Oh ty Pretty Baby Blues

Mnoho plemen psů mají hnědou, oříškově hnědé nebo dokonce žluté oči, ale jsou zde i některá plemena, která jsou více náchylné k modré oči, obyčejně odkazoval se na jako oči skleněné. Mezi plemena nejčastěji spojené s skleněných očí patří australští ovčáci, modrých následovnících, Alapaha modrá krev buldoci, Catahoula, Siberian Huskies, Corgies, jezevčíci a Shetland ovčáci. Jakékoli jiné psí plemeno by mohly mít modré oči nebo skleněné oko, ale v mnoha plemen je vzácná modrá barva za vyloučení ve výstavním kruhu, ale neznamená, že pes nemůže být registrován. Skleněné oči neukazují poškození očí a nic nenasvědčuje tomu, že pes není schopen vidět stejně dobře přes jakékoliv barevné oko, navzdory mnoha mýtů o opaku. Neexistuje plemeno standard, který umožňuje pouze pro modré oči, ale to je přednost v mnoha plemen od chovatelů, kteří hledají blesk v jejich chovu souladu.

Skleněné oči jsou zcela genetickou složku a jsou nejčastěji spojeny s zbarvení merle. Merle srst může být buď modré nebo červené s skvrny tmavší modré nebo červené přes světlejší barvy, často šedé, s bílými a černými oblastech také všimli, v plášti. Tento kabát kombinace je dvojí recesivní gen, který znamená, že oba rodiče musí mít gen merle k výrobě merle štěňátka. V některých případech může být rodič Brown Eyed, jednobarevné nebo vícebarevný psi, kteří nevypadají, že má zbarvení merle. Existují určité obavy u některých plemen, jako je doga, že dva merle by neměli být chováni společně jako výsledný vrh má mnohem větší šanci závažných genetických onemocnění, jako jsou slepota, hluchota a neurologických poruch. Great Dane standard plemene diskvalifikuje merle barvy srsti tohoto důvodu.

Je důležité si uvědomit, že ne všechny modré oči nebo skla očima psi jsou merle. Siberian Husky modré oko je vlastně dominantní Předci spíše než recesivní, což znamená, že štěňátka jsou mnohem větší pravděpodobnost, že modré oči, ale mohou mít také hnědé oči, nebo co je známé jako parti-očí, které jsou modrá a hnědá na stejné duhovky. Velmi často Huskies, stejně jako jiná plemena známé pro modré oči, bude mít jedno modré oko a jedno oko hnědé, který je známý jako bi-eyed.

Blue eye vzor může vést k velmi zainteresovaným barevných kombinací a značení. V závislosti na plemeni barevné značení v očích se bude nazývat různými podmínkami. V Psa Catahoula Leopard pravda skleněné oko je celý modrý, ale může mít světlé a tmavé skvrny uvnitř duhovky, ale to nemůže být úplně bílé. Skleněné oko s většími skvrnami hnědé, tmavě modré, černé nebo jakoukoliv jinou oční barvy, jako je zelená nebo žlutá je známý jako mramor oko. Stejné barevné kombinace s malými skvrnami barvy v celé duhovky je známý jako melírovaný oko.

Je důležité si uvědomit, že mnoho plemen psů bude mít štěňátka, která se narodí s modrýma očima, ale pak oči ztmavnou až hnědé krátce po štěněte otevřenýma očima a štěně zraje. Skleněné oči jsou modré po celý psí život, i když tam může být nějaký ztmavnutí a zesvětlení nebo dokonce přidání skvrny přes duhovku jako pes zraje.
Skleněné oči, zdravotní problémy, zdravotní, oční poruchy, Různé, Psí plemena

Lip skládání Pyoderma
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Moon slepota u koní má špatnou prognózu Long Term
Křehký Hoof Může vyvolat dlouhodobé solidnosti problémy
Nedostatek zinku může vést ke kožní poruchy v Severním plemen
Heartworms
Mediální Humerálně kondylu
Ringbone a kulhání u starších pracovních koní
Naval Rupture u hříbat
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Weight Management pro psy

Leave a Reply