Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost

U normálních mužů špičáky, varlata se vyvíjejí v břiše a pak sestoupit do šourku před nebo krátce po narození. U mláďat se onemocnění známé jako kryptorchizmu, nicméně, jeden nebo oba varlata nepodaří sestoupit do dvou měsíců po narození a jsou ponechány málo rozvinutá a non-funkční. Undescended varle (y) může zůstat uvnitř břišní dutiny nebo jiného spadnout do rozkroku tkání mimo šourku.

Kryptorchismus obvykle bez povšimnutí ani psa majitele, a je obvykle diagnostikována u mladých, zdravých psů, když jsou vzaty k veterináři, aby se kastrován. Diagnóza je jednoduchá procedura – veterinární lékař nahmatat šourek, a pokud jeden nebo oba varlata chybí, je potvrzena podmínka. Ve vzácných případech, může někdo přijmout psa, který se domnívají již kastrovaná, jen aby zjistil, že zvíře má ve skutečnosti kryptorchizmu. V těchto případech, může váš veterinář provádět břišní ultrazvuk zkoušky a / nebo měřit psa hladiny testosteronu v krvi k potvrzení diagnózy.

Fyziologie za stavu je poněkud složitější. U psů trubice tzv. vaginální proces běží podél vnitřní obložení břicha do šourku, přikládat druhé. Trubice obsahuje samčí pohlavní orgány, včetně chámovodu a vas deferens, stejně jako tepny, žíly, nervy a svaly Cremaster.

Tento sval je navržen tak, aby vytáhnout varlata blíž k tělu v chladném prostředí a umožnit šourek viset níže, když atmosféra je teplý. V normálním břišní stěny, že je také kruhová průchod, že varlata pohybovat jako se pokles krátce po porodu. V případě kryptorchizmu, jeden nebo obě varlata zůstat uvnitř této zdi, a otevření smršťuje po porodu, chytat varlata uvnitř břišní dutiny.

Dvě možné teorie existují, pokud jde o příčiny tohoto stavu. První je, že tam je genetická vada v délce chámovodu, který neumožňuje varlata sestupovat. Některé případy mohou být rovněž způsobeny vadou ve svalu Cremaster. Mnoho veterinářů věří, že problémy s tohoto svalu způsobit související stav známý jako výtah varlete, v němž varlata skákej nahoru a dolů mezi šourkem a břišní dutiny. V mnoha psů, tato podmínka existuje při narození, ale je přerůst předtím, než zvíře je rok starý.

Kryptorchismus je věřil být dědičná a může být předán na tom, zda postižené zvíře se chová. Jakékoliv plemeno může být ovlivněn. Odstranění obou varlat u těchto psů je nedoporučuje, protože tato zvířata byla shledána na vyšší riziko rakoviny varlat. Postup obvykle se provádí tím, že řez v kůži slabin nebo břicha a chirurgicky odstranit varlata. Většina zvířat obnovit okamžitě po operaci, ale bude muset být zticha a hala pro asi dva týdny po operaci. Řez by měl být také udržovány čisté a suché. Některá zvířata vyžadují kuželovitý límec kolem krku s cílem udržet je od lízání a žvýkání na řezu, zatímco to se hojí.

Pes s kryptorchizmu obvykle vedou zdravý, plnohodnotný život po operaci, ačkoli oni obvykle nebude považovat za výstavních zvířat.
Kryptorchismus, zdravotní problémy, zdraví, Spaying / Kastrace, Genetické poruchy, poruchy Různé, Medical

Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus
Fanconi syndrom: Zděděno Onemocnění ledvin
Pohyby uškrtit stehno v Kavalír King Charles španělé jsou spojeny s Syringomy
Dysplazie kyčelního kloubu
Zarostlé Řasy způsobit podráždění, bolest, možný Vision Ztráta
Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
Staphylococcus intermedius: A Nasty Kožní bakterie
Wobbler syndrom není vždy EPM

Leave a Reply