Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní

Koně, stejně jako jakékoli jiné zvíře, mohou trpět různými nemocemi, patogenů a infekcí trávicího a močového traktu. Často tyto podmínky jsou příznaky a symptomy mnohem vážnějších stavů, mnoho který může být smrtelný. Některé příčiny průjmu nebo zbarvenou močí u koní může být také infekce, které jsou relativně lokalizované a snadno léčit, pokud se nestanou postupně zhoršuje díky nedostatku léčby.

Průjem může být probíhající nebo chronické, nebo to může být epizodické, trvající jen několik dní. Často průjem u koní je vzhledem k velmi infekční choroby známé jako salmonelózy. Tento stav je způsoben baktériemi Salmonella, které se běžně vyskytují v malých množstvích jako užitečné trávení bakterií ve většině koní. Z nějakého důvodu, často nemoc, kolitida nebo dokonce další zdravotní problémy nebo expozice jiných infikovaných koně fekálního materiálu, bakterie množí a stává problematické. První známky salmonelózy obvykle zahrnují horečku a křečovité chování, jako je kopání v žaludku, nedostatek energie nebo chuť k jídlu a konstantní leží dole a vstal. Vzhledem k tomu, bakteriální infekce zhorší kůň začne mít těžký průjem, často bez kontroly střev. Tam může být plynatost, stejně jako krev v průjmů ve vyspělých případů této choroby.

Koně se rychle stane dehydrataci a rychle začít vykazovat známky slabosti a toxicity jako tělo nemůže metabolizovat a filtrovat vedlejší produkty infekce. U hříbat podmínka může být fatální tělo nemá žádné rezervy, aby vypracovaly na, zatímco léčba zahájena. U hříbat se bakterie mohou rychle šířit z tenkého střeva do plic, srdce, dýchací cesty a kloubů, což vede k úplné tělesné poruchy.

Průjem může být také způsobena tím, parazitů infekcí ve střevech, otravy a toxicity, rychlé změny v krmivu, stejně jako jiné druhy bakteriálních infekcí. Léčba průjmu musí být založena na příčině problému a zároveň antibiotik, mohou být užitečné také může zhoršit stav, v závislosti na přesné příčině. Veterinář může dokončit testy krve co stejně jako fekální materiál určit příčinu průjmu a kdo léčebný plán.

Zbarvení moči, obvykle známý jako tmavě červené, oranžové nebo hnědavé barvy, přímo souvisí s přítomností krve nebo zničených červených krvinek. To je velmi závažný stav u koní a může být způsoben nemocí, jako jsou azoturia, infekce močových cest, dehydratace nebo elektrolytové rovnováhy. Je důležité sbírat vzorek moči a mít ji analyzovat veterinář určit příčinu zbarvení.

V závažných případech je kůň s barevným moči může mít selhání ledvin nebo významný pokles funkce ledvin, otravy z rostlin, ergots nebo jiných chemikálií či sloučenin v krmivech, nebo dokonce podmínky, jako jsou zánět jater a žloutenka. Chcete-li pomoci veterinář nezapomeňte zaznamenat, kolik kůň je pití, zhruba jak často se při močení, stejně jako jakékoli jiné změny v příjmu potravy, chování nebo pohybu.
Průjem, poruchy zažívání, močových cest, zdraví, získaného poruchy

Ataxie
První pomoc pro Eyeball tržných ran
Nízká štítné žlázy
Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
West Nile Virus: Mosquito Vector nemoc
Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas
Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií
Pláč a trhání u psů
Co očekávat v Vets
Respirační viry
Infekce horních cest dýchacích

Leave a Reply