OCD: hlavní příčinou psí artritidy, poškození kloubů

Dalším z mnoha artritických podmínek, které mohou zakázat váš pes je jeden známý jako OCD, což je zkratka pro jeden osteochondritis dissecans nebo osteochondróza dissecans. OCD je onemocnění, které postihuje chrupavku – houbovité tkáně, která tlumí prostor mezi klouby a umožňuje jim, aby pracovaly hladce spolu.

Cokoliv, co škody nebo narušuje to chrupavka může vést k artritidě, což vede k bolesti kloubů, otoky a kulhání. V případě OCD, je chrupavka buď poškození nebo roste abnormálně. Místo toho, aby zbývající připojen ke kosti, že je to odpružení, chrupavka buď neodděluje a vyvíjí trhlin. Někdy kousky chrupavky se odlomí a vznášet se volně uvnitř kloubu samotném, kde se i nadále růst. Všechny tři tyto problémy způsobit extrémní bolest pro postiženého zvířete.

Asi 15 procent ze všech psů bude vyvíjet OCD. To se může objevit v každém plemeni, ale je často vidět u velkých a obřích plemen psů. Samci jsou zasažený dvakrát až pětkrát častěji než ženy, pravděpodobně kvůli jejich větší velikosti a vyšší důraz na klouby. Většina případů začíná dnem, kdy pes je stále štěně, mezi čtyřmi a osmi měsíců věku, i když to může udeřit starší psy.

Každý typ psa se může vyvinout OCD, ale z neznámých důvodů, jsou některé větší plemena nejsou ovlivněni tak často včetně kolie, dobrman a sibiřských husky. Psi, kteří jsou více náchylné patří Golden retrívry, labradory a rotvajlery.

Genetika, zranění, trauma na společné, neobvykle rychlý růst (možná způsobeno tím, doplňků stravy nebo s vysokým obsahem bílkovin, s vysokým obsahem tuku) a / nebo s omezenou průtoku krve do chrupavky jsou všechny faktory, které mohou vést k rozvoji stav. Doporučuje se, aby každé zvíře, rodiče detekční proti nemoci před pes chován, aby se zabránilo přenosu na problém. Majitelé, jejichž zvířata jsou v high-rizikové plemeno někdy se doporučuje krmit s nízkým obsahem tuku, nízkým obsahem bílkovin, které bude produkovat trvalý, stabilní růst během prvního roku. Nicméně, tato strategie nebyla dosud prokázána účinnost.

Psi s OCD se poprvé představí kulhání v postiženou nohu. Tyto příznaky oscilují – někteří psi mají sotva nápadný kulhat, jiní jsou schopni nést nějakou váhu na postiženou nohu. Z pochopitelných důvodů, bolest a kulhání je znatelně horší po cvičení a zlepšení po spánku nebo odpočinku. Téměř tři čtvrtiny všech případů se vyskytuje v ramenním kloubu. Dalších 11 procent se vyskytují v loketních kloubů, a konečné 4 procenta se v hleznu. Psi s postiženým rameno často vykazují zkrácenou krok nebo téměř hop, protože jejich neochota ohnout a rozšíření poškozené spoje.

Stejně jako u všech typů artritidy, je léčba provádí pomocí obou léků a ve vážných případech, chirurgie opravit spoje. Rest, anti-pobuřující léčby a léky proti bolesti jsou často předepsány. Chrupavka-opravy doplňky jako glukosamin a chondroitin mohou být předepsány, ale to nebylo dosud vědecky dokázáno, jak účinný proti OCD. Při správné péči, může většina zvířat s poruchou být úspěšně léčena, a jejich bolest buď eliminovány nebo minimalizovány.
OCD, Zdravotní problémy, zdraví, kulhání, Artritida, Genetické poruchy

Krmení starší pes
Nedostatek zinku může vést ke kožní poruchy v Severním plemen
Zdravé a problematická Cvičení
Neuromuskulární degenerativní onemocnění
Infekce močového měchýře
Nízká imunita
Reakce na podráždění očí
Málo Nozdry (stenotických nares): Dýchací Easy Once Again
Zadní noha ochrnutí do jezevčík
Psi vystavit několika typů krevních poruch
Blechy

Leave a Reply