Myslíš, že váš pes je Red Nose Není problém? Zamyslete se znovu

Opálený nosy nejsou pouze doménou malých dětí v létě. Některá plemena psů mohou být také citlivá na sluneční záření, přimět je, aby rozvoj léze na svých víčkách nosy, a rty. Známý jako nosní solární dermatitidou (NSD) nebo Collie nos, to je dědičné onemocnění a je obvykle horší v místech s slunečné podnebí.

Ačkoli to je obyčejně nazvané Collie nos, je stav často nalezený v jiných plemen, která mají malý nebo žádný pigment (zbarvení) na jejich tváři. Kromě kolií, může plemena jako Ovčáci Shetland být ovlivněna.

Léze způsobené tímto syndromem se objeví jako syrové, růžové nebo červené oblasti kůže. Často oni budou tvořit vředy s křupavým, strup-jako krytin. Případech může být relativně mírné nebo jiný rozsah závažnosti celou cestu až do hluboké léze, které mohou způsobit, že psa ke krvácení. V typických případech léze začínají na vnitřní oblasti nosu první, následovaný nosu a pak na rty a oční víčka. Příznaky jsou obvykle horší v létě.

Pokud je tato podmínka je dovoleno jít neléčí, bude zhoršovat, dokud se pes celé nasal tkáně jsou podrážděné a zvíře je v extrémním nepohodlí. V nejhorších případech Postižená kůže praskne, krvácí a může dokonce zasahovat s dýcháním. Pro dosažení nejlepších výsledků, by měla být zahájena brzy. Pokud je nemoc je dovoleno pokroku, kromě bolesti a znetvoření, může být často zase do smrtelné formy psí rakoviny.

Některé kožní onemocnění a autoimunitní poruchy mohou zobrazovat stejné příznaky jako NSD a může také zhoršit v letních měsících. Z tohoto důvodu bude váš veterinář musí vyloučit onemocnění, jako je lupus a rakovinou kůže před provedením konečné diagnózy. Lupus, zejména, je autoimunitní onemocnění, jehož příznaky se mohou věrně napodobují ty kolie nosu. Biopsie postižené tkáně mohou být testovány, aby potvrdil, že problém je skutečně NSD.

Majitelé psů s kolií nosem obvykle musí držet jejich zvířete slunečního světla na minimum. Kortikosteroidní masti jsou často předepsány k zastavení zánětu a urychlit proces hojení. Opalovací krémy někdy pomoci, ale tito jsou obvykle olízl daleko a musí být znovu několikrát denně tak, aby byly účinné.

V některých případech může být trvalé černý inkoust se tetování na postižených částech obličeje, který bude sloužit jako bariéra proti slunečnímu záření. Často toto tetování se provádí na mladých zvířat s lehce zabarvených nosem, jako způsob, jak zabránit kolie nosu vyskytující u zvířat, která jsou ve vyšším riziku.
Rakovina, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, Kožní podmínky

Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Rozvoj pes First Aid Kit
Oh ty otravné Roztoči
Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Nadváha Kočky
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Udržet si Shar Pei v tip top tvar
Kalení Chrupavka
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Cystinurie a ledvinové kameny u psů

Leave a Reply