Málo Nozdry V Pug-čichal chovy

Lékařský termín pro zhmoždění nosu je stenotických nares a to je častým problémem v mnoha brachycefalickým nebo s tupým nosem psy. Tato plemena Zdá se, že obrovský seznam respiračních problémů, které mohou rozvíjet v průběhu času kvůli jejich krátké hlavy vzniku a kompaktní povahu dýchacího ústrojí. Stenotických nares samy o sobě nemusí být problematické pro psa, pokud neexistují jiné komplikace, které dělají dýchání obtížné pro domácí.

Mezi nejčastější breeds postižené stenotických nares patří Pugs, Boston teriéři, pekingský palácový psík, anglických buldoků, boxerky a Shih Tzu. Tito psi se rodí s vadou chrupavky v nose, které omezují nebo omezit otevření nosní dírky, mírně se výrazně snižuje proudění vzduchu nosem. Jelikož se jedná o vrozená vada ptát o jakýchkoli problémech s stenotických nares v chovné linii je dobrá na něco zeptat chovatele. Také si uvědomte, že psi s mírnými případy stenotických nares rychle nastavit a dýchat z úst jejich, než jejich nosu. To je důležité vědět, aby nedocházelo k úpal a tepla pokoření, pokud pes dýchá pomocí svého úst, zejména při venku na horkém a vlhkém dnů.

Typicky podmínka, pokud je to problematické, bude si všiml ihned, jakmile štěně začne pohybovat a zkoumat jeho nebo její okolí. Jak začnou pohybovat budou dýchat hlouběji a musí se pohybovat větší množství vzduchu do celého těla. Když nozdry jsou příliš malé štěně se začne dýchat přes jeho úst, což poněkud hlasité sípání nebo řvoucí zvuk, jak se pohybují vzduch dovnitř a ven ústy, spíše než nos. To není stejný zvuk jako funící a není ve snaze ochladit, to je aktuální mechanismus, který je pes dýchání.

Pokud stenotických nares jsou přítomny pes bude dýchat přes jeho úst, když spí, obvykle vede k chrápání nebo šňupáním, často s velkým množstvím objemu pro jako jsou malé štěně. Pokud existují jiné respirační problémy u psa nebo štěně, jako jsou problémy s kolabující průdušnicí nebo malformace hrtanu nebo dýchacími cestami dýchání stane více stresu a více problematická kašel a sípání zvýšeně známí. S tímto dodatečného tlaku v systému je větší pravděpodobnost úplného kolapsu průdušnice nebo vážné poškození dýchacích cest, dokonce je v osudovosti, pokud pes nemůže dýchat.

V případech, kdy se žádné další komplikace kromě řasu nozder veterinář může chirurgicky vylepšit nebo rozšířit otevřený nosních dírek poskytnout více příležitostí pro průchod vzduchu. S jinými dýchacími potížemi může další operace nebo lékové terapie je třeba provést pro kontrolu kašlání a zabránit nárůstu tlaku na průdušnici.
Brachycefalickou Zdravotní problémy, zdraví, stenotických nares, Genetické poruchy, poruchy Různé, Cvičení

Pyotraumatic Dermatitida: Hasící Hot Spots
Zdravé a problematická Cvičení
Infekce horních cest dýchacích
Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií
Kočičí leukémie / myelodysplasie
Zvracení
Vzteklina – Rare Ale smrtelné onemocnění u koní
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace
Narození Obtíže
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Protopsis: otevření očí zážitek

Leave a Reply