Otevřené Skull Bones může, nesmí být Znamení Deadly poruchy

Bohužel, lidé nejsou jedinými savci bojují s vrozenými vadami. Jeden z více závažných problémů, které mohou mít vliv na špičáky je znám jako otevřený fontanely, který nastane, když se kosti lebky na vrcholu hlavy nepodaří uzavřít. Tento problém je často nalezený v souvislosti s hydrocefalu, který je stav, kdy je příliš tekutiny nachází v místě a okolí mozku, umístění tlak na mozek a okolní tkáně. Často hlava se objeví kopulovitý, a otevřený fontanela je patrné, jak měkké místo na horní části hlavy psa. V naplněné tekutinou prostory v mozku, známé jako komor, také zduřená. Zvýšený tlak poškozuje nebo brání rozvoji mozkové tkáně.

Dobrou zprávou je, že ne všechny otevřené fontanely jsou spojeny s hydrocefalem. V mnoha mladých psů se kosti lebky nejsou zničeny při narození, ale místo toho se zavře pomalu v průběhu tří-až šest měsíců. Občas tyto kosti nepodaří zavřít, ale pes je stále zdravý. V těchto případech, nicméně, psí majitelé musí být velmi opatrní, protože jakákoli újma nebo narazí na hlavu zvířete může způsobit značné poškození mozku, stejně jako podmínek, jako je epilepsie.

V mnoha případech, i když, open fontanela je symptom hydrocefalu, obyčejně známý jako voda na mozku. Ten se může objevit jako vrozené vady nebo může vyplývat z poranění hlavy a traumat. S vrozenou odrůdy, psa tělo prostě tvoří příliš mnoho tekutin, které je vyčerpávají.

Psi s otevřenými fontanelami a hydrocefalus jsou často slepí, mají záchvaty, je znetvořenou hlavu a / nebo neobvyklé procházku. Většina má také poškození mozku, které narušují jejich inteligenci a nechává je trvale neklidná, ale s omezenou schopností učit se. Případy jsou obvykle diagnostikována před štěně je čtyři měsíce, a výhled pro tato zvířata je ponurý.

Operace byla provedena veterinární neurolog občas může odčerpat přebytečnou tekutinu a poskytnout nějakou úlevu. Fluid-snížení léky, jako je prednison a Lasix také může pomoci. Léčba hydrocefalu je drahé a velmi často neúspěšné, z tohoto důvodu mnozí majitelé domácích zvířat se rozhodnou mít zvíře položil jinak neléčí. I s nejlepší péči, většina psů s hydrocefalem nežijí přes dva roky. Ať už je léčba nebo není předepsána, musí psi s touto podmínkou neměli být chováni.

Otevřené fontanely a hydrocefalus se může objevit v každém psovi, ale jsou nejrozšířenější v plemen hraček, včetně čivavy, Malty, Pomeranians a Yorkshire teriéři.
otevřená fontanela, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, problémy s kostmi

Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Široký rozsah kulhání problémy u koní
A strastí kožních alergií u psů
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Močové Problémy / Infekce močových cest
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku
Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Otázky se zeptat na Chovatel
Nedostatek zinku může vést ke kožní poruchy v Severním plemen

Leave a Reply