Naval Rupture u hříbat

Často považovány za výsledek konkrétních linek křížů a inbreeding, že námořní prasknutí byl zaznamenán v několika plemen, včetně koně Friesen. Naval ruptura je často nazýván pupeční kýla, a mohou být závažné není léčena. Odhaduje se, že asi jedno až dvě procenta všech narozených hříbat mít nějaký druh pupeční kýly nebo námořní prasknutí, ne všechny, které jsou zřejmé nebo vážné.

Námořní roztržka nastane, když břišní stěny kolem pupeční šňůry netvoří správně, takže díru nebo slabý oblast kolem námořní kabelu. Když je hříbě rodí tlak porodními cestami, jakož i zákon ze dne snaží stát může donutit smyček střeva nebo tukové tkáně dolů přes břišní stěnu tvořit bouli u pupku. Tato situace může nastat v obou mužských a ženských hříbat, ale samec hříbata také riskují, že s šourku kýly stejně.

Pupeční kýly jsou považovány za redukovatelné pokud střeva nebo tukové tkáně může být přesunut zpět do oblasti břicha. U novorozených hříbat je to velmi snadno dosáhnout tím, že válí hříbě na jeho nebo její záda a jemně uplatňování byt ruky na kýlu, jemným zatlačením na hmotu zpět do břicha. Často v mnoha hříbat bude tlak z ruky není nutné, bude prostý akt válcování hříbě po způsobit střevo se vrátit do správné polohy. To může být nutné, aby tento proces opakovat podle potřeby, ale obvykle asi do šesti měsíců věku břišní stěna je dostatečně silná, aby držet střeva v místě a prasknutí uzdraví přirozeně, předcházet jakékoli další problémy. Břišní zábaly mohou být také použity k udržení kýly zasunuto až do břišní stěny opravy sám. Dráždivé látky, jako jód může být aplikován v kýly oblasti ke zvýšení tkáňové opravu v tomto místě.

V případech, kdy je kýla nebo prasknutí je velká nebo hmotnost nevrátí do břišní oblasti, je důležité, aby usilovat veterinární pomoc okamžitě. Střevo může být zkroucený, řezání prokrvení a přerušení průchodu plynu a odpad. To bude mít za následek hříbat vykazují příznaky koliky a bolesti including kopal do břicha, že se převalí a zvýšila se zduřením kýly. V případech, kdy dochází k poklesu krevního průtoku částečně nebo úplně blokovaných je kýla nazývá škrcení kýlu a je život ohrožující pro hříběte.

Chirurgické výkony na napravení škrcení kýlu jsou často nutné, zejména pokud hříbě vyvinula koliku příznaky podobné. Bez chirurgického zákroku stav může být fatální, zejména pokud je krevní zásobení uříznout na zbytek zažívacího traktu. Operace by měla být provedeno pouze pokud všechny ostatní metody selhaly nebo do práce nebo když je potvrzeno zardoušení kýly.
Naval Roztržka, Získané poruchy, zdraví, Chov

Cherry Eye
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Vzácné poruchy způsobuje částečné vypadávání vlasů u psů
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
Zánět slinivky břišní
Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Roztroušená skleróza nebo spavá nemoc: A, jimž lze předcházet Virus
Iris Coloboma: Jeden z mnoha vrozených špičáku oční poruchy
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů
Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin

Leave a Reply