Moon slepota u koní má špatnou prognózu Long Term

Moon slepota u koní nemá nic společného s Měsícem, ale historicky mnoho lidí přesto, že výskyt nebo opětovný výskyt onemocnění zhoršit v průběhu různých fází měsíce, proto jméno.

Správný název pro měsíční slepoty je koní opakující uveitida nebo ERU a ještě ne úplně rozuměl veterináři a majitelé koní. Existuje několik různých faktorů, nebo prekurzorů, které mohou způsobit na první epizodě Měsíce slepoty, často je to poměrně mírné povahy a nemusí být problematické pro koně vůbec. Mnohokrát první epizoda zdá se opravit sám, ukolébává vlastníka do falešného pocitu bezpečí o koně očí. Každý další záchvat nemoci způsobuje větší poškození oka a dlouhodobé prognózy pro koně s ERU je totální slepota v určitém okamžiku v čase. Vzhledem k tomu, epizody Měsíce slepoty může dojít často, během jednoho nebo dvou týdnů od sebe, nebo mnoho dojít pouze jednou za rok nebo jednou za několik let, každý kůň bude mít jiný průběh stavu.

Moon slepota se vyznačuje bolestí v očích a přecitlivělostí na jakýkoli typ světla. Koně mohou náhle plachý nebo nechce mít někdo pracuje kolem oka nebo se dotýká hlavy. Oči se často trhat příliš a skléry nebo bělma očí zčervená a zanítí hledáte. Koně budou mít oční křeče, které způsobují oči blikat náhodně. Žáci a Iris se objeví mít oblačno film a tlustý, kočička-jako vypouštění bude uvedeno od oka do tří dnů. V závislosti na délce epizody a kolik škoda byla dělána do oka, bude katarakta a změny pigmentace nastat situace, že se nakonec sníží vidění v průběhu času. Glaukom a omezené žák pohyb bude výraznější, když kůň stárne. Každá epizoda Měsíce škody slepoty další do očí a přispívá k zjizvení a sekundární problémy.

ERU je spojen s bakteriální známý jako Leptospira, které se běžně vyskytuje v koně vystavujících měsíc slepotu. Since Leptospira mohou být přenášeny z moči jiných infikovaných živočišných druhů je důležité, aby koně v top stavu, aby jejich imunitní systém v boji proti off bakteriální infekci. Moon slepota může být také vyvolána traumatem oka, citlivost na parazitům, jako jsou strongylidů nebo onchocera cervicalis nebo vystavení koní herpes viru nebo chřipka. Přesná příčina slepoty měsíce je kůň Orgány reakce na tyto spouštěcí faktory, které způsobí imunitní-zprostředkované proces v oku.

Zatímco tam není lék pro Moon slepotu okamžitě pomocí anti-pobuřující kapky do očí se zabránilo dalšímu poškození struktury oka. Kromě toho kapky budou obsahovat léky, které způsobují žák k dilataci, takže kůň musí být uchovávány v tmavě stabilní, nebo dokonce mají hlavu, s tmavou kapucí pomoci předejít jak bolesti a citlivosti problémy. Léčba spoušť pro Moon slepoty je nejlepší možné řízení stavu. Testy na Leptospira, Onchocera cervicalis a strongylidů by mělo být provedeno okamžitě a léčba zahájena s potřebnými léky.
Moon slepota, poruchy Získané, zdraví, oční poruchy

Canine Onemocnění ledvin: Dvě Nemoci jedno jméno
Foot Zranění
Keratokonjunktivitida sicca
Spiculosis Ve Kerry Blue teriér
Hluchota
Budoucnost arabského plemene
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat
Mastocytů
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa

Leave a Reply