Oddělené sítnice častou příčinou slepoty psů

Jeden z více zázračných částí savčího těla je sítnice, struktura, která se pohodlně vejde a hladce proti stěně uvnitř zadní oční bulvy. Sítnice je zodpovědný za odesílání vizuálních obrazů do mozku prostřednictvím zrakového nervu. Nebo, jinými slovy, to se chová jako film ve fotoaparátu, který je vize. Když sítnice stává oddělena od nosného tkáně underneath (cévnatka, která dodává na sítnici krví a kyslíkem), že nemůže už dále fungovat a je pojmenován odpojen. Pokud není okamžitě a správně léčeny, budou postižené zvíře oslepne, někdy během několika dnů.

Odpojené sítnice mít mnoho příčin. Poranění očí nebo obličeje může vytvořit odstup, jak lze nádorů a chorob, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, lupus, s onemocněním ledvin a srpkovitou anémií. V některých případech, může samostatně stojící sítnice objevit jako komplikace při operaci šedého zákalu nebo jiných druzích oční chirurgii. U psů, příčinou je nejčastěji onemocnění související nahromadění tekutiny pod sítnici, která jej odděluje od cévnatky. Oddělené sítnice se může objevit v každém věku, a může ovlivnit jednu nebo obě oči, v závislosti na příčině.

Příznaky rodinném sítnice nejsou bolestivé, a oni mohou objevit buď najednou nebo postupně, v závislosti na tom, zda je příčinou zranění nebo nemoci související. Vzhledem k tomu, váš pes samozřejmě nemůže říct, jak dobře je to vidět, by majitelé domácích zvířat se upozornění. Pokud samostatně stojící sítnice je jen jedním okem, může psa chování je normální, ale žák postiženého oka se rozšíří a zůstane rozšířený jako psa vidění klesá. Retinální oddíly způsobené nemocí nebo infekcí se obvykle vyskytují rychle, a pes může ztratit svou vizi během jednoho až tří dnů. V některých případech může být viditelné krvácení nebo zabarvení v přední části oka.

Ve vzácných případech, také nezávislí sítnice jsou spojeny se zděděnými vrozených vad oka, včetně sítnice dysplazie a Collie Eye Anomaly. Často jsou vidět u psů s převážně bílou srstí. Oni také mohou objevit u štěňat, jejichž matky měly špatnou výživou nebo jinak byli vystaveni záření a / nebo závažné infekce v průběhu těhotenství.

Některé typy sítnicových oddílů jsou snadno diagnostikovány, zatímco jiní mohou být obtížné vidět. Posouzení veterinárním oftalmologem může být nutné v některých případech. Jakmile diagnostikována, rodinné sítnice musí být léčena ihned, aby došlo k jakékoliv šance, že by psa opěrné svou vizi. Obvykle léčba zahrnuje léky na řešení jakýchkoli základních chorob. Oči, které jsou vážně poraněná nebo ovlivněny nádory mohou být chirurgicky odstraněny. Oddíly způsobené vrozenými vadami nebo degenerativních onemocnění sítnice obecně nejsou léčitelné. V některých případech může být kryochirurgie a / nebo laserové terapie se používá k léčbě parciálních přepravy jednotek, zejména těch, které se vyskytují jako komplikace z katarakty nebo jiných chirurgických postupů na oko.
Volně stojící sítnice, zdravotní problémy, zdravotní, Získané poruchy, oční poruchy

Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen
Psi vystavit několika typů krevních poruch
Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Ataxie
Wobbler syndrom není vždy EPM
Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin
Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea

Leave a Reply