Parvovirus Nejčastější infekční onemocnění v špičáků

Parvovirus je slovo zaručena odstranit úsměv z tváře každého majitele psa. Existuje několik kmenů parvo, z nichž všechny byly shrnuty dohromady a produkují stejné příznaky. Tento virus je jeden z nejdůležitějších nakažlivá všech nemocí, které udeří psy, a jak se šíří několika způsoby. Virus může přežít po dobu pěti měsíců a déle na rukou a na neživé objekty, jako jsou potraviny pánve, klece podlahy a oblečení. To je také snadno převádí hmyz, hlodavci a přes infikovaných výkalů. Všechny kmeny parvovirus jsou odolné, schopné přežít působení tepla a dalších drsných podmínkách.

Čištění psa klece, potravin oblasti a jiné oblasti pet obývá s zředěným bělidlem (asi půl šálku bělidla smíchaný s 1 galon vody) bude zabít virus. Expozice ultrafialového světla může také způsobit virus, aby se stal neaktivní. Jakmile zvíře bylo vystaveno parvovirus, bude trvat sedm až 14 dnů pro příznaky onemocnění se objeví. Čištění s bělicím roztokem nebo jiným čistícím prostředkem se nedoporučuje, protože infikovaných zvířat může začít šíření choroby prostřednictvím infikované výkaly do tří dnů po expozici, dlouho předtím, než se zobrazí všechny příznaky.

Většina lidí se svými psy očkována proti parvoviru v raném věku, a pro většinu zvířat tento poskytuje dostatek ochrany. I s očkováním, ale někteří psi se stále smlouvu a zemřít parvovirus. Psi s onemocněním obvykle zaznamenáte závažné střevní syndrom známý jako žaludeční enteritida. Tato podmínka produkuje těžký průjem a zvracení, dehydrataci, krvavá stolice, horečka a sníženou bílých krvinek (což jsou spuštěné imunity proti jiným chorobám).

Příznaky viru se značně liší od psa na psa. Většina dospělých psů s parvovirus zobrazit jen velmi málo příznaků. Protože většina majitelů domácích mazlíčků mají psy očkované v raném věku, většina parvovirus případů se vyskytuje u štěňat mladších než šest měsíců. Nejhorší příznaky se obvykle objevují v mláďat mladších než 12 týdnů. Nemoc udeří a postupuje rychle, a smrt může nastat již dva dny po nástupu příznaků.

Existuje mnoho nemocí, které způsobují kromě parvovirus zvracení a průjem. Abyste se ujistili, že je opravdu parvo, musí váš veterinární lékař provést zkoušku na psa výkalech. Dříve Nemoc byla diagnostikována pomocí multi-step krevního testu, který byl časově náročnější, než novější metody. Konečná diagnóza parvo není možné, nicméně, aniž by alespoň jeden z těchto testů.

Je smutné, že i s moderními léky a léčbu, bude většina psů s parvovirus zemřít, zejména štěňata. Zvířata, která smlouvu onemocnění jsou léčeni pečlivě vyvážených elektrolytů řešení a dalších tekutin, aby čelila dehydrataci způsobené zvracením a průjmem. Léky na zastavují zvracení může být zapotřebí. Antibiotika jsou také předepsán, aby napomohl prevenci psa z rozvojových dalších bakteriálních infekcí, zatímco její imunita je ohrožena. Pokud a když pes střevní příznaky začnou polevit, pak se většina veterináři předepsat širokospektrou de-pracovní lékařství. Psa potraviny také může být nutné omezit nebo změnit, aby se minimalizovala zvracení a průjem.

Parvovirus může ovlivnit psy bez ohledu na věk, plemeno a pohlaví. Nejvíce náchylné plemena patří: Doberman pinčové, Labrador retrívr a rotvajlery.
Parvo-virus, zdravotní problémy, zdravotní, poruchy zažívání, získané poruchy

Zdravé a problematická Cvičení
Megaesophagus
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus
Skládání dermatitida je vrásčitý problém
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Psí Vzorované Plešatost: Sign of Auto-imunitního potíží?
Scottie Křeč: Cena Nobility
Močové Problémy / Infekce močových cest
Hemangiosarcomas – rakoviny v cévách
Protopsis: otevření očí zážitek
Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost

Leave a Reply