Nadváha Koně jsou na větší zdravotní riziko

S nadváhou nebo obezitou koně jsou stejné typy zdravotních rizik jako nadváha člověka, psů a jiných druhu zvířete. Jelikož v divokých koní by být neustále nutné pást a píce, šance na koně v divoké obezity je téměř neexistující. V zajetí, koně jsou omezeny na malé oblasti, po jídle s vysokým obsahem sacharidů, bílkovin a tuků diety, a uplatňovat pouze pro malé časové období za den, všechny vedou k obezitě problémy.

Obezita klade větší nároky na všechny různé aspekty těla koně z dýchání a dýchání až po trávení a srdeční fungování. Více hmotnosti koně nese větší důraz bude kladen na srdeční a dýchací systém, zvláště když kůň je vykonávána. Since obézní koně se jen zřídka dostanou rutinní cvičení, tento rozdíl v dýchání a srdeční frekvence, zvláště v horkém nebo vlhkém počasí může rychle vést k vytápění tahu a tepla nesnášenlivosti. Nadměrné tělesné hmotnosti bude také zabránit odvod tepla v přírodním procesu těla chlazení, dále vede k problémům s tepelným cévní mozkové příhody a stresu.

Více než kůň váží větší šanci na nohy a problémy s klouby. Navýšení hmotnosti klade větší tlak na vazy a šlachy, jakož i na kopyt samotných. Obézní koně často vyvinou osteoartrózy, protože se vzhledem k opotřebení na klouby a špatné svalový tonus v porovnání s celkovou hmotnosti. Obézní koně mají větší šanci na rozvoj problémy se zády a houpat backs jak oni zrají a věku.

Koně a poníci, které jsou obézní mají větší pravděpodobnost vzniku koliky, laminitidy a zakladatel, a to zejména pokud jsou umístěny na svěží pastviny nebo po jídle kvalitní stravy mimo pravidelné dávky. Majitelé si možná neuvědomují, že jsou uvedení těchto poníci a koně k většímu riziku vlastně překrmování jim začít. Kolika, zažívací potíže, může dojít z důvodu plynu vybudovat, trávicí obtíže a bloky, které jsou více problematické u obézních koní.

Poníci jsou ve skutečnosti více náchylné k tomu stát se obézní než koně. To proto, že mnoho z Pony plemen byly vyvinuty a chováni, aby se přizpůsobily velmi špatných podmínkách a jejich pastvy metabolismus se zpomalil, aby mohly žít na velmi nízké kvalitě a množství krmiva. Jsou-li tyto poníky přinesl do oblastí, kde jsou vysoce kvalitní pastviny a doplňky, Pony metabolismus stále funguje stejně, jako když on nebo ona byla na pastvině špatné, nebo jak to bylo geneticky orientované na práci. I nejmírnější množství kvalitních krmiv mohou způsobit poníka k přibírání na váze ve velmi krátkém čase.

Pečlivé sledování vašeho hmotnosti koně a strava a pravidelná cvičení je velmi důležité pro zajištění, že obezita není problém v koně nebo poníka.
Diet, krmení, zdraví, Kolika, získané poruchy

Zánět slinivky břišní
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace
Kalení Chrupavka
Vnější paraziti mohou být ovládány
Koleno Dysplazie: Záhadný Stav pro veterináře a vlastníci
Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition
KCS u psů
Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost
OAAM V Arabové
Žaludeční krutů: smrtelné pro vašeho psa
Pupilární membrána často přítomný, obvykle nechává Vision NESNÍŽENÉ

Leave a Reply