Lymfosarkom

Lymfosarkom, lépe známý jako lymfomem nebo lymfomu rakoviny, je onemocnění, které postihuje buňky imunitního systému. Tato vážná choroba, se moc neliší od non-Hodgkin lymfom je s lidmi, je často rychle vyvíjí a je obtížné je odhalit. Mnoho psů mohou pouze očekávat životnost dva měsíce po stanovení diagnózy v případě, že nejsou podstoupit léčbu. V tomto článku se budeme blíže podívat na to, jak lymfosarkomu rozvíjí, její příznaky a nejlepší způsob, jak léčit.

Stejně jako jakýkoli jiný rakoviny, lymfosarkomu začíná, když skupina buněk pokazit. Oni obvykle seskupují a napadat ostatní buňky nebo formuláře nádory. S lymfosarkomu, tyto nádory tvoří v lymfatických uzlinách, které jsou nejblíže k povrchu kůže. V mnoha případech může být pes se v ní žádné vnější příznaky vůbec. To je často veterinární lékař, že tato oznámení, že jeden nebo více lymfatických uzlin jsou oteklé a tvrdé, což je ukazatelem onemocnění. Tato situace může nastat u psů, kteří jsou jakéhokoli věku nebo plemeno, i když většina postižených psů dosáhl středního věku a Zlatí retrívři jsou řekl, aby byl geneticky náchylní k rozvoji tohoto onemocnění. Příčiny lymfosarkomu nejsou známy, předpokládá se, že genetika se jedná, a zatímco někteří lidé vidí ven ovlivňuje, jako jsou pesticidy a jiné dvorních procedur, souvislost mezi nimi a rakoviny, jsou tak slabé, že je nemožné, aby s jistotou říct.

Jakmile veterinář má podezření, že lymfosarkomu je přítomen, může mít vyšetření krve a moči, aby se lépe diagnózu. Po těchto zkouškách, může dokonce chtít, aby biopsii lymfatických uzlin, která bude ověřovat přítomnost rakoviny. I když byla biopsie nepřijal, aby diagnózu, je to dobrý nápad, aby jeden stejně, protože to pomůže určit, které fázi lymfosarkomu pes je a může pomoci určit nejlepší léčbu. Existuje pět fází lymfosarkomu:

I. etapa: – pouze jeden lymfatické uzliny postiženy

Stage II: – několik mízní uzliny na stejné obecné zasažené oblasti

Stage III: – všechny periferní lymfatické uzliny postižené

Etapa IV: – všechny periferní lymfatické uzliny plus játra, slezina, a / nebo předním mediastinu v hrudi ovlivněny

Stage V: – vše ve stadiu IV a kostní dřeně

Pokud se nemoc neléčí, bude lymfosarkomu útočit kdekoliv v těle, které je možné najít mízní tkáně. Bohužel, to znamená, že mohou napadnout téměř každý orgán v těle. Rakovina způsobí orgán k selhání, nakonec nutit psa ztrácí svou chuť k jídlu, což způsobí, že pes se stal slabý a umírá. Dokonce i psi, které podstoupí léčbu může zemřít tímto způsobem, protože nemoc může nakonec stát rezistentní na léky a pokroku.

Chemoterapie je nejlepší zbraň proti lymfosarkomu, ačkoli které léky přesně bude záviset na fázi rakoviny a jak pes reaguje na léčbu. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, většina psů, kteří nejsou zvracíte nebo ztratí kabáty během léčby. Je nemožné předpovědět, jak se každý pes bude reagovat na léčbu, ale nejlepší cestou vpřed je pracovat jako tým s veterináři dát psa nejlepší kvalitu života je to možné.
Lymfom Rakovina, lymfosarkomu, zdravotní problémy, zdraví, rakovina, získané poruchy

Canine Onemocnění ledvin: Dvě Nemoci jedno jméno
Skládání dermatitida je vrásčitý problém
Afty: Wet Weather Foot Problém
Genetická hemolytická anémie je vážný zdravotní Concern
Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé
Krmení starší pes
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Zánět žaludku
Zánět očí, vybledlá srst příznaky Vzácné Uveodermatological syndromu
Foot Zranění
Zdraví

Leave a Reply