Mastocytů

Žírných buněk nádory jsou zhoubné onemocnění, které je běžné u psů. Obvykle se na kůži, může toto onemocnění také vyvinout v jiných oblastech těla. Zatímco většina psů, které se vyvíjejí nemoci dosáhly středního věku, může nádor z mastocytů rozvíjet u psů jakéhokoliv věku, plemene a pohlaví. V tomto článku se budeme blíže podívat na žírné buňky nádorů, jejich příznaky, a Jaké typy léčby jsou k dispozici.

Jaké jsou mastocytů?

Žírné buňky jsou buňky, které pracují ve spojení s imunitním systémem. Oni jsou distribuovány po celém těle pomáhají v boji s infekcí a záněty. Po odeslání do postižené oblasti, mohou vydat několik různých chemikálií, včetně histaminu, heparinu a serotonin. Zatímco tyto buňky jsou životně důležité v těle přirozené obraně proti infekci, mohou vážně poškodit tělo, když vyrábí v nadměrném množství.

Když jsou vyráběny ve velkém množství, jsou považovány za karcinogenní, a může způsobit poškození, jako jsou žaludeční vředy a při vnitřním krvácení. Nejčastěji se tyto buňky tvoří nádory, které jsou obvykle nacházejí na povrchu kůže, ale oni mohou také vyvinout v sleziny, jater a kostní dřeně.

Které psi se to týká?

Zatímco mastocytů může vyvinout u psů jakéhokoliv věku, plemene a pohlaví, tam jsou některá plemena, které se zdají být náchylný k zdědit nemoc. Tato plemena patří knírači, buldoci, bíglů, Boston teriéry a boxerky. Zatímco Boxerky Zdá se, že nejvyšší riziko ve vývoji mastocytů, že nádory jsou často velmi agresivní. Přestože příčina MCT je neznámá, existují náznaky, že nemoc je dědičné, mohou být spojeny s kabáty, které jsou zlaté nebo červené, nebo psů, trpí alergiemi.

Příznaky

Protože tyto nádory se mohou lišit ve velikosti, vzhledu a umístění, mohou příznaky žírné buňky nádorů se velmi liší. Velmi často, nádory vyvíjet na povrchu kůže v podobě hrudky. Tato paušální mohou být růžové, nebo to může být jen jednorázové pod povrchem kůže. Pokud je to růžové, mohlo by to bobtnat, jako úly, když masírovat. Další příznaky mohou zahrnovat zvracení, průjem, ztráta chuti k jídlu, tmavé stolice a celková slabost.

Diagnostika a léčba

Diagnóza obvykle začíná, když psovod zaznamenal nárůst o svého psa. Veterinární pak odebere vzorek nádoru provést předběžnou biopsii, čerpat krev s cílem provést krevní test, a nakonec celý nádor bude muset být odstraněna, aby se provést úplné biopsii. Další testy by mohly zahrnovat rozbor moči, x-paprsky, ultrazvuk, a testy na lymfatických uzlin a kostní dřeně. Jakmile je diagnóza, bude veterinární lékař přiřadit známku k nádoru (Stupeň 1 nádory mají nejlepší prognózu, stupně 3 jsou velmi agresivní) a fázi onemocnění. Stupeň 1 je velmi brzo a má velmi dobrou prognózu, zatímco stupeň 4 je velmi pokročila a je obvykle terminál.
Léčba se liší v závislosti na závažnosti onemocnění. Ve velmi časných případech, že odstranění nádoru být vše, co je nezbytné, zatímco další progresi případů bude pravděpodobně undergo chemoterapii. V nejhorších případech, jediná věc, kterou musíte udělat, je pokusit se, aby pes dobře, dokud se kvalita života začíná vytrácet.
Mast Cell Tumor, zdravotní problémy, zdraví, kůže podmínky, rakoviny, vředy, poruchy zažívání, získané poruchy

Cystinurie a ledvinové kameny u psů
Široký rozsah kulhání problémy u koní
Furballs / potvory u koček
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen
Grass Nemoc nejvíce převládající v Spojeném království
A strastí kožních alergií u psů
Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů
Odčervení Your Dog
Oblačno Oči obvyklé v mnoha Aging Psi
Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů

Leave a Reply