Panosteitis

Panosteitis je psí nemoc, o které je známo jen velmi málo. Zdá se, že se vyskytují téměř v náhodném pořadí (i když němečtí ovčáci jako plemeno mají tendenci produkovat většinu případů) a má tendenci zmizet a vrátit se zdánlivě malou provokaci. Onemocnění se projevuje jako náhlý kulhání na jednu nohu bez jakéhokoli předchozího traumatu, kmene, nebo z problémů obvykle spojeny s kulhání. Typicky, objeví se nejprve v jednom z předních nohou a pak bez varování posunu do jiného noze (při odchodu z počáteční oblast) bez předvídatelné vzoru.

Vzhledem k tajemné povaze onemocnění, často jeden jde diagnostikováno nebo špatně diagnostikují. Nicméně, nedávné studie ukázaly, že X-paprsky se téměř vždy odhalí větší než obvykle hustotu kostí u zvířat, která přenášejí nemoc. Proč tento problém formuluje je zatím pouze dohadovat, ale přinejmenším, to slouží jako užitečný diagnostický nástroj. Dalším příznakem kromě psa zjevné chování, které označuje bolest v postižené noze je odpověď bolesti, když je světlo tlaku na dlouhých kostí v noze. Pokud zlomeniny, byly vyloučeny, a tento druh bolesti stále existuje po dlouhou dobu (např. dva až tři týdny), pak s největší pravděpodobností viníkem je panosteitis.

Panosteitis se obvykle objeví u psů, kteří jsou mezi 5 a 14 měsíců, s tendencí se vyskytují častěji u mužů psů. Jakmile nemoc manifestů, bude bolest nadále přítomno po dobu asi jednoho až dvou měsíců, ale může pokračovat v bizarní vzor přicházejí a odcházejí rozmaru až celý rok. Léčba je omezena na léčbě bolesti, ale tam je nějaká spekulace, že strava s nízkým obsahem vápníku a bílkovin může pomoci zabránit zvýšené hustoty kostní tkáně, a tím zmírnit nemoc. Problém s tímto, experti varují, že taková dieta obvykle povede k potřebě štěně jíst více než on nebo ona obvykle by k dosažení stejné úrovně energie z více vyvážené stravy. To by mohlo v konečném důsledku vést k obezitě nebo problémy se srdcem, které jsou považovány za mnohem vážnější podmínky než panosteitis, bolestivé, jak to může být.

Naštěstí, panosteitits je self-omezení onemocnění, což znamená, že bude nakonec zmizí stejně náhle, jako se objevil, a žádné známé v současnosti léčba zdá, že mají významný vliv na to, jak rychle se to nemá jít pryč. Jako takový, pokud váš pes dělá propadat nemoci, měli byste se zaměřit své úsilí celého řízení svoji bolest a zajistit, že on nebo ona ještě dostane požadovanou denní množství cvičení, spíše než starostí o dlouhodobější řešení.
Panosteitis, zdravotní problémy, Zdraví, společné problémy, problémy s kostmi, Získané poruchy, poruchy Různé

Co očekávat v Vets
Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie
Cherry Eye
Zánět žaludku
Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Artritida
Inside-Out řasy Agony of entropium
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat
OAAM V Arabové
Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém

Leave a Reply