Pemphigus foliaceus

Jeden ze skupiny podobných onemocnění (včetně pemfigus vulgaris, pemphigus vegetans, a pemphigus erythematosus) známý kolektivně jako pemphigus komplexní, pemphigus foliaceus je onemocnění, při kterém tělo vytváří protilátky mylně, které napadají nejzevnější vrstvu kůže. Ačkoli všechny plemena psa jsou náchylné k této chorobě, nejčastější obětí jsou akity, jezevčíci, Doberman pinčové, Spitz plemen, a Bearded kolie.

Vzhledem k tomu, pemphigus foliaceus ovlivňuje nejvíce povrchní vrstvě kůže, je to naštěstí velmi snadné rozpoznat a diagnostikovat. It obvykle projevuje nejprve jako šupinatá textury na kůži, která pak vede v blistrech, které rychle prasknutí a způsobují strupy a ostatní hnisem naplněné vředy. Puchýře mají tendenci přijít k hlavě a vypouštěcí rychle, takže mohou být těžké najít, ale obecně platí, že onemocnění má velmi výrazný vzhled a pocit, že je těžké misidentify. Nebuď tak ukvapený vyloučit jiné příčiny, nicméně. Pokud váš pes nedávno přijala nový lék, měli byste se podívat do té třídě, neboť velmi často ohniska, které se vyskytují v důsledku alergické reakce na léky, mohou napodobovat pemfigus foliaceus. Kromě toho mohou vážnější onemocnění jako je systémový lupus erythematodes a různých kožních nádorů produkují podobné příznaky pemphigus foliaceus, a nechal je untreated delší dobu by mohlo mít katastrofální následky pro zdraví vašeho psa. Protože toto, ačkoli to může zdát jako přehnaná reakce na to, co by mnozí považovali za jednoduchý vyrážka, A měli byste zvážit kůže biopsii. Je to nejúčinnější a bezpečný způsob, jak být jistý, co přesně je příčinou vašeho psa příznaky, a dočasné bolesti by to mohlo způsobit, že pes bude více než převáží klid budete oba cítit po vyloučit více nebezpečné choroby.

I když sama o sobě, pemphigus foliaceus není nijak zvlášť nebezpečná nemoc, tam je vždy riziko, že se tyto defekty se nakazit a způsobit mnohem více významné problémy, které by vyžadovaly nouzový zásah k léčbě. To je obvykle vzácný výskyt, nicméně.

Léčba všech nemocí v pemfigu komplexu je obvykle se ovládal použitím kortikosteroidu sledovaném s sekundární imunitní potlačení léků, které budou bránit tělu produkovat tolik protilátek, které mylně napadají kůži. To může být velmi efektivní způsob léčby, ale proto, že imunitní systém je uměle potlačen, to mají tendenci dát psa na mnohem vyšší riziko dalších přenosných nemocí. Jako takový, pokud váš pes je léčen pro pemphigus foliaceus s imunitními represivní léky, to se stává důležitější pro vás sledovat jeho zdraví se pravidelné kontroly, aby jakékoliv problémy mohou být řešeny brzy.
Pemphigus foliaceus, zdravotní problémy, zdraví, pokožku podmínky, autoimunitní poruchy

Nepřesvědčivost
Zadní noha ochrnutí do jezevčík
Anémie a krev stezkám problémy
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Kryptorchismus: Reprodukční problémy a problémy s chováním
Kočičí leukémie / myelodysplasie
Dermatomyozitida: kožní léze se nejprve přihlásit této vzácné poruchy
Kožní alergie Vytvořit Misery pro domácí zvířata, majitelé
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní
Průlomy v psím zdravotních problémů, které

Leave a Reply