Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů

Stejně jako u mnoha hraček plemen, která jsou často zkreslen jak snarly, elegantní a yappy, obřích plemen psů také získat špatný rap pro mnoho aspektů jejich chování. Ve skutečnosti, jako u všech velikosti psa, rozdíl mezi dobře vychovaný, dobře vychovaný pes a ven mazlíčka řízení má hodně co do činění s tím, jak se majitelé skutečně zvládnout a cvičit těchto psů. Pokud majitelé převzít odpovědnost za socializaci psa, poskytují běžné poslušnost a interakci se psem pravidelně, průběžně se tito psi budou ideální společník domácí zvířata.

Některé z nejčastějších mýtů a nedorozumění o obřích plemen jsou uvedeny níže. Je důležité si uvědomit, termín obří plemena, neznamená, tito psi mají svou vlastní skupinu v rámci chovatelské kluby, ale je to ve vztahu k jejich výšce a hmotnosti. Obvykle většina lidí považuje obří plemena mají minimální hmotnost asi 75 liber, mnoho bytí až 200, a výška v kohoutku alespoň 21 palců. Proto psi mohou být uvedeny na některých pozicích plemen obřích, ale ne na ostatní, jen v závislosti na tom, jak konkrétní autor nebo skupina zřízená své limity a velikosti.

Je také velmi důležité si uvědomit, že každý pes do jakéhokoliv plemene bude mít jeho nebo její vlastní temperament, chování a zvláštnosti. Pochopení obecné rysy a Povahové psy této velikosti a také zkoumá zvláštní plemeno stanoví podrobnější informace. Konečně, poslední, ale rozhodně v neposlední řadě, ujistěte se, že vidět alespoň matku a ideálně se otec v chovném páru stejně. Pokud jsou jemné, klidné a dobře upravené psů je mnohem pravděpodobnější, že váš pes bude zrát být stejné. Pokud jeden z rodičů psů má špatnou povahu, možná budete chtít, aby zvážila další štěně, protože to může být údaj o obtížné temperamentu pro vaše štěně stejně.

Mýtus 1 Psi obřích plemen jsou agresivní

Obří plemeno psů nejsou agresivní od přírody, ale jsou ochranné prakticky psovi. Je obtížné říci, zda se vnímání agrese v těchto psů je kvůli jejich masivní velikosti a poměrně hluboké štěká a vrčí. Většina obří plemena psů nejsou náchylné k štěkat bez důvodu a nejvíce, když trénoval a socializovaný, nebude hluk nebo agresivní bez provokace.

Je pravda, že mnozí z obřích plemen psů, především mladého samce, může být pes agresivní. To se značně liší mezi plemeny, ale mohou být socializovaná a vyškoleni k minimalizaci tohoto problému. Kastrace muže a sterilizace ženy může zabránit velké množství tohoto typu páření odezvy agrese. Některé obří plemena psů, jako je irský vlkodav nebo skotský deerhound může být velmi balení orientované a jsou nejšťastnější, když žijí v domě s ostatními psy. Oni mohou ještě být pes agresivní vůči cizích psů, ale opět je to velmi ovladatelný s socializace.

Mýtus 2 psi obřích plemen Potřebujete Konstantní cvičení

V chovu skutečnosti obří často vyžadují mnohem méně pohybu než někteří z nejmenších psů. Oni, stejně jako všechny špičáky, potřebují denně chodit a ideálně nějakou mimo čas v oploceném dvoře. To nabízí jak fyzické cvičení, které potřebují, stejně jako duševní stimulaci pomoci psa zůstat zdravý a šťastný. Většina obří plemena je třeba omezit s ohledem na výkon, zejména jsou-li mladší jednoho roku věku. To je proto, že by jejich rychlý růst a těžká kostra je velmi succeptable zdůraznit souvisejících zlomenin a dokonce přestávky. Svaly a klouby mohou být snadno poškozeny velmi těžké, nebo intenzivní cvičení, kdy štěňata jsou rychle rostoucí. Jogging se štěňaty, nebo dokonce velmi drsné hry jsou silně znechucený, jako jakýkoli druh cvičení jumping nebo srovnatelné vzdělávání nebo hry.

Mýtus 3 obřích plemen stát majlant ke krmení

Zatímco obří plemena jsou dražší než menší psy krmit, nejsou neúměrně nákladné, pokud si porovnat na libru na libru základě. Je důležité, aby majitelé pečlivě vybrat správný typ potravin pro tyto psy, aby jejich nutriční požadavky jsou splněny. Nejedná se o skupinu psů, které mohou být krmena slevu nebo nízkou cenu krmivo pro psy, protože částka, kterou jedí bude opravdu stojí preventivní a velmi nezdravé pro psa. Potraviny, které mají vyšší plnidly nebo vlákno se nedoporučuje, protože může vést k život ohrožujícímu onemocnění známé jako udit.
Mnoho majitelů obřích plemen vybrat krmit syrové nebo přírodní potravinové stravy. Tyto potraviny obsahují kosti a libové maso, ryby, drůbež, zeleninu, ovoce a dokonce i malá množství mléčných výrobků a doplňků. Zatímco tyto diety se může zdát náklady příliš vysoké, psi vlastně jíst méně, ale mají mnohem vyšší kvalitu stravy.

Mýtus 4 obřích plemen nejsou vhodné pro děti

Toto tvrzení je opravdu mýtus, protože většina obří plemena jsou trpěliví, milující a velmi přijímání dětí všech věkových kategorií. Zatímco obvykle není velmi hraví psi, že si budou kolem dětí a prostě milují pozornost, že děti mají tendenci bohaté na těchto psů.

Je důležité, že obří plemena jsou chována s dětmi od štěňátek, takže se učí pochopit, jak komunikovat s dětmi. Je nezbytné naučit psy této velikosti není opřít proti dětem, a rozhodně ne vyskočit. Psi mohou také třeba naučit se být příliš ochranné dětí v rodině, aby se zabránilo problémům s děti s kamarády.

Mýtus 5 obřích plemen nejsou zdravé psy

Obří plemena jsou stejně jako jakýkoli jiný typ psa, jsou obvykle velmi zdraví za předpokladu, že mají běžnou veterinární péči, vyváženou stravu, vhodné cvičení a spousta pozornosti od jejich vlastníků. Podmínky, jako je dysplazie kyčelního kloubu, růstové problémy a bolesti, nadýmání a srdečních potíží jsou mírně převládají ve velkých plemen. Vždy zkontrolujte, zdraví rodičů a mají štěně nebo psa zdraví zkontrolovat před rozhodnutím, jestli je to pes pro vás.
Chování, Large Breed, agresivní, cvičení, krmení, zdraví

Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Vzácné poruchy způsobuje částečné vypadávání vlasů u psů
Jawbone poruchy u psů
Alergické a Hormonální kůže
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie
Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas
Hemangiosarcomas – rakoviny v cévách
Psi vystavit několika typů krevních poruch
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea

Leave a Reply