Nízká imunita

Naše imunita systémy jsou naše nejsilnější linií obrany proti virům, bakteriálním infekcím a jiných onemocnění. Totéž jistě platí i pro naše psy. Pro novorozence štěňata, příjem živin prostřednictvím mateřského mléka v prvních dnech života je zásadní pro budování, že linie obrany. Dospělí psi mohou setkat nízká imunita problémy jako výsledek boje jiné nemoci. V tomto článku se podíváme na to, proč štěně tyto první tři dny jsou rozhodující pro jeho budoucí zdraví a co může udělat tím, pro dospělé psy s nízkou imunitou, aby pomohla posílit jejich imunitní systém.

Štěně je první instinkt je sát od své matky, a to není jen pro pohodlí. První mléko, které produkuje matka se nazývá mlezivo, a je bohatá na protilátky. Protože štěně tělo je stále příliš malý na to vytvořit svůj vlastní imunitní systém, a to jen přijalo asi 20% svého potenciálního imunity v děloze, to se spoléhá na tomto prvním mlékem pomoci chránit před bakteriální infekcí a virů. Kolostrum trvá pouze po dobu 72 hodin před pravidelným mléko přijde, který také obsahuje malé množství protilátek, ale ne kde stejně jako v mlezivu. V době, kdy se účinky kolostra začínají slábnout, štěně se vlastní imunitní systém začal vyvíjet.

Tyto prvních 72 hodin jsou pro štěně. Bez prospěch protilátka-bohaté mleziva, štěně hrozí selhání imunity (nízká odolnost), a bude velmi citlivý na viry a bakteriální infekce, které ovlivňují trávicí a dýchací systém. Even štěňata, které obdrží kolostrum, ale ne mléko mají větší šanci na přežití.

Bohužel, jinak zdravých dospělých psů rozvíjet onemocnění, jako je lymfom nebo dalších typů rakoviny, které mohou způsobit velmi nízký imunitu u psů. V některých případech může psí imunitní systém tak slabý, že veterinární lékař může navrhnout, že nesplní své obvyklé očkování jako imunitní systém nemusí být dost silné, aby chránit tělo od očkování.

Psi, kteří trpí nízkou imunitou mohou mít prospěch ze změn ve stravě nebo doplňků. Důležité vitaminy a minerály, které mohou pomoci posílit imunitní systém patří vitamin C, vitamin E, vitamin A, měď, zinek a vitamín B-12, mezi ostatními. Nicméně, každý jedinec pes je jiný stejně jako každý plemeno je jiný, takže před zahájením doplňkové programu, je vysoce doporučeno, aby o něm diskutovat s veterinárním lékařem. K dispozici je také rostoucí trend krmení psům syrové stravy. Podporuje této metody tvrdí, že obchodní obilovin příkrmy chybí v důležitých živin a konzervačních látek používaných v potravinách může mít škodlivé účinky, a to včetně snížení imunitní systém. Opět, by měl někdo zájem o tento druh systému, obrátit na svého veterinárního lékaře před zahájením syrové stravy.
Nízká imunita, zdravotní problémy, zdravotní, Získané poruchy, poruchy Různé

Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci
Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Pes Zdraví, Srdce šelesty
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Kožní vyrážky může být chronické ekzémy V mnoha psích plemen
Závěsný Tongue syndrom skutečný problém pro malá plemena
Reakce na podráždění očí
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Kolika je více než žaludeční nevolnost
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka

Leave a Reply