Nepřesvědčivost

Kulhání je velmi častým problémem nalézt v kočkovitých šelem. Kulhání může být způsobeno řadou faktorů, které přispívají k kočky neschopnosti chůze normálně. Kulhání odkazuje specificky k chůzi s bezvládnou nebo s při chůzi. V podstatě je možné různé důvody obtíží při chůzi přičíst nějakou nemocí pohybového aparátu způsobenou genetickými faktory, trauma kostí, virů a jiných infekcí, a zánětech kloubů.

Přesto se v mnoha případech příčinou kulhání opravdu není znám. Zde jsou uvedeny některé podmínky a nemoci, kde je kulhání známo nastat.

Akutní Nástup Kulhání

Tento typ kulhání je náhle jako přímá reakce na trauma na nohy. Zvíře může být hit autem, hit nebo zraněn člověk, měl špatný pád, nebo bojovali s kočkami a jinými zvířaty způsobuje újmu a doprovodné bolesti. I když příčina může zdát snadné dešifrovat, bude veterinář muset zkoumat kočku, zda existují jiné vyvolávající faktory, zkontrolujte zlomenin, a opravit problém, aby se zabránilo další závažných stavů někde v řadě.

Jak víme, elektrické signály vznikl v mozku průsmyku dolů míchy a spojit se s synapsí v končetinách, aby se zpráva, že pohyb je nutný. Když se to stane, svalové šlachy, které jsou připojeny k úbytku kostní, smlouvy (dostat menší) a kost se bude pohybovat ve směru kontrakce. Během tohoto procesu mnoho překážek nebo léze míchy může narušit normální kanál smyslových, nebo motorové neuronů napojených na klouby, svaly a kosti, jak nesou zprávy z mozku. Jsou-li zprávy nezaujal správně zvířete chůze je ovlivněn a kulhání se vyskytuje.

Meziobratlové ploténky Nemoc je stav, kdy vyčnívá kotoučové materiál do míchy způsobuje slabost, kulhání a bolesti.

Dysplazie kyčelního kloubu dochází, když konec kosti (koule) nezapadá správně do zásuvky (acetabulum). Neustálé třenice této kosti na kostní kontakt nosí dolů. Také, ochranné nosné nebo chrupavky kolem přírodního kosti nosí dolů, protože z této konstantní tření a vede k artritidy. Dysplazie kyčelního kloubu může smluvně od vrozeného genu abnormality, špatnou stravou bohatou na tuky a cholesterol, nebo nadměrné cvičení.
Lebeční zkříženého vazu Avulsion odkazuje na vytržených vazů v koleně způsobuje bolest a kulhání. Důvody pro tuto chorobu může být degenerativní tkáně, špatná strava, artritida a zánět.
Feline Osteosarkom – rakovina kostí způsobuje nádory v dlouhodobém kosti. Bohužel Feline Osteosarkom může být chybně diagnostikován jako artritida, ztuhlost, nebo jednoduché kulhání. Onemocnění způsobuje rychlé degeneraci kostí a inhibuje tvorbu zdravé kosti.
Feline kalicivirem (FCV) je obyčejný chřipky, která se projevuje v několika příznaků, včetně ztuhlosti kloubů a kulhání.

Diagnóza kulhání

Diagnóza závisí na konkrétní důvod pro kulhání ve vašem kočky.

Některé diagnostické metody zahrnují:
Kompletní fyzikální vyšetření

X-ray a MRI,

Biopsie

Krevní vzorky

A ústní Swapy

Chirurgie

Dlahy

ÚPRAVA

Opět platí, že léčba závisí na důvodu pro kulhání. Některé procedury zahrnují:

Dietní změny

Vitamíny a doplňky

Homeopatie léčba

Zacvičte si.

Léky proti bolesti

Antibiotika

Radiační léčba

Fyzioterapie

Chemoterapie

Chirurgie

Prognóza

Vzhledem k tomu, kočka se může projevit kulhání z mnoha důvodů, je moudré se poradit s veterinářem ihned, pokud stav přetrvává po 48 hodinách. Protože mnoho onemocnění jsou progresivní degenerativní onemocnění, čím déle budete čekat přísnější nemoc se stane. Mohlo by to být i fatální. Kulhání není normální a měly by být kvalifikovaný veterinární lékař, který určuje nejlepší postup přijmout pro zlepšení kvality života pro vašeho domácího mazlíčka.
Kulhání, zdravotní problémy, zdraví, Hip problémy, problémy s klouby, získané poruchy

Dysplazie kyčelního kloubu
Nadváha Kočky
Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Zpět Ohýbání může být problém u starších koní
Kočičí leukémie / myelodysplasie
Bite Rány
SCID V Arabové
Vzácné poruchy způsobuje částečné vypadávání vlasů u psů
Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
PK nedostatek

Leave a Reply