Neuromuskulární degenerativní onemocnění

Tři hlavní typy neuromuskulární degenerativních poruch jsou ty, které se týká svalů (myopatie), Ti to zahrnovat křižovatku svalů (junctionopathies), a ty, které zahrnují nervy svalů (neuronopathies).

Neuronopathies

Existuje několik podmínek neuron motoru a ty citované jsou zde uvedeny jen některé.

Motor Neuron nemoc
ovlivňuje motorické neurony v kočku a obvykle dochází pouze při kočka je dospělá. Onemocnění ničí motorické neurony zodpovědné za dobrovolné motorových akcí, jako je chůze, mluvení a dýchání. Kočky trpí svalovými problémy a mají slabé svaly a obtíže při chůzi.

Polyneuropatie
u koček je počet poruch, které ovlivňují několik periferních nervů ve svalech u koček. Tyto nemoci jsou věřil být převládající v určitých plemen. Mají vliv na motoru schopnost (schopnost kočky chodit, vocalize, dech atd.).
Polyneuropatie
je také známý jako
Dolní Motor Neuron nemoc
.

Birma Cat distální polyneuropatie
je dědičné onemocnění, při Birma Kočky. Vyskytuje se z důvodu snížení počtu axonů (buněk vlákna, která nese poselství od těla buněk). K dispozici je také stav se nazývá astrogliosis, který produkuje abnormální nárůst astrocyty (gliové buňky, které jsou zodpovědné za fungování mozku a také přepravu chemických látek na jiné neurony). Zvýšení astrocytů je náhrada za zničené buňky, protože nedostatku kyslíku.

Také legie se nacházejí v některých částech těla, jako jsou míchy. Mezi příznaky patří pádu a chůze na části nohy, která by se nazývá pata v člověku. Podmínkou začíná u koček, když jsou kolem věku osmi týdnů. Tato prognóza pro tento stav je špatný.

Diabetická neuropatie
je stav, kdy je příliš mnoho cukru v krvi, které se hromadí v průběhu času. Je podobný lidskému verzi onemocnění. U koček, které má vliv na kosti holenní nervy v nohou a může být korigována s léčbou diabetu.

[H] Feline dysautonomie [/ H] také známý jako [H] Key-Gaskell Nákaza [/ H] ovlivňuje neurony v autoimunitního systému a příznaky obvykle mají co do činění s gastrointestinálního traktu více než udělat s motorem schopností.

Junctionopathies

Myasthenia Gravis
je stav, kdy dochází ke snížení acetylcholinu receptorů, protože neuromuskulární křižovatky známé také jako synapse neposíláte dostatek zpráv pro acetylcholine receptorů vyzvednout. Toto onemocnění se zdá být problematické pro habešské a somálské kočky. Mezi příznaky patří ztuhlost, slabost, třes, obtíže při polykání, chrapot, slintání, obličeje slabost, a dušnost.

Myopatie

Některé myopatie se dědí, zatímco jiné jsou získány. Chcete-li data se zdá, že myopatie se sex souvisí se u samečků koček. Mezi příznaky patří, svalové atrofii, část jazyka visící z úst, nadměrné množství slin, zvracení, strnulostí, nesnášenlivosti vůči výkonu a bunny-hopping místo běhu.

Diagnóza

Diagnóza se provádí metodami neurobiologie, kde diagnostian studium elektrická aktivita nervy přes elektronovou mikroskopii, mikroskopické barvení a další.

Elektromyografie (EMG) je jehla postup, vkládání elektrody pro měření elektrické aktivity. Tam jsou také biopsie svalové pořízena materiálu.

ÚPRAVA

Léčba zahrnuje změny ve stravování, cvičení, léky a v některých případech nápravná chirurgii.

Prognóza

V závislosti na kočičí neuromuskulární problému je zde šance, že váš mazlíček může mít buď dobrý nebo špatný prognózu. Důležité je, aby vaše kočka zkoumala veterinárním lékařem určit příčinu problému a stanovení vhodného postupu.
Neuromuskulární degenerativní onemocnění, zdravotní problémy, zdraví

Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Blechy
Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní
Infekce horních cest dýchacích
Bite Rány
Páteře Problémy v dlouhém couval plemen
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Mitrální chlopně Onemocnění srdce
“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku
Anestezie v mazlíčci Zvýšený

Leave a Reply