude mít rychlý, abnormální pohyby očí, a může mít také problémy s dýcháním. Výzkumy, které pitvě these hříbat bylo zjištěno, že existují léze na mozku, které mají vliv na fungování centrální nervové soustavy. Zdá se, že žádný sex-spojený genetická součást k vzácným onemocněním jako oba samci a samice hříbata byla diagnostikována s fatálním syndromem.

Ve více nedávných studií je třeba poznamenat, že některé světlé arabských hříbat jsou náchylnější k epilepsii a další záchvatovitá onemocnění, tak výzkumníci pracují zjistit, zda obě tyto podmínky se mohou týkat, s hříbaty s LFS přičemž přísnější vyjádřením genetickou složku.

Chov klisnu a hřebce, který produkoval hříbě LSF znamená, že existují dvě ve čtyřech šance, že některý potomek z páření bude mít LSF gen v jejich make-up. Mnoho chovatel dobrovolně vytáhněte všechny klisny nebo hřebců, které produkují hříbě LFS z chovných programů, ale ostatní nejsou tak to odpovědné gen je pravděpodobné, že pokračovat v chovu. Vzhledem k tomu, jasný kůň může množit se s recesivní koně bez problémů, nejsou obavy o stavu došlo. Problém by však mohl nastat pokud toto potomstvo někdy být chováni na jiný recessive carrier LFS.

Další výzkum v pokusům identifikovat a testovat genetického markeru, který způsobuje LFS bude potřeba v budoucnu, aby se pokusili vypracovat pokyny pro arabské chovatelů.
Levandule hříbě syndrom, genetické poruchy, zdraví, arabský, Arabian Horse

Nápověda, je můj pes byl diagnostikován s Cushingova nemoc
Stárnutí bere svou daň v podobě společného onemocnění
Blechy
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Osteochondrodysplasia
Pulmonic Stenosis: Nejčastější vrozenou srdeční vadou
Asymetrický čelistí
Narození Obtíže
Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové
Klíšťata
Ununited Anconeal proces není vždy oslabujících

Leave a Reply