OCD léze v pěstování Juvenile Koně

OCD je degenerativní onemocnění kostí, který se nachází v mnoha druhů zvířat, včetně koní. Osteochondritis dissecans nebo OCD je nejčastěji spojována s mladšími koňmi, které jsou rychle roste a vyvíjí se, a je také typicky spojena s koňmi, kteří mají delší holení kosti. Delší noha kosti znamená vyšší koně, takže většinou plemena, která mají Výška v dospělosti více než 15 rukou, jsou náchylnější k OCD, ale to může také být viděn občas v menších a kratší koní. Co je zajímavé je to, že se zdá, že není rozdíl mezi vysokými těžkými koňmi a vysokých lehčí koně, takže váha sama o sobě není klíčovým faktorem, to je délka kostí.

V běžných růstových koní konce kostí, které splňují až na kloubech jsou měkké, a to je místo, kde růst nastane. Vzhledem k tomu, chrupavky stává těžko přidává k délce kosti, což vede k růstu. U koní s OCD měkčí, rostoucí konce kosti nezatvrzujte, poněkud oni zůstanou měkké a skutečně začínají rozkládat, což vede k bolesti, otoky a kulhání, které se může zdát zpočátku pohybovat po končetin.

Výsledné problémy s klouby zahrnují vytvoření velkého počtu kostí čipů v kloubu, kosti na kostní opotřebení a kostních cyst nebo OCD lézí. Konstantní poškození a stres na klouby bude vést k artritidě a problémy s degenerativními ortopedických onemocnění (DOD) jako kůň zraje.

Vědci zjistili, že problém je nejmarkantnější v rychle rostoucí a zrání linie koní a ty, které jsou krmena dietami, které jsou příliš vysoké na bílkoviny, energii a tuky jsou často spojeny s větší pravděpodobností OCD. To platí také v případě, že klisna je krmena vysokou úroveň doplňků a minerálů v průběhu těhotenství. Zvířat nutritionalist může vyhodnotit své zdroje a doplňky a pomůže vám vyrovnat krmivo pro obě klisny a hříbata, a to zejména ve větších plemen koní.

Nejčastějšími příznaky OCD bude bolestivé pohyby nebo otok a bolest v kloubech, které se pohybuje od nohy k noze a zdá se být více problematický v čase a pak zmizí, jen aby se vrátil později. This voskování a smrštění bolesti může nebo nemusí být ještě výraznější, další cvičení. Často spoje bude zdát oteklé a bude se cítit horký na dotek. Kolt nebo klisnička může neustále přesouvat svou váhu z nohy na pronajímat nebo se může zdát, že je ztuhlý a bolest po celý den. Diagnóza je obvykle potvrzena x-paprsky a endoskopie k identifikaci měkkých tkání na konci kostí a všech OCD lézí, které mohou tvořily.

Treatment pro léze OCD mohou zahrnovat změnu krmiva a doplnění zpomalit rychlý růst, monitorování a omezený výkon a pečlivé řízení mladého koně s anti-inflammatories. V závažných případech může chirurgie může být požadováno, aby odstranit úlomky kostí nebo rekonstrukci kloubu, pokud škoda je těžké.
Kostní Problémy, OCD, Získané poruchy, zdraví, společné problémy

Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition
Vakcína Sensitive
Oblačno Oči obvyklé v mnoha Aging Psi
Kočičí Immunodeficiency Virus
Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?
Respirační viry
Výhody psů pro starší dospělé
Ušní infekce a ušního svrabu: Annoying, ale Beatable
Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů
Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea

Leave a Reply