Osteosarkom u starších psů

Osteosarkom je forma rakoviny kostí, která má tendenci být nejvíce obyčejně určil jako v středním věku na vedoucí psy. Jakékoliv plemeno se může vyvinout osteosarkomu ale větší těžší kosti breeds bývají nejvíce náchylné k podmínce. Plemena nejčastěji spojené s podmínkou patří obří a velkých plemen, jako je doga, Newfoundland, St Bernard, irský vlkodav, rotvajler, Labrador, Zlatý retrívr, Boxer a Weimaranar. Skupina psů, které váží více než 80 liber jsou nejčastěji postiženy, s tímto hmotnosti v rozmezí 60% jsou náchylnější k rozvoji rakoviny, než jakýkoli zapalovač plemen psů. Samci jakéhokoliv plemene jsou více obyčejně určil jako podmínku, než ženy, možná proto, že kosti mají tendenci být těžší a více se vyvíjela u samců většiny plemen.

Příčiny osteosarkomu není přesně znám, ale existuje několik teorií. Dva z nejpravděpodobnějších teorií patří rychlý růst kostí a stále větší důraz na růstových štěrbin ve větších psů může přispět k poranění dlouhých kostí, což vede k oslabení kloubů a zvýšenou pravděpodobností vzniku rakoviny. Jiná teorie, která úzce souvisí ukazuje, že stres, trauma a zlomeniny v raném věku, kdy kosti rostou může přispět k buněčné nesrovnalosti v kostech, později vede k rozvoji nádorových buněk.

Osteosarkom je obvykle diagnostikována x-paprsky, když majitel přinese velké nebo obří plemeno psa ve s stížnosti kulhání. Často to kulhání se zdálo, že přicházejí a odcházejí a působí několik měsíců před tím, než veterinář je konzultován. Obvykle kloubu, obvykle koleno, bude vypadat oteklé, ale bude to těžké otok kosti, ne tekutiny vybudovat. X-paprsky pak potvrzují, že růst nebo otok je kolem růstové ploténky, což je dobré znamení, k veterináři, že pes má osteosarkomu. Any končetiny může být ovlivněna, a psi mohou mít více než jednu končetinu postiženou kdykoliv. Obvykle v době, kdy podmínka je diagnostikována, bude nádor se metastasized do plic, tak typicky psi s osteosarkomu jsou léčeni chemoterapií po hrudníku x-ray je dokončena, i když žádné další nádory uvedeno v plicích. Odhaduje se, že nejméně 90% ze všech psů s diagnózou osteosarkom také vytvořit určitou formu rakovinným nádorem na plicích. Existují však i jiné podmínky, které mohou způsobit otok nebo bouli na růstové ploténky na kosti tak, aby potvrzení diagnózy biopsie bude dokončen.

Bohužel Jediným způsobem, jak léčit osteosarkomu je odstranit postiženou končetinu od kompletní spoj je zapojen. V mnoha případech může být úspěšné, nicméně kvalitu života psa třeba brát v úvahu v závislosti na věku psa, umístění amputace a případného rozšíření rakoviny před diagnózy. Po chirurgické procesu chemoterapie bude také nezbytné zajistit, že žádné další obavy týkající se rakoviny. Psi, které se vyvíjejí osteosarkomu by měly být oznámeny na chovatele, protože je pravděpodobné, silná genetická odkaz na této strašlivé podmínky.
Osteosarkom, zdraví, rakovina, genetické poruchy, poruchy Získané, kostí problémy, společné problémy

Asymetrický čelistí
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání
Stacionární Night Blindness: Genetická Stav plemene Briard
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém
Umělé dýchání a CPR pro psy
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Zdraví
Hoof Wall ztráta v suché nebo mokré vozovce
Zdraví

Leave a Reply