Nystagmus

Vestibulární onemocnění je zodpovědný za padělání a pozměňování kočky je pochopení jeho fyzického prostředí. Vestibulární aparát je neurologické části těla, které řídí kočku v rámci tohoto procesu. To řídí se kočičí pohyby a činnosti ve vztahu k zemi, například, zda jste ve stoje, vsedě, otáčení v jednom směru, otočil se, chodit, běhat apod. Tento systém používá oči a nohy na pomoc kočka dostat jeho ložiska a určovat, jaká opatření je třeba provést odpovídající pohyb, chůze, běh, skok a další. V vestibulárního systému jsou oči slouží k zobrazení pohybujících se objektů (periferní vidění), bez nutnosti podlehnout závratě.

Nystagmus zejména narušuje kočičí schopnost vrátit oči tam a zpět, nebo poskytnout rotační pohyb. Co obecně se stane, že pohyb očí je pomalejší v jednom směru, že by měl být.

příčin.

Nystagmus je způsobena lézí v oku, které brání správné pohyb. Ale nemoc je ve skutečnosti jmenoval pro rychlé nebo normální pohybující očí akce, což může být trochu matoucí. Například pokud léze je na levé straně, je stav se nazývá pravé nystagmus.

Této legie by mohlo být ústřední což znamená, že je v mozku, nebo periferní což znamená, že se nachází ve vnitřním uchu.

Dva receptory ve středu jsou zodpovědné za koordinaci, jeden signál klesá, zatímco druhý umožňuje kočka mít smysl nebo orientace k jejímu prostředí, význam je vzhůru nohama, vpravo nahoře, atd.

Drobné chloupky v uších tekutině jsou detektory, které jsou součástí smyslového buněčného systému, který posílání zpráv na mozeček, retikulární formace a dalších oblastech mozku. Na oplátku tyto zprávy (zejména v mozečku, signál končetiny, nohy, chodit, běhat, atd.). Infekce a léze mohou změnit zprávy způsobit problémy s orientací a pohybem.

Příznaky

Vaše kočka se bude naklánět hlavu na jednu stranu

Klesající ke straně léze je na

Ataxie (neschopnost být schopen řídit a kontrolovat pohyb, ohromující a klopýtal po celém místě)

Závratě, nevolnost, zvracení (nemoc z pohybu), který je důsledkem léze nachází v uchu

Zánět středního ucha

Poškození nervů obvykle v horní části (hlava a obličej)

Nádory v mozku

Diagnóza

Fyzikální vyšetření kočky může pomoci určit umístění léze. Veterináři chtějí podívat na sklonem hlavy, a pokud hlavové nervy se jedná, bude léze být v mozečku mozku (centrální) a na opačné straně hlavy náklonu. Je-li nystagmus dojde pouze v případě, že kočka je v určitých místech, nebo v případě, že oči v sloup nahoru a dolů, spíše než stranách způsoby, které by také ukazují, že je také centrální v mozku.

Krevní testy budou seřazeny potvrdit přítomnost choroby.

Veterinární lékař vystoupí i externí ušní vyšetření a pokud se nic objeví od vidění, on / ona bude používat zobrazovací techniky. Bulla série rentgenových snímků se používá. Tyto zkoušky se zaměřují na jednu z kostí v uchu (timpanic bulla). Jiné diagnostické nástroje, jako jsou CAT skenů a magnetické rezonance jsou používány.

Tyto techniky jsou citlivější a bude zkoumat mozek odchylky, které nejsou vyzvednout jinými metodami.

ÚPRAVA

Pokud je kapalina a infekce v uchu, bude veterinární lékař mozků u ucha, které vyžaduje chirurgický zákrok.

Chirurgické odstranění nádorů a poranění a možnost farmakoterapie prolamování léze mohou být také použity.

Prognóza

Pokud vidíte některý z těchto příznaků vyskytujících se ve vašem kočky, vzít k veterináři ihned pro správnou diagnózu a léčbu. Lékař diskutovat o svých možnostech a pomoci při správném léčebném plánu pro vaši kočku. Nezapomeňte prognóza není vždy smrtelné, a mnoho koček si mohou vychutnat obnovu a normální život
Nystagmus, zdravotní problémy, zdraví

Teplo Citlivost problému stárnutí u některých plemen
Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin
Přední Segment dysgeneze: Genetická stavu oka
Progresivní retinální atrofie
Klíšťata
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém
Nepřesvědčivost
Zadní noha ochrnutí do jezevčík
Meningitida u psů
Lymfom Rakovina
Puzzle paralýzy

Leave a Reply