Nadváha Koně jsou na větší zdravotní riziko

S nadváhou nebo obezitou koně jsou stejné typy zdravotních rizik jako nadváha člověka, psů a jiných druhu zvířete. Jelikož v divokých koní by být neustále nutné pást a píce, šance na koně v divoké obezity je téměř neexistující. V zajetí, koně jsou omezeny na malé oblasti, po jídle s vysokým obsahem sacharidů, bílkovin a tuků diety, a uplatňovat pouze pro malé časové období za den, všechny vedou k obezitě problémy.

Obezita klade větší nároky na všechny různé aspekty těla koně z dýchání a dýchání až po trávení a srdeční fungování. Více hmotnosti koně nese větší důraz bude kladen na srdeční a dýchací systém, zvláště když kůň je vykonávána. Since obézní koně se jen zřídka dostanou rutinní cvičení, tento rozdíl v dýchání a srdeční frekvence, zvláště v horkém nebo vlhkém počasí může rychle vést k vytápění tahu a tepla nesnášenlivosti. Nadměrné tělesné hmotnosti bude také zabránit odvod tepla v přírodním procesu těla chlazení, dále vede k problémům s tepelným cévní mozkové příhody a stresu.

Více než kůň váží větší šanci na nohy a problémy s klouby. Navýšení hmotnosti klade větší tlak na vazy a šlachy, jakož i na kopyt samotných. Obézní koně často vyvinou osteoartrózy, protože se vzhledem k opotřebení na klouby a špatné svalový tonus v porovnání s celkovou hmotnosti. Obézní koně mají větší šanci na rozvoj problémy se zády a houpat backs jak oni zrají a věku.

Koně a poníci, které jsou obézní mají větší pravděpodobnost vzniku koliky, laminitidy a zakladatel, a to zejména pokud jsou umístěny na svěží pastviny nebo po jídle kvalitní stravy mimo pravidelné dávky. Majitelé si možná neuvědomují, že jsou uvedení těchto poníci a koně k většímu riziku vlastně překrmování jim začít. Kolika, zažívací potíže, může dojít z důvodu plynu vybudovat, trávicí obtíže a bloky, které jsou více problematické u obézních koní.

Poníci jsou ve skutečnosti více náchylné k tomu stát se obézní než koně. To proto, že mnoho z Pony plemen byly vyvinuty a chováni, aby se přizpůsobily velmi špatných podmínkách a jejich pastvy metabolismus se zpomalil, aby mohly žít na velmi nízké kvalitě a množství krmiva. Jsou-li tyto poníky přinesl do oblastí, kde jsou vysoce kvalitní pastviny a doplňky, Pony metabolismus stále funguje stejně, jako když on nebo ona byla na pastvině špatné, nebo jak to bylo geneticky orientované na práci. I nejmírnější množství kvalitních krmiv mohou způsobit poníka k přibírání na váze ve velmi krátkém čase.

Pečlivé sledování vašeho hmotnosti koně a strava a pravidelná cvičení je velmi důležité pro zajištění, že obezita není problém v koně nebo poníka.
Diet, krmení, zdraví, Kolika, získané poruchy

Spongy Hoof – Opposite Of Dry Hoof
Pohyby uškrtit stehno v Kavalír King Charles španělé jsou spojeny s Syringomy
Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti
Hypertrofická osteodystrofie Je Large Breed Growth Problém
Krmení starší pes
Zánět očí, vybledlá srst příznaky Vzácné Uveodermatological syndromu
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem
Výhody psů pro starší dospělé
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
A strastí kožních alergií u psů
Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,

Leave a Reply