Pes Zdraví, Srdce šelesty

Lidé nemají monopol na srdeční choroby – naše srstnatý přátelé také jsou náchylnější k celé řadě kardiovaskulárních chorob. Menší plemena psů, zejména, je větší pravděpodobnost výskytu srdečních chorob, včetně srdečních šelestů.

Srdce šelesty nastat, pokud má zvířete funkce srdce zhoršila, vytváří abnormální tok krve v srdci komnat. Tento stav může být vrozená, což znamená, že zvíře se narodil s problémem, jinak to může vyvinout v důsledku nemoci a stárnutí. Některé podmínky nejsou velmi vážné, jiné budou postupovat rychle, což městnavé srdeční selhání a smrt.

Stejně jako u lidí, psí srdce má čtyři komory a je rozdělen do levé a pravé strany. Dvě komory na horní straně srdce jsou levé a pravé atria, a dvě spodní komory jsou na levé a pravé komory. Každá strana srdce také obsahuje jednosměrný ventil, který je určen k předcházení tvorby krevních z děje zpětně od komor do síní. Ventil mezi levé síně a levé komory je mitrální chlopně, klíčová struktura při regulaci krevního toku přes srdce.

Stárnutí, nemoci, a vrozené vady mohou způsobit mitrální chlopně, aby se opotřebovávají. Pokud k tomu dojde, krev začne unikat zpět do komor, stav známý jako mitrální chlopně nedostatečnosti. Je to stav, který produkuje charakteristické zvuky známé jako srdeční šelest.

Chronický kašel, obtížné dýchání, a omezenou schopnost vykonávat jsou klíčové příznaky, které váš pes může mít problémy se srdcem. V závažných případech může zvíře slabý, nebo vystavit modravý nádech kolem dásní a jazyka. Mnoho psů rozvíjet stavu již ve věku šesti let, zejména v menších plemen, jako jsou miniaturní pudlů a jezevčíků. Diagnostika a léčba veterinárním lékařem, je důležité, protože přítomnost srdeční šelest může vést k chronickým srdečním selháním v jak malý jak nemnoho měsíců. V mnoha psů, ale léčba může poskytnout jim další měsíce nebo roky kvalitního života.

Diagnóza srdečního šelestu se provádí tím, že poslouchá na psa hrudi se stetoskopem na identifikaci jakýchkoli poruch srdečního rytmu. Krevní a močové testy mohou také odhalit přítomnost onemocnění srdce. Rentgeny umožňují podrobnější vyšetření plic, stejně jako velikost a tvar srdce. Elektrokardiogram hodnotí elektrické činnosti srdce, zatímco ultrazvukové (echokardiogram) poskytuje vysoce přesný pohled na každém srdečních komor velikostí a tloušťky stěn srdečních. Z nich lze zkracování srdce se měří, jak dobře je schopen pumpovat krev do celého psího těla.

Léčba srdečních šelestů obvykle začíná tím, že se pes na low-sodíku a pomocí močopudné léky k odstranění udrželi sůl a vodu. Jiné léky jsou předepisovány k rozšíření tepen a žil (a tím snížení napětí na srdce), a digoxin (digitalis) je také dána, aby se rozbušilo srdce pomalejší a silnější. Jakmile diagnostikována, většina psů přežít kdekoli od šesti měsíců do několika let, se léčení psi zřejmě žijí déle než neléčené ty.
Srdce šelesty, zdravotní problémy, zdravotní, ischemická choroba srdeční, Genetické poruchy, získaného poruchy

Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,
Oblačno Oči obvyklé v mnoha Aging Psi
Narození Obtíže
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Otitis externa Infekce Psí uši a jak na ně
Artritida
PK nedostatek
Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat

Leave a Reply