Pes s nadváhou? Nezapomeňte Kontrola štítné žlázy

Štítná žláza plní celou řadu funkcí, ale je pravděpodobně nejlépe známý pro jeho účinek na regulaci metabolismu. Společná u psů a lidí, hypotyreóza nastává, když pes je nebo osoby tělo neprodukuje dostatek hormonu štítné žlázy. U psů to způsobuje celou řadu chronických příznaků, včetně letargie, vypadávání vlasů, nudné srst, kožní problémy, tělesné hmotnosti, obezita, chudokrevnost, vysoký cholesterol a dokonce i slowed srdeční frekvence nebo abnormální srdeční rytmy. Stejně jako u lidí, že symptomy jsou nejasné dost a nespecifické natolik, že to je společné pro psa, aby svůj stav po dobu několika let před diagnostikováno a léčeno.

Hormon štítné žlázy se vyrábí komplexní interconnected vztahu mezi hypofýzy, hypothalamu a štítné žlázy. Problémy vyplývající při hypotyreóze se mohou objevit kdekoli v rámci těchto tří struktur. Více než 95 procent všech psích případů, nicméně, jsou přímým důsledkem poškození štítné žlázy, které u psů se nachází v hrdle. Asi polovina všech případů, ve kterých byla štítná žláza bylo poškozeno jsou důsledkem autoimunitní reakci, což znamená, že psa vlastní imunitní systém z nějakého důvodu zapne a zaútočil na buňky štítné žlázy. Druhá polovina těchto případů připadá na atrofie (rozpad) štítné tkáně, na kterém místě to stane se prosáklý tuk. Příčinou tohoto druhého problému není dosud znám.

Ve vzácných případech, hypotyreóza může být i vrozená problém, jinak spojeny s nedostatkem jódu v potravě.

U psů, hypotyreóza nejčastěji vyvíjí ve středním věku zvířat ve věku od 4 do 10 let věku. Mid-to velké velké psy jsou běžně postiženy, podmínkou je vzácný v hračce a miniaturních plemen. Ti, kteří s největší pravděpodobností ovlivněn zahrnují: Airedale Terrier, Boxer, kokršpaněl, jezevčík, Dobrman, Irský setr a malý knírač. Z neznámých důvodů, němečtí ovčáci a smíšený-pěstovat psi jsou méně pravděpodobné, že k rozvoji hypotyreózy. Nemoc také není hit jedno pohlaví tvrdší než ostatní, i když vykastrovaný ženy jsou náchylnější k rozvoji problém, než ty, které jsou neporušené.

Hypotyreóza se diagnostikuje pomocí jednoduchého krevního testu, který měří úroveň několika hormonů štítné žlázy. Ještě lepší je, je to snadno léčit, obvykle přes denní dávky syntetického hormonu štítné žlázy zvané tyroxin (prodávané pod několika obchodními názvy). Kolik léky váš pes bude potřebovat – a jak často bude potřebovat – závisí na závažnosti Vašeho psa onemocnění a jak dobře reaguje na léky. Váš veterinární lékař bude čerpat krevní vzorky pravidelně kontrolovat jeho odpověď na léčbu, a pak upravit dávkování odpovídajícím způsobem. Léky je třeba brát pro život, ale dobrou zprávou je, že váš pes je příznaky by měly být zcela odstraněny.
Hypotyreóza, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, získané poruchy, poruchy Různé

Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Separace Úzkost: Když Zanedbání vytváří více problémů, než jste očekávali
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Nápověda, je můj pes byl diagnostikován s Cushingova nemoc
Chátrající Tracheas: Nebezpečí Obojky pro některé malé psy
Maligní histiocytóza
Anémie a krev stezkám problémy
Zakrslosti Gene nedílná součást některých psích plemen, Problematická pro Ostatní
Progresivní retinální atrofie
Kočičí Immunodeficiency Virus
Křehký Hoof Může vyvolat dlouhodobé solidnosti problémy

Leave a Reply