Oh ty otravné Roztoči

Roztoči jsou malé hmyz, který může být neviditelné pouhým okem nebo tak malé, že jsou doslova nemožné vidět. Roztoči se nachází v kůži koně, a tato odrůda je často známá jako svědění nebo prašivina roztočů. Tam jsou také roztoči, kteří žijí v uchu, známé, není divu, as ušního svrabu.

Existuje několik různých typů kůže nebo mange roztoči nalezených u koní a typ roztoče, který je převládající ve vaší oblasti bude stanovena podle podnebí a koně, které váš kůň může byli v kontaktu. Koně, které jsou přesunuty do různých oblastí země, nebo jsou přijata na výstavy nebo události, kde se dostanou do styku s koňmi mite infikovaných je větší pravděpodobnost k rozvoji roztoče, i když je vaše oblast je roztoč zdarma. Tack z infikovaných koní nebo dokonce použitých kartáčů, které upravených koně s roztoči jsou často způsob přenosu roztočů.

Roztoči jsou problematické v tom, že oni způsobí extrémní svědění kůže, jak oni hrabou jen pod povrchem. Samice kladou vajíčka v těchto kožních tunelech a mladý zralých v kůži, což má za následek nepříjemné pocity pro koně. Kromě toho také roztoči produkují jed, který způsobuje alergickou reakci v kůži, což vede k tření, škrábání a olizování oblasti. To pak vede ke vzniku vředů a promnul si oblasti, kde vlasy vypadávají a možnost, že by sekundární bakteriální infekce zvyšuje.

Kůže v postižených oblastech je křupavý a šupinatá hledá s vlasy typicky promnul nebo poškrábaný off. Často nejhorší oblasti jsou základna ocasu, podél zadní a na hlavě. V těžkých případech se roztoči mohou šířit po celém těle koně.

Roztoči, které zůstávají na povrchu kůže a ne hrabat i nadále ponechávají vysoce toxický odpadní materiál z krmení odumřelé kožní buňky na těla koně. Často toto je nejvíce obyčejně viděný kolem nohou a dolních končetin a výsledný stav je známý jako nožní svrabu.

Demodectic roztoči žijí v chloupku a jsou nejčastější na krku a ramenou. Vzhledem k tomu, roztoči žijí celý svůj život ve vlasovém folikulu jsou velmi těžké identifikovat, bez mikroskopické vyšetření u veterináře.

Chigger roztoči jsou problematické v teplejších oblastech, kde se dospělí roztoči kladou vajíčka do půdy. Násadová mladistvé Chiggers pak vyšplhat na savce a krmit a rozvíjet, klesá zpět dolů do půdy v době jejich splatnosti. Oni jsou velmi nepříjemné pro koně a způsobit vážné svědění u citlivých koní.

Roztoči mohou být léčeny pomocí rutinního používání pesticidů, které jsou schváleny pro použití na koně. Každý kůň ve stádu musí být zacházeno podle návodu a na harmonogramu, aby se zabránilo pokračování problému. Stáje, lepivost a zařízení by mělo být rovněž léčeni pro roztoče, pokud jsou problémem ve vaší oblasti. Roztoči mohou být převedeny na člověka a ostatní domácí zvířata, je tak pečlivé řízení nutná, aby se zabránilo problémům se všemi zvířaty.

Ušní roztoči jsou uvedeny v voskový vybudovat v uších a často způsobí, že uši, aby se stal šupinatá a zapáchající uvnitř. Ušní roztoči jsou viditelné, pokud jste skřípání některé z vosku a položte ji na kus tmavého papíru, bude pohyb roztočů být viditelné pod lupou. Léčba ušního svrabu zahrnuje třením komerčně dostupný ušní roztoče repelent nebo ošetření v uchu podle pokynů.
Roztoči, Získané poruchy, zdraví, Mange

Alergické a Hormonální kůže
Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach
Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,
Přední Segment dysgeneze: Genetická stavu oka
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Neuromuskulární degenerativní onemocnění
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Roztříštěné Mediální coronoid procesu Bolestivé koleno problém
Wobbler syndrom může být katastrofální pro vaše velký pes
Ununited Anconeal proces není vždy oslabujících
Koleno Dysplazie: Záhadný Stav pro veterináře a vlastníci

Leave a Reply