OCD léze v pěstování Juvenile Koně

OCD je degenerativní onemocnění kostí, který se nachází v mnoha druhů zvířat, včetně koní. Osteochondritis dissecans nebo OCD je nejčastěji spojována s mladšími koňmi, které jsou rychle roste a vyvíjí se, a je také typicky spojena s koňmi, kteří mají delší holení kosti. Delší noha kosti znamená vyšší koně, takže většinou plemena, která mají Výška v dospělosti více než 15 rukou, jsou náchylnější k OCD, ale to může také být viděn občas v menších a kratší koní. Co je zajímavé je to, že se zdá, že není rozdíl mezi vysokými těžkými koňmi a vysokých lehčí koně, takže váha sama o sobě není klíčovým faktorem, to je délka kostí.

V běžných růstových koní konce kostí, které splňují až na kloubech jsou měkké, a to je místo, kde růst nastane. Vzhledem k tomu, chrupavky stává těžko přidává k délce kosti, což vede k růstu. U koní s OCD měkčí, rostoucí konce kosti nezatvrzujte, poněkud oni zůstanou měkké a skutečně začínají rozkládat, což vede k bolesti, otoky a kulhání, které se může zdát zpočátku pohybovat po končetin.

Výsledné problémy s klouby zahrnují vytvoření velkého počtu kostí čipů v kloubu, kosti na kostní opotřebení a kostních cyst nebo OCD lézí. Konstantní poškození a stres na klouby bude vést k artritidě a problémy s degenerativními ortopedických onemocnění (DOD) jako kůň zraje.

Vědci zjistili, že problém je nejmarkantnější v rychle rostoucí a zrání linie koní a ty, které jsou krmena dietami, které jsou příliš vysoké na bílkoviny, energii a tuky jsou často spojeny s větší pravděpodobností OCD. To platí také v případě, že klisna je krmena vysokou úroveň doplňků a minerálů v průběhu těhotenství. Zvířat nutritionalist může vyhodnotit své zdroje a doplňky a pomůže vám vyrovnat krmivo pro obě klisny a hříbata, a to zejména ve větších plemen koní.

Nejčastějšími příznaky OCD bude bolestivé pohyby nebo otok a bolest v kloubech, které se pohybuje od nohy k noze a zdá se být více problematický v čase a pak zmizí, jen aby se vrátil později. This voskování a smrštění bolesti může nebo nemusí být ještě výraznější, další cvičení. Často spoje bude zdát oteklé a bude se cítit horký na dotek. Kolt nebo klisnička může neustále přesouvat svou váhu z nohy na pronajímat nebo se může zdát, že je ztuhlý a bolest po celý den. Diagnóza je obvykle potvrzena x-paprsky a endoskopie k identifikaci měkkých tkání na konci kostí a všech OCD lézí, které mohou tvořily.

Treatment pro léze OCD mohou zahrnovat změnu krmiva a doplnění zpomalit rychlý růst, monitorování a omezený výkon a pečlivé řízení mladého koně s anti-inflammatories. V závažných případech může chirurgie může být požadováno, aby odstranit úlomky kostí nebo rekonstrukci kloubu, pokud škoda je těžké.
Kostní Problémy, OCD, Získané poruchy, zdraví, společné problémy

Umělé dýchání a CPR pro psy
Myslíš, že váš pes je Red Nose Není problém? Zamyslete se znovu
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra
Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Stárnutí bere svou daň v podobě společného onemocnění
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy

Leave a Reply