Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem

Neuromuskulární choroby postihují zvířata, stejně jako lidi, a jeden z nejvíce obyčejný je známý jako Získaná myasthenia gravis. Je to porucha, která přeruší komunikace mezi nervy a svaly. Je to také autoimunitní onemocnění, což znamená, že to způsobeno tím, tělu vlastní imunitní systém obrací proti sobě. Konkrétně, imunitní systém napadá a ničí křižovatky, které jsou místa, kde se neurony (nervové buňky) a svaly propojují. Jakmile jsou tyto spoje jsou zničeny, může přilehlé svaly neměl být řízen nebo jsou špatně řízeny.

S myasthenia gravis, bude pes zažít svalovou slabost, obzvláště v končetinách a svalech, které se týkají očí, mimiku, hrdlo a jícen. Šedesát procent z postižených psů bude stát se unavený po nějaké významné cvičení, jiné budou mít potíže při polykání nebo výrazné změny v jejich hlasu. Pes může objevit pouze mírně ovlivněna, jinak bylo téměř úplně nehybně.

Některá zvířata také zažít komplikaci známé jako megaesophagus, ve kterém svaly jícnu stala ochablý a zbytečné. Psi s tímto problémem zvracet, když se snaží jíst, protože nemohou účinně přikročilo potravu do jejich žaludků. To způsobuje značné hubnutí. Mnoho psů s megaesophagus také skončit se zápalem plic, v důsledku vdechnutí jídla a sliny při regurgitaci. Tento stav může být fatální velmi rychle, takže správná diagnóza a léčba je nezbytná.

Mixed-plemena psů jsou méně náchylné k onemocnění, než purebreds. Zvířata, která jsou méně než jeden rok starý, starší muži, které nebyly kastrované, jsou méně pravděpodobné, rozvíjet stavu. Mezitím, plemena, která jsou náchylná k nabytému myasthenia gravis zahrnují: akity, Čivavy, Dalmatinci, Doberman pinčové, německý krátkosrstý ukazatele, rotvajlery a všechny typy teriérů, zejména Jack Russell a skotské teriéry. V mnoha zvířat, bude myasthenia gravis jít do odpuštění sama o sobě, bez léčby.

Druhá, neléčitelná forma onemocnění je vrozené a nastane, když je pes narodil bez běžných křižovatek spojujících neurony a příčně pruhovaných svalů. Vrozená myasthenia gravis je předán přes recesivních genů, a je prominentní v Jack Russell teriér, Smooth Fox Terrier a špringršpaněl plemen. Miniaturní jezevčíci také vytvořit formu onemocnění, avšak obvykle řeší jak zvíře stárne.

Myasthenia gravis je časté onemocnění. Proto by měla být každá pes, který vypadá, že má svalovou slabost nebo potíže s polykáním být testován. Diagnóza onemocnění se provádí pomocí krevního testu, a pokrok v průběhu léčby i se měří prostřednictvím pravidelných krevních testů. Váš pes může třeba být testovány na jiných podmínek, jakož i, protože autoimunitní onemocnění často jdou ruku v ruce s dalšími zdravotnickými problémy, včetně rakoviny. Léčba myasthenia gravis se skládá ze zastavení autoimunitní reakci kombinaci imunosupresiv léků, kortikosteroidů a jiných léků. Změny životního stylu, jako je krmení psa ze zvýšených jídel k prevenci zvracení, bude také doporučení vašeho veterinárního lékaře. Pokud zacházet opatrně, může psi s touto podmínkou pro mnoho let a zažít dobrou kvalitu života.
Získané Myasthenia Gravis, Myasthenia Gravis, získané poruchy, zdravotní problémy, zdraví, genetické poruchy, autoimunitní onemocnění, svalových poruch, neurologická porucha

Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní
Dysplazie kyčelního kloubu
Keratokonjunktivitida sicca
Známky a příznaky
Alergické a Hormonální kůže
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Equine polysacharid Storage myopatie
Pelger-Huet syndrom: Přihlásit věcí příštích?
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Hemangiosarkom měkké tkáně Rakovina Nejčastější u psů
Málo Nozdry V Pug-čichal chovy

Leave a Reply