Oh ty otravné Roztoči

Roztoči jsou malé hmyz, který může být neviditelné pouhým okem nebo tak malé, že jsou doslova nemožné vidět. Roztoči se nachází v kůži koně, a tato odrůda je často známá jako svědění nebo prašivina roztočů. Tam jsou také roztoči, kteří žijí v uchu, známé, není divu, as ušního svrabu.

Existuje několik různých typů kůže nebo mange roztoči nalezených u koní a typ roztoče, který je převládající ve vaší oblasti bude stanovena podle podnebí a koně, které váš kůň může byli v kontaktu. Koně, které jsou přesunuty do různých oblastí země, nebo jsou přijata na výstavy nebo události, kde se dostanou do styku s koňmi mite infikovaných je větší pravděpodobnost k rozvoji roztoče, i když je vaše oblast je roztoč zdarma. Tack z infikovaných koní nebo dokonce použitých kartáčů, které upravených koně s roztoči jsou často způsob přenosu roztočů.

Roztoči jsou problematické v tom, že oni způsobí extrémní svědění kůže, jak oni hrabou jen pod povrchem. Samice kladou vajíčka v těchto kožních tunelech a mladý zralých v kůži, což má za následek nepříjemné pocity pro koně. Kromě toho také roztoči produkují jed, který způsobuje alergickou reakci v kůži, což vede k tření, škrábání a olizování oblasti. To pak vede ke vzniku vředů a promnul si oblasti, kde vlasy vypadávají a možnost, že by sekundární bakteriální infekce zvyšuje.

Kůže v postižených oblastech je křupavý a šupinatá hledá s vlasy typicky promnul nebo poškrábaný off. Často nejhorší oblasti jsou základna ocasu, podél zadní a na hlavě. V těžkých případech se roztoči mohou šířit po celém těle koně.

Roztoči, které zůstávají na povrchu kůže a ne hrabat i nadále ponechávají vysoce toxický odpadní materiál z krmení odumřelé kožní buňky na těla koně. Často toto je nejvíce obyčejně viděný kolem nohou a dolních končetin a výsledný stav je známý jako nožní svrabu.

Demodectic roztoči žijí v chloupku a jsou nejčastější na krku a ramenou. Vzhledem k tomu, roztoči žijí celý svůj život ve vlasovém folikulu jsou velmi těžké identifikovat, bez mikroskopické vyšetření u veterináře.

Chigger roztoči jsou problematické v teplejších oblastech, kde se dospělí roztoči kladou vajíčka do půdy. Násadová mladistvé Chiggers pak vyšplhat na savce a krmit a rozvíjet, klesá zpět dolů do půdy v době jejich splatnosti. Oni jsou velmi nepříjemné pro koně a způsobit vážné svědění u citlivých koní.

Roztoči mohou být léčeny pomocí rutinního používání pesticidů, které jsou schváleny pro použití na koně. Každý kůň ve stádu musí být zacházeno podle návodu a na harmonogramu, aby se zabránilo pokračování problému. Stáje, lepivost a zařízení by mělo být rovněž léčeni pro roztoče, pokud jsou problémem ve vaší oblasti. Roztoči mohou být převedeny na člověka a ostatní domácí zvířata, je tak pečlivé řízení nutná, aby se zabránilo problémům se všemi zvířaty.

Ušní roztoči jsou uvedeny v voskový vybudovat v uších a často způsobí, že uši, aby se stal šupinatá a zapáchající uvnitř. Ušní roztoči jsou viditelné, pokud jste skřípání některé z vosku a položte ji na kus tmavého papíru, bude pohyb roztočů být viditelné pod lupou. Léčba ušního svrabu zahrnuje třením komerčně dostupný ušní roztoče repelent nebo ošetření v uchu podle pokynů.
Roztoči, Získané poruchy, zdraví, Mange

Nedostatek zinku může vést ke kožní poruchy v Severním plemen
Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem
Nápověda, je můj pes byl diagnostikován s Cushingova nemoc
Puzzle paralýzy
Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
Zakrslosti Is Not The Same je Miniaturizace
Hive Talkin ‘- Psi Get The Itch příliš
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach
První pomoc pro Eyeball tržných ran

Leave a Reply