Malé oči Znamení Big problém ve vašem psím

Mikroftalmie je zakázání genetické onemocnění, které se vyskytuje, když pes je oční bulvy jsou menší než normální, hrozně omezovat svou vizi. Při tomto onemocnění, vnitřní struktury oka jsou abnormální stejně, což má za následek významné očního víčka a malé oči, které se zdají být zapuštěny do psa očních důlků.

Mikroftalmie se dědí v mnoha psích plemen přes recesivních genů. To také může objevit u štěňat, jejichž matky obdržela určité typy léků během těhotenství. Majitelé postižených psů si všimnout, že jejich oční bulvy jsou menší než je obvyklé pro zvířete plemene, a tam může být také patrné známky poškození zraku. Ve skutečnosti, většina psů s problémem buď se narodil slepý, nebo jiný nakonec oslepne, nebo těžce zrakově postižený.

V mnoha plemen, mikroftalmie objeví ve spojení s dalšími významnými oční problémy, včetně šedý zákal, problémy s rohovkou a čočkou, a stav známý jako coloboma, ve kterém je duhovka oka narušena do kočky očí tvaru. V mírných případech mikroftalmie, obvykle vidění není postiženy v žádné významné míře. V mírných případech se pes bulvy zaplní zhruba polovinu otevření očního důlku, a asi 50 procent z těchto štěňat se narodí slepý. V závažných případech, budou štěňátka se rodí slepá, nebo stav bude velmi zřejmé, jakmile se štěně oči otevřené.

Někteří psi se mikroftalmie také sluchu, zejména v merle plemen s převážně bílou srstí. (Tato zvířata také často mají oči, které jsou různé barvy.)

Mikroftalmie je nevyléčitelná, a zvířata, s problémem by neměli být chováni. Ani by všechny rodiče nebo sourozenci postiženého psa, protože vlastnost je prováděna prostřednictvím recesivních genů. Nicméně, většina komplikace, které se vyvíjejí z poruchy, jako je glaukom, být léčeni standardními terapiemi takový jako oční kapky a chirurgie.

Podmínkou je dědičná v následujících plemen: akity, americké Foxhounds, Australian Kelpies, australští ovčáci, bíglů, Bedlington teriérů, barzoj, Cavalier King Charles kokršpanělů, kolie, jezevčíci, Dalmatians, Doberman pinčové, Great Danes, Labrador retrívr, Trpasličí pudl , kníračů, norština Dunkerhunds, staré anglické Ovčáci, Pekinéz, pudlíci, portugalské vodní psi, rotvajleři, Saint Bernardýni, Sealyham teriér, šeltie, Shetlandský Ovčáci, Tibetan Terriers, hračky Pudlové a West Highland White teriér.

Majitelé psů s mikroftalmie může pomoci své zrakově postižené zvířata v několika způsoby. Mezi ně patří vedení psa životního prostředí jako nejvíce shodné, zavádění změny do životního prostředí, se postupně, a rozvoj pravidelné trasy pro výkon. Buďte trpěliví se zvířetem, a odměny bude stát za to.
Mikroftalmie, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, Poruchy oka, získané poruchy

Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Furballs / potvory u koček
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Renální amyloidóza
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Závěsný Tongue syndrom skutečný problém pro malá plemena
Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?
Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Rozvoj pes First Aid Kit
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš

Leave a Reply