Maligní histiocytóza

Maligní histiocytóza se také někdy nazývá diseminovaná histiocty sarkom, je poměrně vzácné onemocnění, které je obvykle fatální. Tato porucha zahrnuje bílé krvinky, které proniknout různé orgánů, přimět je, aby se nezdaří a délka života může být kdekoli od hodin až týdnů po diagnóze. Ještě více frustrující, může toto onemocnění je velmi obtížné diagnostikovat. V tomto článku se budeme učit, jak zhoubné histiocytóza vyvíjí, její příznaky a jaké možnosti jsou k dispozici pro ty, které trpí tímto onemocněním.

Co je to maligní histiocytóza?

Histiocyty jsou jakousi bílých krvinek, které pochází z kostní dřeně. Jejich účelem je, aby západky na materiál, který by neměl být v těle a zlikvidujte z nich. Z kostní dřeně, které cestují do různých orgánů v těle, které pomohou udržet je zdravé. Psi, kteří mají maligní histiocytóza příliš mnoho histiocytů v jejich tělech, které pak mohou akumulovat v určitých oblastech a formulářů nádorů. Maligní histiocytóza je nejagresivnější histiocty poruch, protože mnoho nádory mohou tvořit současně. Maligní histiocytóza velmi často metastazuje do plic, tvoří více nádory, a lze nalézt také ve slezině, lymfatických uzlin, jater a kostní dřeně.

Které psi se to týká?

Tento vzácný onemocnění obvykle postihuje Bernský horských psů, zlatých retrívrů, Flat-coated retriever a rotvajlery, i když bylo vidět, čas od času v jiných plemen. Málo je známo o tom, co způsobuje nemoc vyvíjet, ale existují důkazy o tom, že nemoc je dědičná. Je vysoce doporučeno, že psi, které se vyvíjejí tuto poruchu neměli být chováni, ale proto, že psi obvykle dosaženo středního věku před onemocněním vyvíjí, jsou často již byly chovány.

Jaké jsou příznaky?

Příznaky maligního histiocytóza mohou obsahovat opakující se horečky, ztráta chuti k jídlu, deprese, a v některých případech, záchvaty nebo obtíže při použití zadních končetin. Vzhledem k tomu, onemocnění často vyvíjí v plicích, může dýchací potíže nebo kašel nastat také.

Diagnostika a léčba

Bohužel, Maligní histiocytóza je velmi obtížné nemoc diagnostikovat, a to v řadě proto, že je tak vzácné. To je často zaměňován s histiocty sarkomu, což je, když nemoc je přítomen pouze v jedné oblasti těla, a není fatální, pokud nádor může být odstraněn. Pokud nádory jsou přítomny v plicích, mohou být vidět na rentgenu. Nejlepší způsob, jak diagnostikovat nemoc je provést biopsii, která také pomůže poskytnout vodítka, jak daleko s progresí onemocnění a jak je nejlépe léčit.

Bohužel, neexistuje žádný lék na maligní histiocytóza, a proto, že se pohybuje tak rychle, může onemocnění se velmi dobře vyvinuté, než je ještě diagnostikována. Života pro psa s diagnózou maligního histiocytóza může být hodin nebo týdnů. Zatímco chemoterapie byl použit za účelem boje proti této nemoci, to funguje pouze prodloužit nevyhnutelné. Jedinou léčbou je k dispozici, pracovat jako tým s veterinárním lékařem, aby psa co nejpohodlnější až do kvality života vymizí.
Maligní histiocytóza, zdravotní problémy, zdraví, problémy s kostmi, Rak, získané poruchy

Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Ledvinové kameny u psů
Scottie Křeč: Cena Nobility
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Endokardiální fibroelastóza
Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy
Průjem
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Šroub-tailed Psi a hemivertebrae
Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé

Leave a Reply