Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů

Jak název napovídá, měď toxikóza je doslova otrava nebo toxicity v důsledku více než množství mědi v krvi. Většina psů má přirozený mechanismus nebo metabolické procesy, které umožní játra efektivně vylučovat nebo uložit mědi v těle na podporu ve správném tělesné fungování. U psů s měděným toxikózy játra buď nesprávně vylučovat přebytek mědi nebo je měď ukládání v těle nefunguje správně, způsobuje, že tělo absorbovat a ukládat měď, dokud nedosáhne smrtelně jedovatá úroveň.

V čistokrevné psy, které jsou nejčastěji postiženy tohoto stavu jsou Bedlington teriér, West Highland White Terrier a teriér Skye, ačkoli jiné teriér plemena mohou mít podmínku. Vedle zřejmého plemena teriérů Doberman Pinschers, které mají se teriéra součást jejich dědictví také známo, že problémy s měděným toxikózy. Smíšené plemena, která mají teriéra jsou také náchylní k podmínce, ale obvykle ne tak výrazně jako čistokrevné linky. Často psi, které se vyvinuly mědi toxikózy bude mít měděné hladiny v krvi, které jsou až padesátkrát úrovně se normálně vyskytují v rámci téhož plemene. V plemena teriérů, a to zejména Skye a Bedlington Terriers měď toxikóza bylo zjištěno, že je geneticky spojena podmínka, která mohou být testovány před chovu, aby se zabránilo štěňata z dědění stav. Psi v těchto plemen, která jsou pozitivně testovány na genetické onemocnění je známo, že způsobují onemocnění by měly být okamžitě odstraněny ze všech chovných programů. V některých plemen, jako je dobrman není konkrétně uveden genetické transferal stavu, ale je to často u psů, které mají další jaterní onemocnění a chorob. Žena Dobermans jsou mnohem větší pravděpodobnost, že měděné toxikózy než muži a tento vzor je zkoumán pro možnou pohlavně vázaném genetické komponenty.

Měď toxikóza je často poprvé identifikován, protože to, co je věřil být jaterní potíže. To může zahrnovat nadměrné pití a močení, zvracení, slabost, malé nebo větší fialové nebo červené místech jako modřiny pod kůži, dehydratace, extrémní hubnutí a potravin a odmítnutí, stejně jako anémie a bledá dásně a sliznice. Často v okamžiku, kdy tyto příznaky to zřejmé podmínka je již vážně pokročil, takže brzy detekce je rozhodující v prevenci trvalé poškození jater a dalších orgánů.

Jakmile podmínka je diagnostikována jediná léčba je odstranit všechny zdroje mědi v psí stravě. Jelikož se jedná o psy store mědi nebo selhání vylučovat měď jako psi bez podmínky, může i malé množství v potravinách být fatální. Vyhněte se jakékoliv obchodní potraviny s velmi malých koncentracích obilovin, jater, měkkýšů nebo jakékoliv nebo luštěnin nebo ořechy. Kromě toho může být důležité pouze aby tento pes balenou vodu, a to zejména pokud máte starší měděné trubky v domě, i tato malá expozice na stopová množství mědi ve vodě může být problematické.
Měděné toxikóza, zdravotní problémy, Zdraví, Různé poruchy

Furballs / potvory u koček
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Křehký Hoof Může vyvolat dlouhodobé solidnosti problémy
Zánět kloubů a svalů
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Zadní noha ochrnutí do jezevčík
Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií
Nádory vlasový folikul – Skoro kosmetický problém u některých plemen
Gangliosidóza GM1 a GM2
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů

Leave a Reply