Osteochondrodysplasia

Osteochondrodysplasia je onemocnění kostí, které způsobuje kulhání a je unikátní pro Scottish Fold kočka plemene. Když se dva skotští přeložené ucho kočky jsou plemeno společně the Kittens rozvíjet malformace končetin, ocas, páteře a růstu desky (konec oblasti femuru (stehenní kosti). Takže vážně je to onemocnění, které Rada guvernérů Cat Fancy (GCCF) zakázala plemeno. Kočičí plemeno pokračoval v USA, americký chovatelé cítil, že složené ucho kočky a normální ucho kočka může chovat a onemocnění způsobující artritida a kulhání by replikovat. S tímto konkrétním chovu, by potomci nyní pouze jednu kopii (heterozygotní) genu a ne dva (jeden od každého rodiče – homozygotní). Nicméně nový výzkum z Austrálie uvádí, že případné Scottish Fold kočka se založenýma ušima chovaných na jiné kočky budou ještě projít gen na své potomky. Jediný rozdíl je, že artritida je pomalejší projevit ve vrhu, než když dva skládané ucho kočky byly plemeno spolu. Nicméně američtí chovatelé Chovem se gen pro generace.

příčin.

Legií v kostech se začne zobrazovat v kotě jako mladý jako sedm týdnů. The metafýzách (oblast v dlouhé kosti také známý jako růstové ploténky) metatarsal, a metakarpů rozšířit a stát se zkreslené. Podobné narušení dochází v prstech (prstů), ale nejsou tak výrazné. Tyto abnormality inhibují normální tvar a délku kostí v pochybnost. Kočka končetiny jsou vážně zkráceny, protože to. Ocasní obratle (konec kostrče) se dočká zdeformovaný a kratší, než je obvyklé. U šesti měsíců věku kočky vyvíjí ostruhy (přebytek růst kostí) na tarzálních a metatarzu kosti. Tento stav je velmi bolestivé.

Tkáň Studie také odhalit abnormální tvorbu kostí vyplývající z abnormálního buněčného uspořádání, s nedostatkem nerostných ložisek, a nedostatečné zpevnění kosti v růstových desek.

Příznaky

Nejdříve znamení Osteochondrodysplasia je velmi silná, a velmi neflexibilní ocas. Ta kočka nohy jsou krátké, a deformity v kosterním rámu ztěžuje kočka na podporu své vlastní váhy. Pohybem pro kočky je také abnormální a spolu s ostatními zmíněnými funkcemi, to dělá to obtížný pro kočky chodit a způsobuje kulhání. Nakonec léze kloubů pokroku té míry, že kočka může už chodit.

Diagnóza

X-paprsky se objeví deformace struktury kostí.

ÚPRAVA

Neexistuje žádná specifická léčba v současné době pro Osteochondrodysplasia, ale léky na zmírnění bolesti je zakázána. Ty by mohly být anti-pobuřující drogy, obecné léky proti bolesti, a Glocosamin Chrondriotin síran. V některých případech se korekční operace může být použitelný.

Prevence

Jediný známý prevence k dnešnímu dni je nikdy chovat dvou skotských rozkládací kočky se založenýma ušima nebo gen budou přeneseny na.

Můžete si také zvolit spay nebo kastrovat svého Scottish Fold ohybu ucha kočku.

Je možné, že budoucí generace již nebudou ovlivněny tímto onemocněním jako americké chovatelé agresivně vyřazování genotyp chovem složené ucho kočky s dlouhými ušními koček.
Osteochondrodysplasia, Zdravotní problémy, zdravotní

Klíšťata
Spiculosis Ve Kerry Blue teriér
Progresivní retinální atrofie
Keratóza Sequestrum
Kardiomyopatie častou příčinou srdečního selhání u psů
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Ušní infekce a ušního svrabu: Annoying, ale Beatable
Retinální Folds: oční vady byste měli být vědomi
Potkávací Zpět Je Postavení problém
SCID V Arabové
OCD léze v pěstování Juvenile Koně

Leave a Reply