Nadýmání: Minor-Sounding Stav způsobuje významné zdravotní krize

S lidmi, může nadýmání znít jako poměrně mírnou problém, způsobený příliš velkém, jídlo nebo třeba zadržování vody.

U psů, ale udit je pouze jeden název pro život ohrožující stav, který je také známý jako žaludeční dilatace-volvulus (GDV), kroucení žaludku nebo kroucený žaludku. Postižení psi zemře během několika hodin, pokud se neléčí, a dokonce s léčbou více než čtvrtina psů s umřít GDV.

Udit je dvojí onemocnění s několika příčin. Za prvé, z různých důvodů, může žaludek zaplní vzduchem, tlak na okolních vnitřních orgánů, na velkých žil na břiše a bránice. To zase ztěžuje pes dýchat a zabraňuje krev z návratu do srdce.

Jakmile je naplněn vzduchem, bude žaludek někdy otočit kolem své vlastní osy, přerušil jeho dodávku krve. Jakmile k tomu dojde, žaludek začíná umírat velmi rychle. Vzhledem k tomu, psa krev přerušena dodávka, psa celkový stav také začíná jít z kopce velmi rychle.

Čistokrevní psi jsou mnohem náchylnější k GVD než smíšené chovy, a nastane stav mnohem častěji ve velkých psů s hlubokými, úzkými truhly. Plemena, která mohou být náchylné jsou: Gordon Setters, německé dogy, irští Setři, Saint Bernardýni, pudlíci standardu a vo. Udit se obvykle objeví u zvířat, která jsou v průběhu sedmi let, to je vzácné u mladších zvířat, zejména těch, na základě věku čtyř let. Také mužští psi jsou více než dvakrát jak pravděpodobný, že GDV jako ženy, bez ohledu na to, zda byla zvířata vykastrován.

Majitelé mohou učinit preventivní opatření na pomoc jejich pes avoid nadýmání. Začněte tím, že krmení psovi dvě jídla denně, nebo opuštění misku s jídlem ven, takže zvíře může pást po celý den. Psi, kteří jedí pouze jeden velký jídlo denně je mnohem pravděpodobnější, že GDV, zejména v případě, že polykala jejich jídlo. Také nedovolte, aby váš pes běžet kolem nebo vykonávat rázně hned po velkém jídle, což je druh činnosti, která často vede k žaludku stává zkroucený. Z důvodů, které ještě nejsou pochopena, psi, mají nervózní nebo strach temperament jsou také vyšší riziko.

Když pes zažívá nadýmání, majitelé obvykle zjistíte, že její břicho je oteklé a zdá se, že zvracení, ale nic se blíží. Kromě toho, příznaky zahrnují bolesti břicha, neklid, slinění a rychlé mělké dýchání. Pokud žaludek zkroucený, před dlouhou zvíře může dostat do šoku. Psi v šoku bude bledý, slabý puls a zrychlený tep, a nakonec zhroutí.

Psi s GVD se bude zacházet s intravenózních tekutin, aby se odrazit šok, následovaný odstraněním nahromaděnou plyn od žaludku, a to buď prostřednictvím žaludeční sondou do krku nebo jehlou zavedenou do žaludku. Různé typy léků, včetně antibiotik, léky na ředění krve (na zabránění tvorby sraženin) a léků proti bolesti, také mohou být podávány, aby pomohl stabilizovat stavu zvířete. Jakmile stabilizovaný, se provádí operace. V některých případech může být žaludek chirurgicky obnoven do správné polohy. V jiných případech, nicméně může být žaludek a / nebo sleziny být tak poškozen, že zvíře musí být utraceno. V rámci operace, musí veterinární lékař provést gastropexy, postup, který spojí žaludek na místě, aby se zabránilo z kroucení znovu. Pokud tento krok není přijata, bude téměř 80 procent z postižených psů zažít opakování.
Nadýmání, žaludeční torze, zdravotní problémy, zdraví, problémy s trávením, Genetické poruchy, poruchy zažívání, Získané poruchy, poruchy příjmu potravy, cvičení, lékařské, Feeding

Lip skládání Pyoderma
Zdraví
Skládání dermatitida je vrásčitý problém
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Rozvoj pes First Aid Kit
Mýty O mange
Pemphigus foliaceus
Degenerativní poruchy a pohyb v Koně
Cerebelární Abiotrophy Serious Zděděno Stav Ve Arabové
Polycystická onemocnění ledvin (PKD)
První pomoc pro Eyeball tržných ran

Leave a Reply