Onemocnění srdce Silent Killer

Existuje několik různých druhů srdečních chorob, které mohou mít vliv na štěňat a psů. Stejně jako s lidmi, někteří psi vypadají více pravděpodobné, že získat tyto nemoci na základě jejich genetické make-up, stejně jako jejich životní styl a výživa. V některých případech srdeční choroby jsou více problematické v rámci plemene jako celek a seriózní chovatelé i nadále pečlivě vybírat chovné páry, aby se zabránilo problémům s předáváním stavu pro budoucí generace.

Jeden typ srdečního onemocnění, které se může stát téměř v každé plemeno psa je vrozená srdeční slabost. To je srdeční malformace nebo onemocnění, které se vyskytuje, když se narodí štěně. Může to být genetické nebo být způsobena vrozenou vadou nebo zranění nebo trauma, když štěně se vyvíjela. Často ženy, které jsou namáhané přes onemocnění, špatná výživa nebo zranění během těhotenství, je mnohem pravděpodobnější mít štěňátka s vrozenými poruchami. Mezi nejčastější typy vrozených srdečních onemocnění jsou problémy s mitrální chlopně, malformace zkratů mezi komorami srdce a malformací srdce samotné. Slabiny nebo špatná vývoj srdečního svalu může být také vrozené onemocnění, které se bude postupně zhoršovat, pokud pes stává stresového nebo nemocný s jakýmkoliv jiným typem stavu.

Častější příčinou onemocnění srdce u psů je známá jako získané podmínce. To je nemoc nebo stav, který se vyvíjí po štěně se narodí a je více typicky v nezdravých nebo obezitou psů obecně. Toto srdce onemocnění může být způsoben dvěma samostatnými problémy, z nichž jedna byla nesprávným používáním ventilů srdce a oslabení srdečního svalu samotného. S chlopenní vadou srdce není účinný a pumpuje krev do celého těla, protože ventil umožňuje některé průtok krve zpět do srdce, snižuje celkový krevní oběh a nutí srdce pracovat usilovněji. S oslabenou funkci srdečního svalu krevní tlak se snižuje za následek špatný krevní tok v důsledku slabé pumpováním.

Vzhledem k tomu, srdce je sval, bude jakékoli poškození orgánu zhoršovat s časem jako sval nadále pracovat. Při konstantní přes-práce, srdce začne bobtnat a snížit jeho fungování ještě dále, což často vede k smrtelné srdeční selhání. Včasné odhalení jakéhokoliv typu srdečních onemocnění je klíčem k léčbě a řízení stavu. Každé štěně a psa by měly být kontrolovány na jejich roční vyšetření na srdeční činnost a veškeré šelesty nebo neobvyklé zvuky srdce by měly být plně kontrolovány ihned.

V Kromě pravidelné kontroly u veterináře, že je důležité řídit svého psa hmotnost a celkové zdraví. Obézní psi a psi s parazitů napadení, bakteriální a virové infekce a obecné špatné zdraví je mnohem více pravděpodobné, že onemocnění srdce než dobře udržované a dostatečně vykonávána psů.

Dávejte pozor na příznaky letargie, kašel, malomyslnosti, nízké energetické hladiny, mdloby, zvracení, ztížené dýchání nebo otok břicha jako významné indikátory možného onemocnění srdce.
Srdeční choroby, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, získané poruchy

Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Vakcína Sensitive
Klíšťata
Známky a příznaky
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Nadváha Koně jsou na větší zdravotní riziko
Scottie Křeč: Cena Nobility
Játra Amyloidóza
Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů
Otázky se zeptat na Chovatel
Osteochondrodysplasia

Leave a Reply