Objektiv Luxace v kategorii Psi

Objektiv luxace je pouze jedním z mnoha onemocnění, které mohou mít vliv na psí oči. Tento zděděný porucha, pokud se neléčí, může vést k glaukomu a zánětu názvem uveitida, z nichž oba jsou bolestivé a může vést až k oslepnutí. V tomto článku se budeme učit o čočky luxace, jeho příznaky a léčba, stejně jako, které plemena jsou nejvíce ohroženi zdědí tuto nemoc.

Co je objektiv luxace?

Je zřejmé, že objektiv luxace ovlivňuje čočka oka, který se nachází mezi duhovky, nebo barevné části oka, a žákem, nejtemnější část oka. Jeho funkce je zaměřit světlo na zadní části oka, nebo sítnice. Objektiv je pozastavena a držel na místě zonular vazů, které jsou malé vlákna. Objektiv luxace dochází, když se tyto vazy rozebrat a objektiv je uvolněn z jeho normální polohy.

Co způsobuje objektivu luxace?

Číslo jedna příčina čočky luxace je to, že je dědičné. Některé z plemen, které jsou náchylné k zdědit objektivu luxace patří mnoho z plemena teriérů, border kolie, Bretaň španěla, německých ovčáků a velšských Corgis. Chovatelé jsou velmi odrazuje od chovných psů, které mají tuto nemoc, ale proto, že často není zřejmé, dokud pes dosáhl mezi třemi a šesti let věku, psi často již byly chovány.

Objektiv luxace může být také sekundární problém způsoben zánětem, glaukom, šedý zákal, rakovina nebo trauma do hlavy.

Diagnostika a léčba

Jakmile pes se zdá být problémy v očích, jako je zčervenání, zánět nebo vypouštění, měl by být přijata k veterináři ihned. Veterinární lékař nebo veterinární lékař oftalmolog může detekovat objektivu luxace s důkladným vyšetření očí. Veterinář bude také hledají známky glaukomu a zánětu. Because objektiv luxace může způsobit glaukom a naopak, bude důležité určit, které nemoc byla poprvé přítomna, aby mohli dodávat nejlepší léčbu.

Pokud se nemoc zjistí včas a před záněty a glaukom došlo, bude možné provést operaci na oku odstranit objektiv. V nejlepším případě, může objektiv nahrazen umělou čočkou. Pokud pes již ztratil do postiženého oka, bude při sundávání objektivu nemusí být prospěšné, takže jediné, co musíte udělat, je pomoci zmírnit psa bolesti, někdy v odstranění oka.

Vzhledem k tomu, nemoc obvykle vyvíjí v jednom oku před druhou, může veterinář provést zkoušku na nepostižené oko, zda čočka luxated. V některých případech, může odstranit čočku v té době, aby se zabránilo onemocnění postupovat tak daleko, že se pohled nelze uložit.
Objektiv Luxace, Genetické poruchy, Poruchy oka, zdraví

Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Staphylococcus intermedius: A Nasty Kožní bakterie
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů
Hypertrofická osteodystrofie Je Large Breed Growth Problém
Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena
Prsní Rakovina Ve starších Feny
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Zdraví
Iris Coloboma: Jeden z mnoha vrozených špičáku oční poruchy
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Kolika je více než žaludeční nevolnost

Leave a Reply