Lymfom Rakovina

Lymfom je rakovina, která má vliv na buňky imunitního systému. Tato rakovina u psů není nepodobná non-Hodgkin lymfom u lidí. Zatímco v některých případech může pes mít úplné remise lymfomu, ve většině případů to může být život, který končí a pes, který neprochází žádnou léčba může mít jak malý jako dva měsíce života po stanovení diagnózy. V tomto článku se budeme učit o některých příčin lymfomu, jeho příznaky a různých procedur, které jsou k dispozici.

Lymfom se obvykle projevuje jako nádory v lymfatických uzlinách, které jsou nejblíže k povrchu kůže. Tato situace může nastat u psů každého věku nebo plemeno, i když obvykle se vyskytuje ve středním věku psů a Zlatí retrívři jsou považovány mají vyšší riziko vzniku lymfomu. Příčiny výskytu lymfomu jsou neznámé. Tam může být genetické faktory, jakož i pro ochranu životního prostředí. Zatímco tam jsou určité obavy, že některé pesticidy nebo jiné trávníkové ošetření mohou přispět k rozvoji lymfomu, ale toto spojení je tak malý, že je nemožné, aby s jistotou říct.

Velmi často, ve velmi časných stádiích nemoci, může pes nesmí vykazovat žádné známky nemoci na rozdíl od oteklé a tvrdé mízních uzlin, že veterinární lékař si všimnout při pravidelné vyšetření. Veterinární lékař může chtít provést vyšetření krve a moči, následovaný biopsii jedním z mízních uzlin, aby k ověření, že lymfom je příčinou. I v případě, že lymfom byla diagnostikována bez biopsie by měla být biopsie stále zajištěno, protože může pomoci určit, jak rychle nádor roste a nejlepší postup. Další baterie testů může být provedeno, abychom pochopili, v jaké fázi je rakovina a. Existuje pět fází lymfomu:

I. etapa: – pouze jeden lymfatické uzliny postiženy

Stage II: – několik mízní uzliny na stejné obecné zasažené oblasti

Stage III: – všechny periferní lymfatické uzliny postižené

Etapa IV: – všechny periferní lymfatické uzliny plus játra, slezina, a / nebo předním mediastinu na hrudi ovlivněny

Stage V: – vše ve stadiu IV a kostní dřeně

Pokud se neléčí, bude lymfom cestovat kamkoliv, kde se nachází lymph tkáně, což znamená, že téměř každý orgán v těle. To způsobí, že orgán k selhání, nutit psa ztratit svou chuť k jídlu, oslabení a zemře. I s léčbou, může nemoc nakonec tvořit odpor vůči terapii a budoucí remisí bude možné.

Chemoterapie je nejlepší způsob, jak bojovat proti lymfomu. K dispozici je široká škála chemoterapie k dispozici, a který vzhledem k jednotlivci, bude záviset na stadiu lymfomu a jak lymfom reaguje. Ve většině případů se psů, kteří nejsou zvracíte nebo ztratit svou srst s léčbou (i když Olde English Ovčáci, pudlové, Lhasa Apsos a Shih Tzu může dojít k určitým plešatost). Je nemožné předpovědět, jak se pes bude reagovat na chemoterapii, ale nejlepší způsob, jak přistupovat k této nemoci, je udělat vše, co se dá, pracovat s veterinárním lékařem nebo specialistou jako tým, aby usilovaly o co nejlepší kvality života možný.
Lymfom Rakovina, zdravotní problémy, zdravotní, lymfosarkomu, Rak, získané poruchy

Anémie a krev stezkám problémy
Zdědil Ucpání Heart Valve, může zúžení ohrozit Váš mazlíček
Oh ty Pretty Baby Blues
Co dělat, když Váš kůň má respirační infekce
Cerebelární Abiotrophy Serious Zděděno Stav Ve Arabové
Dyscoria: problém s oční čočky
Hoof Wall ztráta v suché nebo mokré vozovce
Auto imunitní hemolytická anémie (AIHA)
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace
Správa Hubnutí u obézních koní
Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha

Leave a Reply