Nádory vlasový folikul – Skoro kosmetický problém u některých plemen

Nádory vlasový folikul nejsou hezké muset řešit, ale obvykle nejsou maligní nebo indikátor rakoviny u psů. Existuje několik různých typů nádorů vlasových folikulů, z nichž jeden, který může být závažné, a proto je důležité mít nějaké kožní výrůstky nebo nádory zkontrolovat prostřednictvím biopsie, aby se zajistilo, že jsou neškodné.

Některá plemena jsou více náchylní k nádorům vlasových folikulů, než ostatní. Pudl všech velikostí jsou poněkud náchylné k tomuto stavu, jsou kokršpanělů a Basset Hounds. Neexistuje žádný náznak toho, že buď muži nebo ženy budou náchylnější k mít podmínku, a to může objevit v každém věku a pro všechny typy stravy. To také není spojena s konkrétní grooming postupu a zdá se, z výzkumu může být dědičné onemocnění, ale přesvědčivý výzkum nebyla dokončena, aby se mohl stát to jako fakt.

Vlasový folikul nádor může zahrnovat nebo být součástí některého z osmi konkrétních vrstev kůže, které se nacházejí v okolí vlasového folikulu. Tyto dva základní typy jsou trichoepitheliomas nádory nebo ty, které zahrnují vlasy sám a pochvu nebo kořen vlasů, ani daleko méně běžné pilomatricomas, které zahrnují pouze vlasu a vnitřní plášť kořen vlasů. Ten se pilomatricomas nádory, jsou typicky vidět pouze v Kerry Blue a pšeničnou teriérů, pudl, bišonek a Bouvier des Flanders.

Buď typ nádoru vlasových folikulů může být benigní nebo velmi zřídka, maligní. V případě obou typů nádorů budou malé bradavice jako růstový třeba si povšimnout, na kůži, obvykle na hlavě nebo krku. Tyto nádory mohou také se nalézat na kmenu nebo subjektem psa, a to zejména v případě dospělých a senior psy predisponovaných plemen. Tyto nádory jsou obvykle ploché pouhým okem nebo dotek a jsou mírně zvýšen z kůže. Tam je obvykle bez vlasů na samotného nádoru, a to může být až 5-7 centimetr v průměru. Když se poprvé rozvíjí se bude cítit jako nespojeného cysty, které se bude pohybovat mírně pod kůži s jemným tlakem. To obvykle není bolestivé pro psa. Jak nádor zvětšuje it může vybít tlustý, curded hledá nažloutlou látku, která bude velmi zrnitý vzhled s pilomatricomas typem nádoru. Obvykle veterinář může snadno rozlišit dva s biopsií a vyšetření samotného nádoru.

Léčba obou typů nádorů vlasových folikulů zahrnuje chirurgické odstranění nádoru a postižených vlasových folikulů. Tato operace může vyžadovat pes zcela narkóze a nádor odstraněn, často stehy nejsou požadovány, pokud je malý. Ve výjimečných případech, kdy je nádor maligní veterinář bude muset více agresivní chirurgické odstranění okolní tkáň. Obvykle psi, kteří mají jeden vlasového folikulu nádor dostane více, neboť se starší. Včasné odhalení a odstranění pomůže snížit šance na jakýkoli typ bakteriální infekce a také postup mnohem jednodušší jak pro psa a veterinář.
Zdraví, zdravotní problémy, získané poruchy, nádory vlasového folikulu, Různé Poruchy

Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Vzácné Brain porucha postihuje psi rovnováhu, koordinaci
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů
Kožní alergie Vytvořit Misery pro domácí zvířata, majitelé
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Iris Coloboma: Jeden z mnoha vrozených špičáku oční poruchy
Patent Ductus Arteriosis: Mending zlomené srdce
Wobbler syndrom není vždy EPM
Stárnutí bere svou daň v podobě společného onemocnění
Naval Rupture u hříbat
Fanconi syndrom: Zděděno Onemocnění ledvin

Leave a Reply