Onemocnění jater u psů

Existuje celá řada jaterních chorob, které mohou mít vliv na zdraví jakékoli množství plemen psů. Bohužel, nejsou tam žádné léky na některé z nich, lze však ještě mnoho učinit, aby se pes zůstat aktivní a pohodlí během jeho zkráceném života. Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v těle, včetně detoxikace prokrvení, odstranění odpadu, výrobu žluči a pomáhá při trávení. V tomto článku se podíváme na některé z chorob jater se mohou rozvíjet a jaké druhy léčby jsou k dispozici.

Akutní jaterní selhání

Akutní jaterní selhání může vyvinout v důsledku umírá jaterních buněk, což způsobuje, že játra ztratí svou funkci velmi rychle. Tato situace může nastat v důsledku několika příčin, včetně nedostatku kyslíku toxinů, nebo léků, nebo v důsledku získání infekčních onemocnění. Některé z příznaků akutní jaterní selhání zahrnují zvracení, deprese, záchvaty, nebo průjem. Veterinář může diagnostikovat akutní selhání jater pomocí krevních testů, x-paprsky, ultrazvuk nebo odběrem biopsie jater. Léčba může zahrnovat infuzních roztoků, které pomohou udržet tělo hydratované, sedativa pro traktu, antibiotik a vitamínů.

Jaterní lipidózy

Jaterní lipidózy, nebo mastné jater, je hromadění tuku v játrech. Často výsledek jiné zdravotní problém, tuk se může shromažďovat v játrech, kdy pes ztratil chuť k jídlu a odmítá jíst. Důvodem ztráty chuti k jídlu může být následkem diabetu, střevní choroby, rakovina, nebo jiné onemocnění, které by mohly způsobit ztrátu chuti k jídlu. V tomto případě, je velmi důležité, aby pes jíst, aby se znovu získat funkce jater. Někteří veterináři navrhne síla krmení nebo krmení přes trubku na dobu šesti až osmi týdnů.

Měď Storage nemoc

Zatímco všechny potraviny obsahují malé množství mědi, se měď obvykle absorbovány ve střevě, uložený v játrech a vylučován. Toto onemocnění vzniká, když jsou játra schopna odstranit měď v játrech. Některá plemena jsou náchylní k zdědí tuto nemoc, jako některé teriérů a dobrmana pinčové. Nemoc může být diagnostikována pomocí krevních testů, ultrazvuku nebo prostřednictvím biopsie jater. Nemoc může být ovládán pomocí léků, jakmile bylo diagnostikováno.

Infekční hepatitida

Infekční Hepatitida je virové onemocnění, které může mít vliv nejen na játra, ale do krevního oběhu, ledviny a oči stejně. Příznaky infekční hepatitidě patří horečka, ztráta chuti k jídlu, průjem a zvracení. Veterinární lékař může diagnostikovat infekční hepatitidě pomocí krevních testů, x-paprsky, ultrazvuk, nebo prostřednictvím biopsie jater. Léčba může zahrnovat infuzních roztoků, aby tělo hydratované, antibiotika a stravitelnou stravu. Toto onemocnění lze předejít očkováním.
Jaterní onemocnění, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, poruchy Získané, Různé poruchy, Feeding, dietní

Šedý zákal může ovlivnit vaše Canine
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Hypertrofická osteodystrofie Je Large Breed Growth Problém
Vakcína Sensitive
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Tato alergická reakce může být smrtící pro vašeho psa
Zlomeniny malé problémy, které mohou vést k velké problémy
Auto imunitní hemolytická anémie (AIHA)
Hive Talkin ‘- Psi Get The Itch příliš
Kočičí akné
Furballs / potvory u koček

Leave a Reply